Jak założyć bloga na WordPress

0
1532

Jeśli myślałeś kiedyś o stworzeniu własnej strony internetowej, to na pewno zetknąłeś się z takimi pojęciami jak domena, hosting czy WordPress. Są to zagadnienia, które dla wielu początkujących osób mogą wydawać się bardzo trudne, jednak w rzeczywistości są one bardzo proste do zrozumienia. Domena to nic innego jak nazwa naszej strony, którą musimy wykupić i zarejestrować przy pomocy przeznaczonych do tego serwisów.

Koszt domeny to z reguły kilkanaście złotych za cały rok użytkowania. Niektóre serwisy oferują możliwość przetestowania domeny za darmo przez rok, jednak po okresie testowym jej cena wynosi około kilkudziesięciu złotych. Jest to bardzo nieopłacalne, dlatego też jeżeli myślimy o zakupie domeny na dłużej, to o wiele bardziej opłaca się zainwestować w nią od samego początku, bez korzystania z okresu próbnego.

Oprócz domeny musimy posiadać również hosting, czyli serwer, który przechowuje wszystkie dane naszej strony internetowej. Bez domeny oraz hostingu nasza strona nie może powstać, dlatego musimy być gotowi na poczynienie tego typu inwestycji na starcie. Warto zainwestować również w certyfikat SSL, dla naszej strony internetowej. Jest to tzw. certyfikat bezpieczeństwa, który chroni przed wieloma niechcianymi sytuacjami, takimi jak na przykład wyciek danych ze strony.

Certyfikat SSL wzbudza zaufanie naszej strony internetowej w oczach potencjalnych użytkowników, co przekłada się w dużym stopniu na jej renomę. Certyfikat SSL najczęściej dodawany jest jaki gratis przy zakupie nieco droższych usług hostingowych, jednak wiele serwisów oferuje zakup takiego certyfikatu osobno. Z reguły jest to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od tego, czego właściwie oczekujemy od certyfikatu bezpieczeństwa.

Oprócz wyżej wymienionych kwestii, warto zainwestować również pieniądze w porządny kurs obsługi WordPressa, bowiem sprawne posługiwanie się tym narzędziem może przynieść nam wymierne korzyści. WordPress to system zarządzania treścią, dzięki któremu możemy swobodnie dodawać dowolne treści na naszą stronę, oraz bez żadnego problemu je edytować. Kursy obsługi WordPressa nie są drogie, jednak wiele osób nie chce wydawać swoich pieniędzy na naukę, dlatego z pomocą przychodzą różnego rodzaju darmowe poradniki, np. jak założyć bloga na wordpress. Wiele poradników opiera się właśnie o tworzenie bloga, ponieważ jest to najprostszy typ strony internetowej. Bardzo często są one jednak stworzone w formie tekstowej i w dodatku są bardzo krótkie i ogólnikowe, dlatego dla osoby zupełnie początkującej mogą okazać się one nieprzydatne.

Istnieje jednak pewien serwis, który oferuje darmowy poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www. W dodatku jest on stworzony w formie filmu, w którym wszystko zostaje wytłumaczone krok po kroku, od momentu wybrania motywu, aż do uzyskania w pełni funkcjonalnej strony internetowej. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób początkujących, które nie chcą wydawać pieniędzy na różnego rodzaju kursy. Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl tutaj dla wielu ludzi może okazać się bardzo proste i przyjemne, bowiem wiedza przekazana w formie tego niemal 40-minutowego filmu jest naprawdę wartościowa. Ponadto sposób narracji autora filmu sprawia, że poradnik ogląda się naprawdę z ogromnym zainteresowaniem. Zdecydowanie jest to serwis warty uwagi, ponieważ znajomość WordPressa w tworzeniu stron internetowych jest absolutną podstawą.

Jeśli planowałeś kiedyś stworzyć własny sklep internetowy, to musisz liczyć się z tym, że kurs obsługi WordPressa oraz wtyczki WooCommerce cię nie ominie. Można oczywiście skorzystać z oprogramowania służącego do tworzenia sklepu internetowego, jednak w praktyce jest to rozwiązanie, które posiada wiele wad. Najważniejszą z nich jest konieczność odnawiania abonamentu, co miesiąc. W innym wypadku nasz sklep przestanie działać. Dlatego więc o wiele lepszym rozwiązaniem jest nauczenie się obsługi WordPressa i samodzielne tworzenie darmowych stron internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here