Inwestycją może być zakup zarówno monet inwestycyjnych, jak i kolekcjonerskich. Choć obydwa typy kruszców różnią się od siebie pewnymi cechami, doświadczonym inwestorom nie przeszkadza to w poszerzaniu swojego portfela inwestycyjnego w taki sposób, by móc cieszyć się i dobrą lokatą na przyszłość, i okolicznościowymi okazami, które mogą, lecz nie muszą podlegać późniejszej odsprzedaży.

Przewaga monet inwestycyjnych polega na tym, że decydując się na najpopularniejsze okazy, z powodzeniem można je sprzedać i to praktycznie w dowolnym czasie. To z tego względu w ten „interes” mogą wejść także osoby początkujące, które zainteresowały się metalami szlachetnymi, ale nie mają jeszcze na tyle wiedzy, by skorzystać sensownie z innych form lokowania kapitału. Z czasem można swoje kolekcje poszerzać o rzadsze okazy, już mając wiedzę, gdzie kupować, gdzie szukać nowych nabywców, a także, co i jaką wartość oferuje. Na tym etapie niebagatelne znaczenie ma autentyczność kruszców, bo trafienie na podróbkę oznacza utratę pieniędzy, jak i okaz, który nie nadaje się tak naprawdę do żadnej kolekcji.

Monety kolekcjonerskie to nieco inna para kaloszy. Tutaj można liczyć na monety okolicznościowe, pojawiające się w niewielkim nakładzie i niebędące środkami płatniczymi. Pojawiają się jednak i takie monety bulionowe, które ze względu na estetykę wykonania, wartość związaną np. z upamiętnieniem ważnego wydarzenia, szczególną precyzję w wykonaniu czy zastosowanie innych parametrów, mimo bycia w domyśle monetą inwestycyjną, stają się również okazem wartym znalezienia swojego miejsca w rękach kolekcjonerów.

Każdy z wymienionych typów monet, można z powodzeniem zakupić w Metal Market Europe. Dlaczego akurat tam? Bo to gwarancja autentyczności, między innymi ze względu na użytkowanie specjalnego systemu weryfikacji Bullion DNA, którego jak dotąd nie oferuje żadna inna firma w Polsce. Elementem wyróżniającym spośród konkurencji jest także posiadanie pełnej oferty produktowej PAMP – szwajcarskiej mennicy. Wysoki standard oferowanych usług jest tylko dopełnieniem propozycji, która wpisuje się w gusta najbardziej wymagających inwestorów i kolekcjonerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here