Idealna organizacja powierzchni biurowej jest niezwykle skomplikowanym zadaniem. I choć na początku wydaje się, że im większa przestrzeń, tym łatwiej ją zaaranżować. W rzeczywistości – funkcjonalne biuro wymaga nie tylko doskonałej znajomości trendów, ale także doświadczenia w projektowaniu i wyposażaniu tego typu wnętrz. W ich przypadku doskonale sprawdza się także przygotowany jeszcze przed rozpoczęciem gruntownego remontu spaceplan, który zaprezentuje możliwości danego pomieszczenia oraz najlepsze dla niego rozwiązania architektoniczne.

Czym jest spaceplan i jak go wykorzystać?

Spaceplan to nowoczesna usługa oferowana przez profesjonalne biura architektoniczne, która zakłada opracowanie wizualizacji aranżacji, jak i zaprezentowanie funkcjonalnych aspektów biura. Dzięki niemu klient doskonale wie, w jakiej konfiguracji możliwe będzie ustawienie biurek, jak zaaranżować salkę konferencyjną, aby można w niej było przeprowadzać zarówno spotkania zespołowe, jak i warsztaty czy szkolenia dla pracowników różnych działów. Spaceplan pokazuje także możliwości dotyczące podłączenia niezbędnych sprzętów biurowych, aby nie utrudniały one codziennej pracy, a były łatwo dostępne dla wszystkich zatrudnionych osób. Wykonanie tego swoistego projektu wymaga zachowania pewnych standardów określonych choćby przez przepisy przeciwpożarowe czy BHP, dlatego każde tego typu zlecenie jest traktowane indywidualnie, a realizacja – dostosowana do charakteru pracy każdego przedsiębiorstwa. Jest to bowiem opcja nie tylko dla właścicieli firm posiadających biura, ale także dla sklepów, salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy instytucji często odwiedzanych przez klientów.

Spaceplan jako nowoczesna usługa doświadczonych architektów

Propozycję wykonania spaceplanu najlepiej zgłosić architektom jeszcze przed wykonaniem ostatecznego projektu, czyli na samym początku współpracy. Dzięki temu będą oni mogli przygotować aranżacje, które uwzględnią nie tylko meble, dodatkowe wyposażenie czy kolory ścian, ale także zorganizują daną przestrzeń pod kątem funkcjonalnym i zgodnym z obowiązującymi w danej branży przepisami. W tym momencie warto też mieć określone już wymagania i oczekiwania co do końcowego projektu i wyglądu pomieszczenia. To pozwoli architektom wziąć pod uwagę również dodatkowe aspekty, niezbędne podczas prac nawet nad wstępnym projektem. A w efekcie – pozwoli uniknąć wielu kolejnych godzin pracy i niezadowolenia zleceniodawcy, co razem bardzo często skutkuje opóźnieniami związanymi z realizacją i zakończeniem wszystkich prac projektowych, jak i wykonawczych.

Wykonanie spaceplanu nie jest niezbędne do przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń biurowych lub usługowo-handlowych. Natomiast, umożliwia on profesjonalną aranżację, jak najlepiej dostosowaną nie tylko do samych wnętrz, ale także do specyfiki danego zawodu. Spaceplan to propozycja dla tych, którzy decydując się na remont, chcą przeprowadzić go profesjonalnie i biorą pod uwagę potrzeby wszystkich użytkowników poszczególnych pomieszczeń, a nie jedynie nowoczesny i nietuzinkowy wygląd wprost z kolorowych magazynów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here