Studia online warszawa

Obecnie dzięki rozwojowi technologii informatycznych oraz coraz lepszemu dostępowi do internetu możliwe jest wykorzystywanie tego medium do coraz bardziej zaawansowanych czynności. Można nawet studiować przez internet! Studia online w Warszawie są dowodem na to, że niemożliwe staje się możliwym i coraz łatwiej jest korzystać z edukacji nawet będąc niepełnosprawnym czy mieszkając z daleka od wybranej uczelni.

Brak barier

Studia online warszawaŁatwy dostęp do oferty edukacyjnej uczelni sprawia, że coraz więcej osób może spełniać swoje marzenia. Oczywiście oferta udostępniana w formie zdalnej jest bardzo korzystna dla niepełnosprawnych lub też chorych kandydatów, którzy nie byliby w stanie uczęszczać na standardowe zajęcia. Na razie tylko niektóre uczelnie w Polsce zdecydowały się na taki krok, jednak trend jest bardzo obiecujący i pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość – najprawdopodobniej dzięki temu coraz więcej osób będzie mogło studiować na swoich wymarzonych kierunkach, nie przejmując się chorobą czy inwalidztwem. Ludzie, którzy zostali wykluczeni ze społeczeństwa ze względu na swoją odmienność czy problemy zdrowotne, bardzo często bywają inteligentni i żądni wiedzy. Są doskonałymi studentami, chętnie podejmują prace badawcze, wnikliwie analizują problemy. Zabieranie im szansy studiowania jest ogromną krzywdą, a przecież nie każdy znajdzie w sobie wystarczającą siłę psychiczną, by chodzić na zajęcia bez nogi, ręki czy z innymi widocznymi zmianami.

Coraz wygodniej

Uczelnie umożliwiające taką formę nauki zwalniają studentów z fizycznej obecności na wykładach i ćwiczeniach, ale póki co osoby takie muszą kilka razy w roku stawić się na zajęciach – chodzi o egzaminy czy też np. obronę pracy naukowej. Być może zostanie to zmienione, w chwili obecnej chodzi głównie o trudności techniczne związane z zabezpieczeniem przed ewentualnym korzystaniem z niedozwolonych pomocy naukowych. Bez żadnego problemu można jednak umawiać się na konkretne terminy, bez obecności innych studentów, jeśli jest to krępujące, lub skorzystać z opcji domowej (dużo zależy od uczelni oraz stanu zdrowia studenta).

Zaplecze techniczne

Umożliwienie studiowania zdalnie wymaga od uczelni rozbudowanego zaplecza technicznego  – osoby, które nie są obecne na miejscu, powinny móc korzystać z takiej samej jakości „transmisji” jaka oferowana jest zwykłym studentom. Musi to działać w dwie strony. Idealnie jest, gdy student zdalny może uczestniczyć w zajęciach podobnie jak pozostali, czyli wypowiadać się, dyskutować, rozwiązywać zadania i różne problemy. Jeśli więc uczelnia nie ma możliwości zapewnić studiującym maksymalnego komfortu i swobodnego korzystania z wszystkich rozwiązań dostępnych na miejscu, najprawdopodobniej nie powinna oferować w ogóle takiej opcji – będzie to tylko pogłębiało różnice między osobami studiującymi w różny sposób. Warto wspomnieć, że na większości uczelni możliwe jest skorzystanie z indywidualnego trybu nauki, więc osoby chore lub niepełnosprawne mogą niemalże dowolnie konfigurować sobie tok zajęć, tak, by było im jak najwygodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here