Chęć zaciągnięcia krótkoterminowego zobowiązania pieniężnego można bez problemu wcielić w życie przez internet. Ofert jest bardzo dużo, więc jedyną niedogodnością w tym przypadku jest konieczność wybrania najlepszej z nich. Wygoda wnioskowania uwzględnia pozostanie w domu podczas wpisywania swoich danych w przygotowany przez firmę formularz.

Gdzie szukać pożyczki?

Pożyczka pozabankowa przez internetTa forma wsparcia finansowego jest idealna w sytuacji, gdy banki zawiodą – a dokładniej, gdy brakuje odpowiedniej zdolności kredytowej, by sięgnąć po produkt bankowy. Pożyczka pozabankowa przez internet jest pozbawiona wielu obostrzeń, wymagania, jakie musi spełnić klient, są również znacznie niższe. Wyszukanie ciekawej oferty może nastąpić przez stronę typu Google lub przez jedną z wielu reklam dostępnych w sieci. Najbardziej istotna będzie jej wiarygodność – rozsądny klient wie, że nie pożyczy zbyt wiele, dlatego też nawet nie interesuje się obietnicami pożyczki w wysokości przekraczającej jego roczny dochód w zamian za kompletne nic. Najlepiej jest od razu skupić się na opcjach proponowanych przez rynkowych liderów, którzy niczego nie ukrywają i nie gwarantują zbyt wysokich kwot nowemu klientowi, którego nie znają.

Co jest potrzebne?

Większość pożyczek to niezbyt „wymagające” produkty, do sięgnięcia po które wystarczy, wspomniany już na początku każdej reklamy, dowód osobisty. Nie zawsze jednak tak pozostaje. Niekiedy już w samym formularzu należy załączyć zeskanowane zaświadczenia potwierdzające uzyskiwany dochód lub wyciąg z konta bankowego. Wiele firm nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, ale warto być przygotowanym na takie żądanie – nie każdy dysponuje skanerem lub kserokopiarką, by na szybko załączyć wymagane treści. W sytuacji, gdy trzeba jednak wysłać jeden z tego typu dokumentów, można posłużyć się aparatem fotograficznym – nowoczesne aparaty oferują wystarczającą jakość, by uzyskane zdjęcie wystarczyło przedstawicielom firmy.

Zdolność kredytowa

Duża ilość ofert pożyczek bankowych kusi, w internecie jest ich dość dużo. Dlaczego nie spróbować uzyskać wsparcia tu, tu i może jeszcze tam? Jest to niestety bardzo niedobre rozwiązanie, bo zaniża zdolność kredytową – informacje o tym, że wypełniało się wiele formularzy, są dostępne dla innych firm i taki klient ma automatycznie gorsze rokowania nawet pomimo całkiem niezłych pozostałych parametrów. Znacznie lepiej będzie starać się o pożyczkę po kolei. Jeśli w jednym miejscu nie wyjdzie, można spróbować w kolejnym, itd. Szczególnie groźne są wszelkiego rodzaju pośrednictwa, jak również skorzystanie ze wsparcia doradców wyręczających klienta w wysyłaniu zgłoszeń. Pozostawienie swoich danych w takim miejscu niestety niszczy całkowicie szanse na otrzymanie korzystnej pożyczki, bo zapytania rozsyłane są do bardzo wielu firm bez praktycznie żadnych kryteriów weryfikacyjnych. Dopiero po dłuższym czasie tego typu dane znikają, ale często ten czas jest bardzo problematyczny (np. nie można podjąć jakiejś inwestycji). Dlatego warto tego unikać.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here