Pracownik produkcji

Wrocław może się pochwalić jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Ma to niestety swoje konsekwencje, a szczególnie mocno odczuwają je przedsiębiorstwa produkcyjne. Znalezienie pracownika produkcji we Wrocławiu może jeszcze nie graniczy z cudem, natomiast rzeczywiście jest bardzo trudne. Pracodawcy zaczynają więc sięgać po niestandardowe metody rekrutacji, w tym posiłkując się pomocą profesjonalnych agencji HR. Czy to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Zwykłe ogłoszenie już nie działa

Wielu pracodawców z branży produkcyjnej nadal ogranicza się wyłącznie do publikowania ogłoszeń o pracę na popularnych portalach internetowych czy w lokalnej prasie. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że to, co działało 10-15 lat temu, dziś nie gwarantuje już sukcesu.

Rywalizacja o pracowników produkcji we Wrocławiu jest tak silna, że firmy są gotowe oferować nawet nierynkowe stawki, byle tylko pozyskać dodatkowe ręce do pracy i dotrzymać terminów. Na popularności zyskuje również headhunting, czyli bezpośrednie docieranie do pracowników produkcji zatrudnionych w innych firmach i kuszenie ich zmianą miejsca zatrudnienia (ta taktyka jeszcze do niedawna była zarezerwowana na potrzeby rekrutacji managerów i pracowników wyższego szczebla).

Można zatem napisać, że tradycyjne metody rekrutowania pracowników produkcji przestały działać, co wymusza na pracodawcach sięganie po inne, znacznie bardziej angażujące rozwiązania. Rozsądnie jest powierzyć obsługę tego procesu doświadczonej, wyspecjalizowanej agencji HR, oszczędzając tym samym czas, zasoby i energię potrzebne do skupienia się na swoim biznesie.

Pracodawcy coraz chętniej spoglądają w kierunku pracowników ze Wschodu

Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla emigrantów zarobkowych ze Wschodu. I choć jest ich w naszym kraju coraz więcej, to pozyskanie pracowników np. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy Gruzji wcale nie jest takie proste.

Pracodawcy powinni szukać ich przede wszystkim w rodzimych krajach, co z kolei wymaga znajomości tamtejszych rynków. To ważny argument uzasadniający nawiązanie współpracy z agencją HR, która ma doświadczenie w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu i może zaoferować swojemu klientowi kompleksową obsługę w zakresie m.in. załatwienia formalności, transportu oraz opieki nad cudzoziemcami już w Polsce.

Pracownicy tymczasowi – odpowiedź na problemy firm produkcyjnych?

Praca na produkcji wydaje się być wręcz stworzona dla pracowników tymczasowych. Okazuje się jednak, że nadal nie jest to chętnie wybierane rozwiązanie przez pracodawców we Wrocławiu i regionie. Nie warto go z góry odrzucać, ponieważ skorzystanie z pracowników tymczasowych niesie ze sobą wiele korzyści: optymalizację kosztów działalności, brak konieczności tworzenia nowych etatów oraz wsparcie produkcji wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne.

W pozyskaniu pracowników tymczasowych pomoże wyspecjalizowana w tym agencja HR, która skompletuje zespół, następnie zatrudni pracowników u siebie i oddeleguje ich do pracy w zakładzie klienta.

Więcej o tym, w jaki sposób agencje HR pomagają pracodawcom w znalezieniu pracowników produkcji we Wrocławiu przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jaką agencję HR do pozyskiwania pracowników produkcji wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru agencji powinno być to, czy rzeczywiście specjalizuje się ona w pozyskiwaniu pracowników produkcji – obowiązują tutaj nieco inne mechanizmy rekrutacyjne niż w przypadku np. managerów, pracowników IT itd.

Kolejną kwestią jest możliwość zbudowania zespołu pracowników tymczasowych i oddelegowania ich do pracy na produkcji w zakładzie klienta. Nie każda agencja HR posiada tę usługę w swojej ofercie, natomiast – jak już wcześniej wyjaśniliśmy – może to być bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z okresowymi brakami kadrowymi.

Ponadto warto zweryfikować kwalifikacje danej agencji, w czym na pewno pomoże zapoznanie się z opiniami jej dotychczasowych klientów. Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu i regionie jest Crew For You. Sprawdź jej ofertę na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here