Studia w Danii

Czy warto studiować w innym kraju? Takie studia to nie tylko wspaniała przygoda, ale także okazja do kształcenia się na najwyższym poziomie z drugim językiem wprowadzonym w toku studiów. Można poznać fantastyczne osoby, inną kulturę i przyswoić umiejętności niezbędne do aklimatyzacji w nowym środowisku. Niektóre uczelnie umożliwiają wyjazd do miast partnerskich w związku z tzw. programem wymiany studentów. Innym rozwiązaniem jest podjęcie rekrutacji na jednej z zagranicznych placówek – niezbędna będzie bardzo dobra znajomość języka oraz wysoka ilość punktów uzyskana po ukończeniu szkoły średniej.

Nic, tylko korzystać

Studia w DaniiJednym z najciekawszych i najbardziej opłacalnych wyborów jest skorzystanie z oferty studiów w Danii. Wyjątkową korzyścią dla studentów jest fakt, że bardzo często nie muszą nic płacić za swoją naukę. Nie oferują tego wszystkie uczelnie, do tego przeważnie trzeba wziąć udział w programie zorganizowanym specjalnie dla zainteresowanych studiami w tym kraju. Dzięki oferowanym możliwościom kandydaci na studentów mogą spróbować swoich sił w procesie rekrutacji na wybrany kierunek. Jest jeden główny wymóg – komunikatywna znajomość języka angielskiego. Pierwszą czynnością jest wybór uczelni, oferującej najbardziej atrakcyjny kierunek – jest ich sporo, a kierunki pozwalają rozwijać się w lubianej przez siebie dziedzinie. Na początku, żeby w ogóle móc myśleć o podjęciu nauki, trzeba z oceną pozytywną zaliczyć przygotowany dla przyszłych studentów test ze znajomości tego języka. Podejście do testu jest bezpłatne. Przez cały czas można liczyć na pomoc i wsparcie, więc nie należy obawiać się żadnych dziwnych problemów.

Studencie, zaprezentuj się

Żeby liczyć na sukces w procesie rekrutacyjnym, warto być osobą pewną swoich możliwości, oryginalną, mającą określone pasje i osobowość. W tym celu niezbędnym dokumentem okazuje się list motywacyjny – zupełnie jak podczas starania się o pracę. List motywacyjny trzeba oczywiście przygotować w języku angielskim i oczywiście bezbłędnie, zawierając w nim wszystkie przydatne informacje oraz odpowiednio motywując swoją chęć do podjęcia studiów w Danii. Dobrze napisany list będzie biletem do uzyskania miejsca na liście przyjętych.

Znajomość angielskiego

Planując wyjazd na studia do Danii, warto od samego początku edukacji zwracać uwagę na język angielski. Umiejętność płynnego posługiwania się tym językiem jest bardzo ważna i będzie weryfikowana, więc nie przejdzie zasłanianie się nieśmiałością bądź tremą. Absolwenci szkół średnich muszą podejść do tzw. testu Kastu, którego pozytywne rozwiązanie będzie furtką na większość uczelni w tym pięknym kraju. Jeśli kandydat będzie już licencjatem jakiegoś kierunku i zechce w Danii podjąć studia magisterskie, również czeka go test, ale nieco bardziej zaawansowany (np. TOEFL). Znajomość angielskiego jest o tyle istotna, że umożliwia pełne uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here