praca dodatkowa

Praca na etacie nie zawsze gwarantuje odpowiednio wysokie zarobki. Dysponując wolnym czasem, można podejmować się dorywczych zleceń, które pozwolą trochę dorobić do domowego budżetu. Żeby było to możliwe, przegląda się oferty pracy dodatkowej, najczęściej występujące w internecie i wymagające od ewentualnego pracownika jedynie czasu i chęci do opanowania pewnych prostych umiejętności.

Praca dodatkowa przez internet

Oferty pracy dodatkowejJako oferty pracy dodatkowej reklamowane są często programy partnerskie. Uczestnictwo w tych programach pozwoli zarobić w ciągu miesiąca mniejszą lub większą kwotę w zależności od wkładu oraz łatwości w pozyskiwaniu swoich poleconych oraz klientów. Im więcej poświęconego czasu, tym wyższe zyski, ale można też po prostu polegać na poleconych – jeśli będzie ich wielu, czasami nie trzeba robić nic, a pieniądze i tak wpłyną na konto. Jest to tak zwany dochód pasywny. Żeby móc tak zarabiać, trzeba dobrze trafić – niektóre programy partnerskie są naprawdę rzetelne i bezpieczne, inne natomiast są ofertami oszustów i trzeba na nie uważać. Ważne – na wysokie zarobki z programu mogą liczyć zwłaszcza osoby, które prowadzą poczytne blogi, mają popularną stronę internetową lub wielu znajomych w mediach społecznościowych.

Rzemieślnictwo, wykonawstwo, rękodzieło

Dla tych, którzy wolą bardziej konkretną pracę, przeznaczone są oferty pracy dodatkowej polegającej na wykonywaniu czegoś – klient zamawia, pracownik wykonuje, oczywiście w swoim wolnym czasie i w ten sposób zarabia. Stawki mogą być całkiem spore, zwłaszcza jeśli jest to rękodzieło, które osiąga niekiedy bardzo wysokie ceny wśród koneserów. Po wdrożeniu się w taką pracę i polubieniu jej można rozważyć założenie własnej strony czy sklepu internetowego, co ułatwi aktywne pozyskiwanie klientów.

Podziel się wiedzą

Osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie mogą dorobić sobie na tworzeniu kursów, poradników (także wideo) oraz prowadzeniu lekcji – tradycyjnie spotykając się z uczniem w cztery oczy lub wykorzystując do tego np. Skype. Czas zajęć jest całkowicie dowolny, tak samo godziny ich prowadzenia. Wystarczy umówić się z osobą korzystającą z usługi na termin odpowiadający obu stronom. Tego typu praca bywa bardzo dochodowa, zwłaszcza jeśli przedmiot lub dziedzina nauczane przez lekcje lub kursy należą do dość rzadko spotykanych i pożądanych (różne języki, umiejętności praktyczne, wyższa matematyka, itd.)

Praca chałupnicza

Oferty pracy dodatkowej często dotyczą tzw. chałupnictwa. Są to proste zajęcia, najczęściej składanie różnych przedmiotów z małych elementów lub sklejanie (kopert, pudełek). Pozwala to przenieść część tego typu prac z zakładów przemysłowych do mieszkań prywatnych, umożliwiając zarobek osobom z zewnątrz. Brzmi dość dobrze, jednak w rzeczywistości znakomita większość ofert pracy chałupniczej to oszustwo, gdyż potencjalni pracownicy muszą wpłacać na konto pracodawcy opłatę w określonej wysokości jako „zabezpieczenie” za powierzone im materiały. Po wpłacie pieniędzy współpraca najczęściej się kończy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here