Różne rodzaje niszczarek

Istnieje wiele różnych rozdrabniaczy papieru dostępnych na rynku, przeznaczonych zarówno dla firm jak i właścicieli domów prywatnych. Nie każdy potrzebuje niszczarki w takim samym zakresie, na szczęście wybór jest tutaj dość bogaty i nie jest trudno znaleźć maszynę odpowiadającą naszym potrzebom.

Niezależnie od tego, czy mamy na uwadze dobro środowiska naturalnego, chcemy niszczyć wrażliwe informacje biznesowe, czy po prostu bezpiecznie pozbyć się starych kart kredytowych, ważne jest, żeby dobrać do tych zadań odpowiednią maszynę. Niszczarki wallner, dla przykładu, to oferta kilkudziesięciu różnych urządzeń niszczących. Tak zróżnicowana oferta nie jest dziełem przypadku – każda z tych niszczarek ma troszeczkę inne zastosowanie.

Odpowiednie urządzenie

Niewłaściwa niszczarka może nie tylko zmarnować nasz czas i pieniądze, ale w niektórych przypadkach nawet nieprawidłowo wypełniać swoją pracę, umożliwiając nieupoważnionym odczytanie poufnych i osobistych informacji. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, która niszczarka jest dla nas najlepsza, powinniśmy zdobyć ogólną wiedzę na temat tego, jak działają niszczarki (wallner, kobra czy opus – to nie marka jest tutaj najważniejsza, ale właśnie możliwości urządzenia). Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne typy niszczarek: do prywatnego użytku w domu, do użytku komercyjnego dla firm oraz przemysłowego, dla tych przedsiębiorstw, w których jest potrzeba niszczenia naprawdę wielu dokumentów.

Proste niszczarki do domu – jest wiele korzyści z posiadania maszyny rozdrabniającej w domu. Rozdrabniacze „domowe” zazwyczaj tną dokumenty w pionowe paski. Minusem tego rozwiązania jest to, że każdy odpowiednio zmotywowany przestępca, który chce uzyskać nasze dane osobowe i wykorzystać je w niecny sposób (na przykład do kradzieży tożsamości), może ponownie złożyć dokument niczym puzzle.

Komercyjne niszczarki – komercyjne niszczarki mają ostrza przecinające dokumenty zarówno pionowo, jak i poziomo. To sprawia, że ​​trudniej jest je złożyć i przeczytać ponownie. Jednak niszczarki tego typu mają niską wydajność, więc jeśli mamy setki dokumentów, które trzeba rozdrobnić, zajmie to trochę czasu.

Niszczarki przemysłowe – urządzenia te są większe od innych, a także mocniejsze i wydajniejsze. Te wydajne niszczarki mają większą zdolność do obsługi naprawdę dużych ilości dokumentów. Niszczarki wallner korzystają ze specjalnego podajnika lub pojemnika do niszczenia dokumentów, tak aby można to było robić masowo. Podobnie jak inne typy niszczarek komercyjnych, tego typu niszczarka tnie dokumenty zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jedyny problem z tego typu niszczarkami polega na tym, że są one drogie i zajmują dużo miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here