Ochrona majątku spółki LTD w świetle Brexitu

0
2489

Berxit nadchodzi wielkimi krokami, nie ma co do tego wątpliwości. Może się wydawać, że to duże zagrożenie dla spółek LTD funkcjonujących w Wielkiej Brytanii. Jednak w tym zagrożeniu można dopatrywać się także nowej szansy, która pozwoli otworzyć się na nowe rynki dzięki zmieniającej się sytuacji gospodarczej.

Skutki Brexitu — szanse

Podstawowym i jednocześnie natychmiastowym skutkiem Brexitu będzie zniesienie unii celnej. W związku z tym firmy muszą nastawić się na dodatkowe koszty związane z transportem i odprawą celną. Już w tym momencie prowadzenie działalności w Anglii odbywa się na korzystnych warunkach. Uniezależnienie się od Unii Europejskiej może spowodować, że Wielka Brytania będzie jeszcze bardziej przyjaznym miejscem do zakładania nowej firmy. Wynika to z faktu, że będzie można korzystać z ulg podatkowych. Ponadto zagwarantowana jest także ochrona podatkowa oraz bezpieczeństwo w tym zakresie. Warto wiedzieć, że wyjście ze strefy Schengen może wiązać się nie tylko z koniecznością płacenia cła, ale przede wszystkim z wniesieniem ulg podatkowych dla przedsiębiorców, aby zachęcać ich do otworzenia firmy w Zjednoczonym Królestwie.

Skutki Brexitu — zagrożenia

Jednakże Brexit nie wiąże się tylko z szansami na korzystne zmiany prawa podatkowego. Jak już wspomniano, koszty mogą zwiększyć się w ramach wyjścia z unii celnej. Ponadto dynamicznie zmieniająca się sytuacja może doprowadzić do braku aktualnej wiedzy u przedsiębiorców. To z kolei może owocować ryzykiem związanych z nieprawidłowościami. Brexit jest także równoznaczny z zamknięciem na rynki znajdujące się poza UK i utratą kontaktów handlowych z Unii Europejskiej.

Spółka LTD. Czyli biznes w Wielkiej Brytanii

Założenie własnej firmy w Anglii może wydawać się trudne i skomplikowane. Jednak tak naprawdę, przy dobrym doradztwie oraz zaangażowaniu nie będzie to stanowiło problemu. Jednym z typów działalności może być spółka LTD, czyli z ang. Private company limited. Jest to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Taka forma działalności w UK zwalnia z opodatkowania VAT, jeśli prowadzi się ją poza granicami UE i Wielkiej Brytanii. Jest to idealny sposób na biznes dla osób, które prowadzą działalność freelancerską.

Jak założyć firmę w Anglii?

Kiedy już posiada się podstawowe informacje dotyczące działalności spółki LTD, warto przystąpić do jej założenia. Jak już wspomniano, warto uzyskać w tej kwestii wsparcie od profesjonalistów — najlepsza będzie kancelaria prawna i księgowa specjalizująca się w otwieraniu oraz prowadzeniu obsługi księgowej spółek LTD. Przykładem takiej firmy może być SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE. W ofercie firmy znajdują się następujące usługi:
– założenie spółki LTD,
zabezpieczenie majątku,
– optymalizacja podatkowa.
W świetle nadchodzącego Brexitu bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć swój majątek i przygotować się na zmiany w prawie podatkowym Wielkiej Brytanii. Niezbędna może być także optymalizacja podatkowa, która pozwoli skorzystać na zmianach. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here