Praca i wakacje na Malediwach – czy to możliwe?

0
2241

Wakacje z dala od czegokolwiek, tylko wypoczynek i piękne plaże? W takim wypadku musimy znaleźć naprawdę rajskie wyspy. Seszele i Mauritius doskonale wpasowują się w tę kategorię, niemniej jednak są nieco kosztowną destynacją. A może by tak wybrać się w podróż na Malediwy?

Kierunek Malediwy

Gdzie położone są Malediwy? Są to wyspy zlokalizowane na Oceanie Indyjskim w linii prostej pod Indiami i Sri Lanką. Oczywiście warto w tym momencie wspomnieć o klimacie, jaki na nich panuje. Temperatura powietrza jest w zasadzie niezmienna latem i zimą a oscyluje wokół 28- 32 stopni. Generalnie musimy nastawić się na wyższą temperaturę, która jest jednak łagodzona przez bliskość Oceanu a także wysoką wilgotność powietrza. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że temperatura wody wynosi około 27 stopni, przez co idealnie nadaje się na kąpiel.

Wakacje na Malediwach

Jakie jednak atrakcje spotkamy w tym egzotycznym miejscu? Przede wszystkim Malediwy słyną ze swoich pięknych piaszczystych, praktycznie białych plaż. Do tego dochodzi oczywiście przejrzysta, krystalicznie czysta woda oraz dżungla z palmami we tle. Stanowi to idealne miejsce na wypoczynek.

Główną atrakcją jest tutaj, oprócz odpoczynku i spacerów po plaży, nurkowanie oraz żeglowanie. Rafy koralowe, egzotyczne ryby, możliwość spotkania rekina wielorybiego – to wszystko możemy tam zobaczyć i przeżyć. Tu nie ma także gwałtownych wiatrów i sztormów, zatem żegluga jest stosunkowo bezpieczna. Dla Malediwów charakterystyczne są także specyficzne chatki – idealne na wakacje.

Indie i Sri Lanka

Jak jednak dotrzemy na Malediwy? Możliwości są w zasadzie dwie – drogą wodną oraz powietrzną. Przy czym warto zastanowić się, jeśli mamy więcej wolnego czasu, czy by może nie połączyć wyprawy na Malediwy z podróżą do południowych Indii albo na Sri Lankę. Obydwa kraje na pewno zachwycą nas swoją egzotyką i wyjątkowymi atrakcjami. Szczególni Sri Lanka, która posiada pola herbaty, góry, piękne plaże, świątynie, dżungle, a nawet obszar przypominający sawannę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here