Project manager zarobki

Pod angielskojęzyczną nazwą zawodu project manager kryje się po prostu osoba zarządzająca projektem – menedżer lub kierownik projektu. Zawód ten jest określany również jako koordynator. Osoba taka bywa bardzo potrzebna do zarządzania wyjątkowo skomplikowanymi zadaniami, zwłaszcza kiedy w projekcie bierze udział wielu specjalistów o zróżnicowanych kompetencjach.

Przyszłościowy zawód

Project manager zarobkiChociaż nie warto kierować się trendem, że im bardziej skomplikowana nazwa zawodu, tym wyższa płaca, w przypadku profesji znanej jako project manager zarobki to istotna kwestia przemawiająca za jej wyborem. Osoba zatrudniona na stanowisku koordynatora projektu ma obowiązek tworzyć plany, które służą pozostałym uczestnikom i gwarantują pozytywne zakończenie prac, czuwanie nad właściwą organizacją działań, wyznaczanie celów i przydzielanie do zadań poszczególnych pracowników, sprawdzanie postępów, jak również przekazywanie wyżej postawionym informacji o postępach projektu. Profesja wymaga więc rozlicznych umiejętności, które muszą dotyczyć organizacji pracy własnej i innych, świetnej prezencji, charyzmy, pewności siebie. Z uwagi na to nie każdy sprawdzi się na takim stanowisku oraz nie każdy poradzi sobie z dość silną presją ciągłej poprawy wyników.

Oddanie pracy

Stanowisko project managera wydaje się idealne dla osób bardzo oddanych swojej pracy. Niekiedy trzeba zostawać po godzinach, spotykać się z pracownikami poza zakładem, motywować i służyć konstruktywną krytyką. Przez cały czas trzeba też zarażać pozytywną energią i pomagać w sytuacjach, z którymi nie radzą sobie inni. Zdecydowanie zawód ten nie będzie ceniony przez osoby chcące spędzać jak najmniej czasu w pracy lub te, które cenią sobie stabilne stanowisko z precyzyjnie określonym zakresem obowiązków. Powinien być jednak doceniony przez wszystkich, którzy lubią się rozwijać – uczestnictwo w szkoleniach i ciągła praca nad sobą to jedne z cech charakterystycznych zawodu.

Zarobki – ile można zarobić i czy jest to trudne?

W zawodzie project manager zarobki stanowią bardzo istotny punkt motywujący, zwłaszcza w przypadku osób stawiających pierwsze kroki na tak odpowiedzialnym stanowisku. Jest to dla nich sygnał, że są cenne dla firmy, muszą się starać i ciągle rozwijać, dlatego też dokładają starań, by jak najlepiej realizować swoje obowiązki, pracować nad rozwojem, uczestniczyć w szkoleniach itd. Przeciętnie wypłata project managera zamyka się w przedziale od 5 tysięcy do 10 tysięcy zł na rękę. Te „widełki” są dość elastyczne, dużo zależy od możliwości firmy i oczywiście zakresu obowiązków. Na tym stanowisku naprawdę trzeba się wykazać, do tego zdolne, charyzmatyczne osoby szybko są dostrzegane i awansują. Z tej przyczyny, nawet jeśli firma nie jest w stanie wystarczająco wynagrodzić koordynatora, może on liczyć na awans, zmianę działu, przeniesienie wyżej, dzięki czemu zyskuje on jeszcze wyższe wynagrodzenie i może znów dążyć do kolejnego awansu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here