Palety z tworzyw sztucznych są bardzo dobrą alternatywą dla powszechnie stosowanych palet drewnianych. Coraz większa troska o środowisko naturalne oraz rozwój produktów z tworzywa sztucznego ogromnie wpłynęły na wzrost zainteresowania paletami plastikowymi. Palety z tworzyw sztucznych nie tylko dorównują paletom drewnianym, ale pod wieloma względami je po prostu przewyższają.

Dlaczego palety z plastiku są lepsze od drewnianych?

Każdy producent palet plastikowych potrafi wymienić bardzo szybko zalety swoich produktów. Nowoczesne palety plastikowe znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, usług i handlu. Wszędzie tam ich największymi rywalami są palety drewniane. Jednak coraz więcej producentów stawia na tworzywa sztuczne. Dlaczego? Do najważniejszych zalet palet z plastiku należy duża ich żywotność, która dochodzi do prawie piętnastu lat. Palety z plastiku są odporne na większość środków chemicznych, w tym również na kwasy i zasady co powoduje, że są wykorzystywane w transporcie środków chemicznych, gdzie użycie palet drewnianych jest niedozwolone.Producent palet plastikowych musi spełnić wszystkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące atestów palet i dlatego są one dopuszczone do kontaktu na przykład z żywnością. Dodatkowo nie wymagają dodatkowych przeróbek, aby te normy sanitarne spełnić. Utrzymanie w czystości palet plastikowych jest zdecydowanie łatwiejsze niż palet drewnianych, gdyż są one w mniejszym stopniu narażone na grzyby i drobnoustroje.

Jakie są zalety palet z tworzywa sztucznego?

Palety plastikowe ze względu na swoje specyficzne wypustki, gniazdka i prosty sposób mocowania jednych w drugie, są bardzo dobrze do siebie dopasowane co powoduje ogromna oszczędność miejsca, jakie zajmują. Palety z plastiku są bardzo wytrzymałe i stabilne co powoduje mniejsze uszkodzenia podczas transportu. Pod względem oszczędzania kosztów, palety z tworzyw sztucznych możemy stosować we wszystkich krajach gdzie zabronione są do stosowania palety drewniane. Nie mamy dzięki temu przestojów na granicach ani opóźnień w terminowości dostaw. Każdy producent palet plastikowych zapewnia też dostawę swoich produktów w różnych kolorach i wzorach, przez co sprawdzają się doskonale jako produkty reklamowe. Zastosowanie palet z plastiku ma też parę negatywnych skutków. Kiedy takie palety popękają albo ulegną zniszczeniu, już nie nadają się do naprawy. Palety z tworzyw są też stosunkowo droższe od palet drewnianych, ale stare polskie przysłowie mówi, że co tanie to drogie. W przypadku palet z plastiku warto postawić na ich jakość i oszczędność kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here