Pożyczki internetowe

Obecnie internet umożliwia wszystko (albo prawie wszystko), więc również możliwe jest pożyczenie pieniędzy online, korzystając ze specjalnych stron. Pożyczki internetowe przelewane są bardzo szybko na podany rachunek bankowy, nie wymagają wielu formalności i gwarantują zasilenie portfela niewielkimi kwotami, które oddaje się po kilku tygodniach.

Popularność pożyczek internetowych

Pożyczki internetoweTo głównie minimum formalności i duża przyznawalność były czynnikami, które zachęciły pierwszych klientów do korzystania z takiej formy pożyczki. Pojawiły się one w czasie, gdy internet oferował już wystarczające bezpieczeństwo, by ludzie mogli bez obawy podawać swoje dane w formularzach. Schemat korzystania z pożyczki internetowej jest prosty: trzeba znaleźć odpowiednią firmę, zarejestrować się lub wypełnić formularz, podać dane (m.in. dane adresowe, numer telefonu, numer konta) i oczekiwać na weryfikację. Firmy potrzebują od kilku do kilkudziesięciu minut na sprawdzenie zdolności kredytowej osoby starającej się o pożyczkę.  Jeśli decyzja jest pozytywna, środki wpływają na podane konto w równie krótkim czasie.

Prosta, minimalistyczna forma

Niekiedy wszystko przebiega naprawdę wyjątkowo szybko, podać trzeba niewiele danych, a sprawdzenie klienta zachodzi w kilka minut. Można dzięki temu sięgać po pożyczki internetowe w ostatniej chwili, np. przed upływem ważnego terminu lub planując następnego dnia wyjazd. Jeśli firma wymaga udostępnienia jakichś dokumentów, z reguły możliwe jest przesłanie ich jedną z opcji formularza po zeskanowaniu kopii. W sytuacji, gdy pojawią się jakieś niejasności lub konieczne jest poprawienie błędów, następuje to podczas kontaktu mailowego lub telefonicznego. Bardzo rzadko klient jest zmuszony odwiedzić oddział firmy.

Większa przyznawalność

Firmy oferujące szybkie pożyczki internetowe nie zawsze mogą „zajrzeć” do różnych baz gromadzących dane na temat zadłużenia Polaków. Przeważnie sprawdzany jest BIK, inne bazy dość wybiórczo – w zależności od firmy – i z uwzględnieniem pewnego progu akceptowanego zadłużenia. Są też takie oferty, które całkowicie pomijają sprawdzanie baz bądź do pozytywnej decyzji kredytowej wystarczy oświadczenie klienta. Łatwiej otrzymać pożyczkę ratalną z obsługą domową, niż krótkoterminową „chwilówkę”, ale formalności w przypadku tej pierwszej są bardziej skomplikowane (nie do końca można ją też zmieścić w kategorii pożyczek internetowych, bo nie jest w całości obsługiwana przez internet).

Na co warto uważać?

Tak popularny produkt finansowy stwarza duże pole do popisu różnym nie do końca uczciwym przedsiębiorcom. Osoba, która chce pożyczyć pieniądze, ma wpisy w bazach i nie dysponuje dużym dochodem, łatwo trafi na mnóstwo ofert obiecujących jej kwoty powyżej 20 tysięcy bez żadnych dodatkowych kosztów. Przeważnie oferty te służą do naciągania zdesperowanych klientów na płatne rozmowy telefoniczne lub smsy, których koszt wysłania jest bardzo duży. Oczywiście praktycznie nikt nie przechodzi etapu weryfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here