Pożyczka od ręki bez zaświadczeń

Z wzięciem kredytu czy pożyczki w pierwszej kolejności kojarzą się przeróżne sprawy formalne; trzeba wypełniać wnioski, przedstawiać zaświadczenia o dochodach, kserokokopie dokumentów, spędzać długie godziny w wybranej instytucji finansowej. Coś takiego, jak pożyczka od ręki bez zaświadczeń, teoretycznie nie ma prawa istnieć. Tymczasem wiele firm poradziło sobie całkiem nieźle ze zorganizowaniem takiego produktu dla swoich klientów.

Bez zaświadczeń i podpisów

Pożyczka od ręki bez zaświadczeńKluczem do tego rodzaju ulgi w realizowaniu formalności jest wykorzystanie internetu bądź zminimalizowanie dokumentacji przy zawieraniu pożyczki stacjonarnie. Ponieważ jest to znaczne uproszczenie i pewne ryzyko (zaświadczenie przedstawia np. stan zatrudnienia klienta starającego się o pożyczkę), zaświadczeń nie wymagają instytucje finansowe oferujące wsparcie poza propozycjami banków. Pożyczki te charakteryzują również nieco niższe kryteria przyznawania, np. akceptowane zadłużenie w BIK, umowa na czas określony itd.

Czy brak zaświadczenia zmienia coś w samej pożyczce?

Dużo zależy od firmy udzielającej pożyczki od ręki, bez zaświadczeń. Często są to opcje znacznie bardziej kosztowne, na przykład płaci się bardzo duże odsetki lub do ogólnych kosztów dochodzi też opłata przygotowawcza czy za obsługę domową. Zmniejszenie formalności musi na coś wpływać, więc oprócz sporych kosztów dochodzi też niższa kwota – bez zaświadczeń ciężko jest otrzymać pożyczkę w wysokości kilku tysięcy, najczęściej są to sumy rzędu 300, 500 zł, do tego wymagane do zwrotu albo jednorazowo, albo z dużymi odsetkami. Niejednokrotnie można jednak spotkać się z korzystną ofertą pożyczki bez zaświadczeń tylko na dowód w wysokości 20, 30, czy nawet 100 tysięcy. Warto uważać na tego typu propozycje, gdyż bardzo często są to sprytne chwyty różnych naciągaczy, wykorzystujących osoby zdesperowane i postawione pod ścianą.

Bez zaświadczeń nie znaczy bez weryfikacji

Osoby z niską zdolnością kredytową mogą być zainteresowane pożyczką bez zaświadczeń, oczekując nie tylko braku formalności, ale również automatycznego przyznania wsparcia bez sprawdzania w różnych bazach. Tymczasem przeważnie taka weryfikacja występuje mimo że pożyczkodawca nie sprawdza np. miejsca pracy klienta czy też nie chce oglądać jego umowy. Jeśli pożyczka jest uczciwa i nie należy do ofert z obsługą domową, weryfikacja baz jest aktywna i mając np. poważne zadłużenie najprawdopodobniej nie uda się niczego uzyskać. Pożyczki z obsługą domową pomijają ten etap w sposób planowy, licząc na pokrycie kosztów ryzyka znacznie wyższymi opłatami wstępnymi i za dodatkowe możliwości. Może być też tak, że nie trzeba przedkładać zaświadczenia, ale podczas składania wniosku specjalna aplikacja weryfikuje rachunek bankowy klienta pod kątem regularnych wpływów wynagrodzenia – w ten sposób sprawdza się, jak duże dochody ma dana osoba i z jaką regularnością wpływają. Jeśli program pochodzi z zaufanego źródła, nie trzeba się obawiać takiej weryfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here