Program do edycji PDF

Pliki PDF to pliki, z którymi każdy z nas miał okazję się zetknąć. Zdecydowana większość osób miała jednak do czynienia wyłącznie z możliwością podglądu plików PDF i ich zawartości, bez możliwości aktywnej edycji. By móc jej dokonać, konieczne jest dysponowanie specjalnym oprogramowaniem do tego dedykowanym. Poniżej rozwijamy temat korzyści płynących wyboru programów do edycji PDF. Dowiesz się jakie możliwości otwierają przed Tobą oraz z jakich dodatkowych funkcji i opcji będziesz mógł skorzystać. 

Zalety formatu PDF — czyli kilka słów o ich popularności

PDF to piki wyjątkowo bezpieczne. Z tego powodu format ten jest często wykorzystywany w trakcie przesyłanie formalnej korespondencji oraz dokumentacji. Z plików PDF korzystają liczne przedsiębiorstwa, biura, banki, firmy księgowe, szkoły i uczelnie oraz liczne inne podmioty. Podstawową zaletą pliku PDF jest brak możliwości jego edytowania, jeśli tylko odbiorca nie je wyposażony w specjalny, dedykowany do tego zadania program. W ten sposób pliki są stosunkowo bezpieczne — przeciętny ich odbiorca nie będzie miał możliwości ich edytowania ani wprowadzania niekorzystnych bądź nieprawdziwych zmian w ich treści. 

Dodatkowe zalety związane z formatem PDF to najwyższy poziom dopasowania treści do warunków drukowania. Wiele drukarni decyduje się nawet na obsługiwanie klientów dysponujących wyłącznie plikami PDF. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że plik PDF wyświetla Ci dokładnie to, co zobaczysz na kartce papieru po wydrukowaniu. Wszelkie akapity, tytuły i śródtytuły, grafiki, tabele, przypisy — oraz inne składniki potencjalnego tekstu — będą znajdować się dokładnie w tym miejscu kartki A4, w którym wyświetlał je plik. 

Nie tylko podgląd — czyli o edycji plików PDF 

Jakie możliwości oferuje program do edycji PDF? Przede wszystkim, program taki pozwala przenosić treści z plików PDF do innych formatów oraz przeglądać je i odtwarzać korzystając z innych programów — na przykład pakietu Office. 

Edycja treści otwiera przed Tobą możliwość swobodnego komponowania wszelkich dokumentów oraz innych treści o charakterze formalnym. Po ich ukończeniu możesz zabezpieczać je za pomocą specjalnych rozwiązań, które uniemożliwia osobom niepożądanym wprowadzanie dalszych zmian. Dodatkowe formy zabezpieczeń obejmują też kontrolę otwierania pliku oraz jego dalszego wysyłania lub kopiowania. 

Zaawansowane narzędzia edytorskie pozwalają także potraktować plik PDF jako prosty format do tworzenia i projektowania treści graficznych. Będziesz mógł za jego pomocą przygotować informatory, broszury, materiały reklamowe oraz inne mniej i bardziej rozbudowane treści. Pod tym względem, aplikacje do tworzenia plików PDF oferują też możliwość współpracy z edytorami graficznymi oraz posługiwanie się rozmaitymi formatami graficznymi w czasie przygotowania plików. 

Warto też wspomnieć o dodatkowych korzyściach wynikających z wyboru programu do edycji PDF. Przede wszystkim — o opcjach współpracy zespołowej, możliwości korzystania z wspólnej przestrzeni w chmurze, a także dostępu do rozwiązań pozwalających na zdalną pracę, do której wykonywania wystarczy dostęp do internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here