Prowadzenie firmy z narzędziami dostępnymi w internecie jest jeszcze prostsze! Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych systemów, aplikacji oraz serwisów, które przydadzą się zarówno mniejszym, jak i większym przedsiębiorstwom. Jak więc łatwiej zarządzać firmą on-line?

Wystarczy tylko internet, aby natychmiast otrzymać dostęp do wielu rozwiązań biznesowych – nawet całkowicie za darmo. Dzięki nim możemy wygodnie zarządzać biznesem na różnych urządzeniach – nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie albo na tablecie. Nie musimy przebywać w siedzibie firmy, ponieważ możemy korzystać z nich wszędzie, gdzie mamy dostęp do sieci.

Na co zatem warto się zdecydować? Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem usług on-line dla firm, które pomogą w jej zarządzaniu!

Systemy ERP

ERP to systemy służące do planowania zasobów przedsiębiorstwa – pozwalają one na efektywniejsze zarządzanie wszystkimi jej zasobami z poziomu jednego systemu, który może być też dostępny on-line.

Systemy ERP najczęściej działają modułowo – mogą obejmować takie obszary jak: magazynowanie, śledzenie dostaw, planowanie produkcji, zaopatrzenie, sprzedaż, zarządzanie zapasami, księgowość, finanse, zarządzanie relacjami z klientami czy zarządzanie zasobami ludzkimi.  

Systemy CRM

Powalają na zautomatyzowanie i wspomaganie obsługi klienta. Obejmują między innymi pracę takich działów jak marketing, sprzedaż, obsługa klienta.

Finanse

Możemy też wygodnie zarządzać firmą pod kątem jej finansów – oprócz systemów ERP do dyspozycji mamy różnego rodzaju programy księgowe dostępne przez internet, a także systemy płatności on-line jak przelewy24.pl. Do dyspozycji mamy też konta internetowe w bankach i kantory on-line. Z pomocą systemów dla finansów możemy mieć wszystkie wydatki i wpływy firmy pod kontrolą. Warto wskazać też, że system przelewy24.pl pozwala też na rozliczenia mobilne.

Organizacja pracy i zarządzanie czasem

Internet będzie pomocny też wtedy, gdy chodzi o efektywniejsze zarządzanie czasem i organizację pracy. Z użyciem narzędzi on-line możemy tworzyć listy do zrobienia, prowadzić dyskusje z uczestnikami projektu, stworzyć kalendarz z harmonogramem prac.

Elektroniczny obieg informacji

Ostatnia propozycja dla firm to korzystanie z elektronicznych systemów obiegu informacji – działają one nie tylko w ramach jednej firmy, ale też pozwalają na automatyzację wymiany informacji z innymi firmami – zastosowanie ma tutaj EDI, czyli systemy do elektronicznej wymiany danych (ang. Electronic Data Interchange).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here