Jak chronić drzewa owocowe przed szkodnikami

Nasze drzewa owocowe mogą ucierpieć z powodu różnego rodzaju insektów, aby się przed nimi chronić należy wykonywać opryski.

Mogą być to różnego rodzaju insekty takie jak larwy pająka mogą owijać nasze drzewa w pajęczyny i zjadać liście. Innym zagrożeniem będzie ćma jabłoniowa, która należy do rodziny pająków, wylęgają się latem, od czerwca do sierpnia. Samice składają jaja w kształcie pod warstwą wydzieliny na korze jabłoni, składanie jaj odbywa się od połowy lipca do sierpnia poprzedniego roku. Jaja mają początkowo żółtawy kolor i są wydłużone, owalne. Po pewnym czasie jaja brązowieją i po kilku tygodniach wykluwają się larwy. Zimują pod warstwą wydzielniczą i początkowo nie jedzą roślin. Wiosną od początku maja gąsienice zaczynają żerować na liściach. Poszukując odpowiednich insektycydów należy brać pod uwagę jakie insekty są zagrożeniem. Larwy różnych owadów żywią się liśćmi, wówczas zostaje zachwiany proces fotosyntezy. Ponadto insekty mogą czynić spustoszenie w korze drzewa.

Dlatego też po zaobserwowaniu problemu należy użyć odpowiednich oprysków.

Środki ochrony roślin

Środki ochrony roślin może być z powodzeniem stosowany na publicznych terenach zielonych, sadach i rolnictwie. Środek działające na gąsienice, nie muszą działać negatywnie na inne owady, przykładowo pszczoły. W tym przypadku składnik aktywny nie ma wpływu na dzikie pszczoły, organizmy pożyteczne ani pajęczaki. Środek jest spożywany przez larwy wraz z pożywieniem i podczas trawienia przekształca się w truciznę. To powoduje, że larwy przestają jeść i ostatecznie umierają z powodu zatrucia. Obejmuje to tylko wczesne stadia larwalne, środek należy stosować od połowy kwietnia do około połowy maja. W przypadku innych środków ważne jest również, aby użyć ich przed utworzeniem sieci przez larwy. W przypadku zwalczania szkodników bardzo ważne jest pryskanie w odpowiednich okresach czasu, które odpowiadają danym fazom rozwoju szkodników. Z pewnością środków tego rodzaju muszą używać sadowników, przykładowo bardzo ważne jest zwalczanie szkodników w jabłoni. Będzie to z pewnością miało wpływ na plony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here