Konieczność podjęcia jakiejś inwestycji, sfinansowanie poważnego zakupu, nabycie mieszkania czy działki  – w takich przypadkach większość osób poszukuje możliwości wzięcia kredytu, dzięki któremu będzie to znacznie łatwiejsze lub w ogóle wykonalne. Z uwagi na sporą ilość propozycji kredytowych bardzo istotny jest wybór instytucji, która takowego udzieli, jak i właściwa decyzja co do samego kredytu.

Dlaczego w ogóle sięgamy po kredyt?

Najlepszy kredyt gotówkowyWspomniane wyżej wydatki są bardzo trudne do poniesienia dla przeciętnej osoby, zarabiającej np. średnią krajową. Jednym ze sposobów zdobycia większej gotówki jest oszczędzanie, ale z uwagi na dużo bieżących spraw wymagałoby poświęcenia przynamniej kilkunastu lat. Żeby nie czekać i nie tracić szansy na nowe mieszkanie czy auto, można wykorzystać opcję kredytu udostępnianą przez banki. Kredyt to wsparcie finansowe w sporej wysokości, która uzależniona jest od tzw. zdolności kredytowej klienta. Pożyczone pieniądze spłaca się w równych lub malejących ratach w trakcie okresu kredytowania, który może trwać kilka czy nawet kilkadziesiąt lat (w przypadku kredytów hipotecznych). Spłata w ratach jest bardzo wygodna, do tego coraz częściej banki umożliwiają klientom np. czasowe zawieszenie spłacania w związku z trudną sytuacją wywołaną zdarzeniem losowym albo też konsolidację zobowiązań, przez co rata jest niższa.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Wybór najlepszego kredytu oznacza przeanalizowanie dostępnych ofert, zestawienie ich ze swoimi potrzebami i dokonanie kalkulacji, która opłaci się najbardziej. Z reguły, w pierwszej kolejności pod uwagę bierze się całkowity koszt kredytu, czyli porównuje uzyskaną sumę wsparcia z sumą, którą trzeba będzie oddać bankowi (czyli pożyczone pieniądze plus naliczone odsetki i ewentualne koszty dodatkowe). Kolejnym ważnym kryterium jest wysokość pojedynczej raty – lepiej, by była jak najniższa – oraz możliwość rozłożenia spłaty na długi czas. Obie te kwestie  są powiązane. Naturalnie bardziej opłaca się spłacić kredyt szybciej, bo niweluje to sporo odsetek, ale nie zawsze jest to możliwe z uwagi na dochód miesięczny danej osoby. Dlatego też dla części klientów duża ilość rat i ich niewielka wysokość będzie decydującym kryterium. Kolejna sprawa, czasami bardzo istotna, to wymagania stawiane przez bank. Ocena zdolności finansowej klienta może być łagodna bądź surowa. Przy idealnej historii kredytowej, dużym dochodzie na osobę, umowie o pracę na czas nieokreślony można liczyć na niemalże dowolny kredyt. Jeśli ma się niższy dochód czy też jakieś zaległości widoczne w BIK, nie każdy bank zechce udzielić kredytu. Nieraz więc trzeba zrezygnować ze świetnej oferty na rzecz gorszej pod względem warunków, ale możliwej w danej sytuacji.

Doradca pomoże w podjęciu decyzji

Duża ilość ofert sprawia, że ciężko wybrać najlepszy kredyt gotówkowy bez wsparcia kogoś doświadczonego. Można wypróbować usługi doradcy kredytowego, który dopasuje najlepszą opcję do potrzeb i możliwości klienta. Jest to lepsze rozwiązanie, niż składanie wniosków do różnych banków, bo nie obniża scoringu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here