Przewożenie oraz przechowywanie owoców i warzyw wymaga zastosowania różnych rozwiązań, które z jednej strony będą pozwalały na szybki załadunek i rozładunek przewożonych produktów, a jednocześnie uchronią go przed działaniem czynników atmosferycznych czy mechanicznym uszkodzeniem w czasie transportu. Z tego powodu popularne skrzyniopalety na warzywa wykonane z drewna zastępuje się coraz częściej pojemnikami wykonanymi z tworzywa, które jest lekkie, wytrzymałe oraz odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Rosnąca popularność skrzyniopalet z tworzywa


Dlaczego drewniane skrzynki na warzywa oraz palety zastępowane są podobnymi pojemnikami wykonanymi z tworzywa sztucznego? Przesądza o tym kilka cech charakteryzujących skrzyniopalety z tworzywa. Wytrzymałość na działanie deszczu czy zmienne temperatury w przypadku palet z drewna bardzo szybko prowadzi do ich uszkodzenia. Podobnie drewno nie jest odporne na mechaniczne zniszczenie, a w przypadku transportu dochodzi jeszcze jedno utrudnienie – palety drewniane są po prostu ciężkie. Dla odmiany pojemniki do transportu warzyw wykonane z tworzywa mają bardzo dużą pojemność, a jednocześnie są odporne na odkształcenie pod wpływem ciężaru załadunku. Można je również szybko czyścić, a samo tworzywo jest odporne na działanie bardzo niskich czy bardzo wysokich temperatur oraz na działanie środków chemicznych, co jest dodatkowym atutem skrzyniopalet z tworzywa. Atutem każdej skrzyniopalety na warzywa, wykonanej z tworzywa, jest również niska waga oraz duża odporność na obciążenie statyczne i dynamiczne.

Różne rozwiązania na różne potrzeby


Kolejnym powodem, dla którego skrzynki na warzywa oraz pojemniki do transportu warzyw wykonane z tworzywa sztucznego są zdecydowanie lepsze niż ich drewniane odpowiedniki jest możliwość dopasowania skrzynki do rodzaju transportu oraz do rodzaju przewożonych produktów. Inne wymagania ma biała kapusta przewożona w głowach, inne warunki transportu powinny mieć zapewnione warzywa okopowe czy owoce. Przy transporcie jabłek, gruszek i innych owoców warzywny może być szybki rozładunek, dlatego dobrym pomysłem na ich przewóz jest możliwość skorzystania ze skrzyniopalet z uchylnymi ściankami, pozwalającymi na samoczynny rozładunek. Warzywa okopowe z kolei powinny mieć zapewniony stały dostęp do powietrza, dlatego w ściankach skrzyniopalety powinny się znaleźć specjalne otwory, pozwalające na cyrkulację powietrza wewnątrz pojemnika.

Zdejmowalne klapy oraz jezdne kółka to kolejne rozwiązania, dzięki którym skrzyniopalety z tworzywa – https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-warzywa-krlestwo-za-wieo/ są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here