Jak schudnąć bez ćwiczeń

Gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, odruchowo zapisujemy się na zajęcia fitness, godzinami męczymy się na siłowni lub zaczynamy ćwiczyć w zaciszu własnego domu. Tak naprawdę dodatkowa tkanka tłuszczowa (ta, której nie chcemy, bo przecież tłuszcz jest potrzebny do codziennego funkcjonowania) powstaje w… kuchni. Aby cieszyć się zdrowo wyglądającym ciałem, musimy więc zacząć od wprowadzenia zmian w naszej diecie. W tym obszarze niezmiernie ważne są następujące czynniki:

– rezygnacja ze słodyczy i słonych przekąsek;
– spożywanie dużej ilości warzyw i owoców;
– picie dużej ilości wody (niegazowanej);
– zróżnicowanie potraw (a więc i składników odżywczych).

Bardzo istotne jest więc kontrolowanie tego, co jemy. W internecie nie brakuje porad dietetyków na temat tych składników, które wspierają odchudzanie. Często podają oni przepisy kulinarne polegające na przygotowaniu prostych, aczkolwiek wartościowych posiłków. Jeśli nie ufamy internetowym wskazówkom, zawsze możemy udać się do lekarza lub dietetyka, który przygotuje dla nas menu na każdy dzień. Ostatnio coraz bardziej popularna staje się również dieta pudełkowa. Wybieramy interesującą nas dietę spośród oferty firmy cateringowej, określamy czas, w którym będzie ona realizowana, uiszczamy opłatę, a jedzenie jest nam dostarczane pod wskazany adres. Dania są przyrządzanie według receptur profesjonalistów zajmujących się zdrowym odżywianiem.

Gdy gotujemy sami w domu, każdy przepis kulinarny możemy urozmaicić dodatkowymi składnikami mających pozytywny wpływ na proces odchudzania. Np. do sałatki owocowej dodajmy czereśnie. Są słodkie, ale mają one bardzo mało kalorii. Gdy jemy małokaloryczne naleśniki i jako farsz chcemy użyć sera twarogowego, wzbogaćmy jego smak cynamonem, który wykazuje właściwości oczyszczające, poprawia perystaltykę jelit i przyspiesza metabolizm.

Pamiętajmy, że odchudzenie nie oznacza rezygnacji ze wszystkich przyjemności. Aby zgubić nadmiar tłuszczyku, warto robić to z głową. Dużo ciekawych porad oraz przepisów oferuje blog kulinarny www.ewa-gotuje.pl.

Źródło: www.przepis-kulinarny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here