Wyjazd do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych nie wymaga języka ani żadnej zorganizowanej grupy. Można samodzielnie wyjechać, jak również skorzystać z oferty agencji pracy i wspólnie z partnerem zamieszkać w pomieszczeniach dla pracowników położonych w pobliżu fabryki lub zakładu produkcyjnego. Praca w Anglii dla par to przeważnie zajęcia fizyczne, ale dzięki wygodnemu zakwaterowaniu i smacznemu wyżywieniu jest przyjemnie, a czas upływa w miłej atmosferze.

Oferty pracy dla par

Praca Anglia dla parPropozycje pracy dla par w Wielkiej Brytanii to swoiste novum. Tego typu oferty zaczęły pojawiać się niedawno i dotyczą nie tylko Anglii, ale różnych rozwiniętych krajów, które są popularnymi destynacjami dla osób chcących dorobić – Francji, Niemiec, Holandii. Pary wyjeżdżające do pracy bywają bardziej zdyscyplinowane i zmotywowane niż pojedyncze osoby, zwłaszcza jeśli są w młodym wieku. Najprawdopodobniej myślą o swojej wspólnej przyszłości i chcą zarobić na konkretny cel. Oferty – przeważnie podsuwane przez różne agencje – umożliwiają wyjazd wielu par razem, gdyż taka grupa znajomych jest najczęściej zorganizowana,  dobrze się zna i nie ma problemów z dogadaniem się np. przy podziale zajęć podczas pracy. Łatwiej też zapewnić zakwaterowanie większej grupie, którą można umieścić w kilku pokojach na terenie jednego budynku.

Ciekawe oferty

Osoby wyjeżdżające do krajów takich jak Wielka Brytania mogą znać język – to dużo ułatwia – mogą też dopiero się uczyć, albo w ogóle nie posługiwać się angielskim. Jeśli ich zadaniem jest wykonywanie konkretnych zadań w towarzystwie samych Polaków (a to zdarza się dość często), wystarczy, żeby jedna-dwie osoby w zespole znały angielski w stopniu komunikatywnym. Będą pełnić rolę tłumaczy i jednocześnie ambasadorów grupy we wszystkich istotnych sprawach. Najważniejsze w takich zadaniach jest posiadanie umiejętności manualnych umożliwiających szybką i sprawną pracę. Przeważnie zlecenia dla grup dotyczą opieki nad roślinami, prac polowych, pielenia, sadzenia i zrywania owoców czy warzyw. Można spotkać też oferty dotyczące wykonywania różnych czynności manualnych w fabrykach – nie wszędzie wykorzystuje się maszyny, nadzór i umiejętności człowieka gwarantują znacznie lepsze wyniki.

Formalności i zabezpieczenie się na wypadek problemów

Wyjeżdżając, warto dopełnić wszystkich formalności. Aktualne dokumenty, ubezpieczenie, świadczenia zdrowotne i szczepienia bardzo się przydadzą, choć jeśli wyjazd organizowany jest przez agencję, ktoś z zewnątrz pomoże w przypilnowaniu wszystkich ważnych spraw. Trzeba zadbać również o dostęp do pewnej sumy pieniędzy, najlepiej w walucie, sprawdzić roaming w telefonie, poinformować bliskich o swojej dokładnej lokalizacji. Wiele ofert pracy w Anglii dla par to uczciwe propozycje dopięte na ostatni guzik, ale czasami wyjeżdża się bez pomocy agencji i trafia niekoniecznie tam, gdzie zamierzało się trafić. Warto więc dołożyć starań, by w obcym kraju nie zostać bez pieniędzy ani możliwości skontaktowania się z rodziną czy przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here