Umowa o dzieło a pożyczka

Brak umowy o pracę bardzo często przekreśla nasze starania o pożyczkę w banku. Jednakże pomimo posiadania innej formy zatrudnienia, wciąż mamy szansę na dodatkową gotówkę. Z rozwiązaniem przychodzą nam instytucje pozabankowe, które akceptują także inne formy zatrudnienia.

Jakie formy zatrudnienia są akceptowalne?

W trakcie starania się o kredyt w banku umowa o pracę jest wręcz niezbędna. To dzięki niej instytucja finansowa ma pewność, że pożyczkobiorca jest wypłacalny i nie będzie miał problemów ze spłatą zatrudnienia.

Niestety nie każdy z nas ma możliwość podjęcia pracy na ten rodzaj umowy. Wiele firm wciąż stosuje umowę o dzieło bądź zlecenia. Dlatego też spora część klientów sięga po pożyczki na umowę o działo oferowane przez instytucje pozabankowe, nie ze względu na zadłużenia, czy złą historię kredytową, ale właśnie przez posiadanie umowy cywilnoprawnej.

Firmy udzielające pożyczek mają znacznie mniej restrykcyjne przepisy dotyczące udzielania pożyczek. Ciągłość dochodów może być uzyskiwana z różnych źródeł. Przeważnie będą to:

  • umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony
  • umowa o dzieło
  • umowa zlecenie
  • samozatrudnienie
  • pozarolniczą działalność gospodarczą

Ponadto niektóre firmy pożyczkowe udzielają zgody także w przypadku takich świadczeń, jak:

  • renta/emerytura
  • stypendium socjalne lub naukowe
  • świadczenia socjalne
  • świadczenia 500+
  • alimenty

Żeby sprawdzić, czy nasze źródło dochodu kwalifikuje się do uzyskania pożyczki, warto sprawdzić warunki dostępne w danej instytucji. Tak naprawdę wiele zależy od wewnętrznych przepisów i tego, co jest uznawane za stałe źródło dochodu, a co nie jest.

Jednakże w większości przypadków mamy szansę na otrzymanie pożyczki, kiedy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Pamiętajmy jednak o jednym szczególe: stałe źródło dochodu nie oznacza, dobrej zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa a umowa cywilnoprawna

Stałe źródło dochodu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów, które pomagają nam w uzyskaniu pożyczki. Jednakże są one tylko częścią czynników branych pod uwagę przy ocenianiu zdolności kredytowej.

Żeby ją określić, instytucja finansowa skupia się między innymi na naszej historii kredytowej i tym, w jakim wieku jesteśmy, jaki jest nasz stan cywilny, a nawet status mieszkaniowy.

Nie obawiajmy się jednak o naszą zdolność, jeżeli składamy wniosek na chwilówkę z krótkim terminem spłaty. Zasady obowiązujące w takich instytucjach są luźniejsze, aniżeli ma to miejsce w bankach. Trochę bardziej surowe kryteria występują przy pożyczkach ratalnych, aczkolwiek są one wciąż bardziej ogólnodostępne aniżeli kredyty.

I właśnie z tego powodu dobrze jest samemu przeanalizować swoje zdolności finansowej. Dotyczy to przede wszystkim chwilówek z termin spłaty 30 dni. Nawet jeżeli uda nam się dostać wysoką kwotę, to czy będziemy potem w stanie ją spłacić? Warto dopasować pożyczkę do wysokości swoich dochodów. Dzięki temu unikniemy zbędnych kłopotów i stresu.

Pożyczka w parabanku jest ratunkiem dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki, a nie pracują na umowę o pracę. Warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, aby znaleźć najlepszą dla siebie promocję i podreperować swój domowy budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here