Rodzaje kredytów

Kredyt kredytowi nierówny – ten produkt finansowy cieszy się dużą popularnością, więc normalne jest, że występuje w różnych opcjach. Klienci lubią mieć wybór, dlatego też większość instytucji finansowych stara się zaproponować im różne formy odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom. Podział kredytów na rodzaje związany jest ze specyfiką poszczególnych dostępnych rozwiązań tego rodzaju.

Wygodne kredyty

Rodzaje kredytówOprócz cech, którymi charakteryzuje się każdy nowoczesny kredyt – wygodny, łatwo dostępny, nie wymagający wielu formalności, o przejrzystych zasadach – niektóre rodzaje wyróżniają się wśród innych cechami szczególnymi. Z uwagi na nie można wyróżnić kilka różnych rodzajów kredytów, dzięki czemu klientom łatwiej jest skupić się od razu na ofertach związanych z jednym tylko rodzajem. Zaraz po przyjściu do banku i przedstawieniu swoich oczekiwań mogą uzyskać listę dostępnych dla nich propozycji. Jeśli chodzi o rodzaje kredytów, wiedza na temat możliwych produktów finansowych pozwala też zminimalizować formalności – od razu załatwia się potrzebne dokumenty, udaje do odpowiedniego okienka, ewentualnie rezygnuje z wypełniania wniosku w sytuacji braku zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny

Jednym z dość dobrze znanych rodzajów kredytów jest kredyt hipoteczny. Bywa on związany z chęcią budowy domu lub zakupu nieruchomości z takim właśnie przeznaczeniem (nieruchomością taką może być działka budowlana, jak też już wzniesiony budynek mieszkalny). Kredyt ten przyznawany jest w sporej kwocie i jest spłacany przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Żeby móc o taki wnioskować, trzeba posiadać wysoką zdolność kredytową; niezbędne są np. duże dochody, umowa o pracę na czas nieokreślony, a w większości przypadków również wkład własny. Wkład własny był kiedyś nieobowiązkowy, ale obecnie praktycznie w każdym banku jest to bardzo przydatna rzecz znakomicie zwiększająca szanse na otrzymanie kredytu.

Kredyt inwestycyjny

Rzadziej spotykany, ale również bardzo specyficzny produkt finansowy. Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób, które chcą zainwestować za pomocą specjalnych narzędzi, na przykład akcji. Interesując się taką formą kredytowania, warto zapytać w banku o dodatkowe szczegóły i wymagania – oferta nie jest tak często wykorzystywana, dlatego też dostępne opcje bywają mniej konkurencyjne niż w przypadku innych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny

Ten typ kredytu pozwala uregulować inne zobowiązania i spłacać jedną wygodną ratę – dzieje się to dzięki konsolidacji. Obecnie większość banków oferuje tego typu produkty, bo są one wręcz rozchwytywane przez klientów. Konsolidacja zobowiązań podnosi wiarygodność klienta względem różnych podmiotów i umożliwia mu wygodniejsze zarządzanie comiesięcznymi dochodami gospodarstwa domowego. Pozbycie się wielu mniejszych rat pożyczek czy kredytów na rzecz jednej wynikającej z konsolidacji jest korzystne i niejednokrotnie gwarantuje szybsze pozbycie się całości zadłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here