Maksymalizacja wykorzystania zasobów i co za tym idzie osiąganych zysków jest niezmiernie ważna dla każdej firmy. Aby podnieść efektywność procesów zachodzących w organizacji warto pomyśleć o wdrożeniu certyfikowanych systemów zarządzania w różnych obszarach. Poniżej opisuję krótko dwie normy, które pomogą prężnie rozwijać się Twojej firmie.

Postaw na jakość zgodną z ISO 9001

System zarządzania jakością jest podstawową normą ISO, która wpływa pozytywnie na efektywność działań organizacji. Poprzez podnoszenie jakości we wszystkich obszarach działania osiągamy coraz lepsze wyniki finansowe. Koszty prowadzenia biznesu zostają ograniczone, natomiast przychody wzrastają. Dzięki osiągnięciu dużej przejrzystości co do zakresu obowiązków oraz odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach zarządzanie przedsiębiorstwem staje się łatwiejsze. Wdrożenie ISO 9001 wiąże się także z uzyskaniem dobrego wizerunku firmy zarówno wśród konsumentów jak i partnerów biznesowych.

ISO 55001, czyli dobre wykorzystanie zasobów 

Zarządzanie zasobami jest bardzo ważną kwestią prowadzenia biznesu. Ustalenie odpowiednich priorytetów dla wykorzystania poszczególnych dóbr materialnych i niematerialnych, które firma posiada przyczynia się do jej rozwoju i osiągania kolejnych celów biznesowych. Warto podkreślić, że  norma iso 55001 podkreśla, że dobre zarządzanie zasobami musi odbywać się przy jednoczesnym spełnianiu wszelkich przepisów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa  pracy, a także z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wdrożenie takiego podejścia owocuje zwiększeniem zwrotów z podejmowanych inwestycji, a także uznaniem w oczach klientów oraz kontrahentów. Dzięki iso 55001 firma zarządza zasobami z uwzględnieniem praw ekonomii, a także odpowiedzialnie wobec społeczeństwa i środowiska. Efektem tych działań jest zwiększanie wartości firmy oraz jej nieustanny rozwój. Dowiedz się więcej na ten temat: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/Asset%20Management/Zarzadzanie%20zasobami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here