W co zainwestować pieniądze? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Chcemy, aby nasze oszczędności procentowały, jednocześnie boimy się ponieść straty. Co wybrać żeby nasza inwestycja była bezpieczna?

Bezpieczny dolar

W 2017 roku Europę czeka wiele poważnych zmian. Nadchodzą wybory w Niemczech i Francji. Los Unii Europejskiej jest bardzo niepewny. Warto zastanowić się nad ulokowaniem swoich oszczędności w dolarach amerykańskich.Zwłaszcza teraz gdy złotówka traci na wartości, a ratingi Polski nie są najlepsze.

Gdy nie mamy doświadczenia…

Gdy nie znamy się na finansach i boimy się inwestować nasze oszczędności w niepewne przedsięwzięcia, to warto zastanowić się nad założeniem lokaty bankowej. Co prawda nie możemy liczyć na zbyt wysoką stopę zysku, ale mamy całkowitą pewność, że nie stracimy naszych oszczędności. To dobry wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwertowaniem pieniędzy.

A może nietypowo?

Nietypowe inwestycje od kilku lat zyskują na popularności. Co może stać się nietypową inwestycją? Praktycznie wszystko co jest niezwykłe i choć w pewnym stopniu unikalne. Inwestorzy chętnie kupują rzadkie roczniki alkoholi. Niektóre butelki szampana potrafią kosztować setki tysięcy euro…

Możemy też zdecydować się na coś bardziej ekscentrycznego. Zawrotne ceny osiągają różnego rodzaju gadżety. Pojazdy filmowych superbohaterów, kombinezony kosmonautów. Wybór jest na prawdę nieograniczony. Decydując się na taką inwestycję musimy liczyć się ze sporym ryzykiem, nigdy nie możemy być pewni czy i kiedy dany przedmiot zyska na wartości. Na takie inwestycje zazwyczaj decydują się pasjonaci i kolekcjonerzy.

A może nieruchomości?

Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości.Taka inwestycja może przez lata przynosić zyski. Wystarczy, że znajdziemy solidnego najemcę. W razie potrzeby zawsze możemy sprzedać takie mieszkanie i ponownie zainwestować uzyskany kapitał.

Podsumowując wybierając rodzaj inwestycji musimy wziąć pod uwagę nie tylko stopę zysku, ale i ryzyko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here