Mieszkanie do remontu jako inwestycja. Czy to się w ogóle opłaca? Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Część osób boi się, że nie znajdzie kupca na takie odnowione mieszkanie… Inni boją się ogromu pracy, jaki trzeba włożyć aby dany lokal korzystnie się prezentował.

Kto zostanie naszym potencjalnym klientem?

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie kto będzie potencjalnym nabywcą naszego mieszkania. Nowoczesny singiel? Rodzina z małymi dziećmi? A może starsi ludzie, którzy szukają ciszy i spokoju? Dzięki wytypowaniu potencjalnego nabywcy łatwiej nam będzie wykonać remont. Kolejnym krokiem jest sprzedaż mieszkania. Powinna ona nastąpić zaraz po zakończeniu prac remontowych.

A co zrobić gdy potencjalny potencjalny nabywca nie pojawia się na horyzoncie?

W takiej sytuacji powinniśmy rozważyć wynajęcie lokalu, aż znajdzie się kupiec. Dzięki temu zwróci się nam przynajmniej część poniesionych kosztów.

Jakie parametry powinniśmy wziąć pod uwagę gdy rozważamy zakup mieszkania do remontu?

Liczy się przede wszystkim lokalizacja. Im jest ona lepsza tym większa szansa, że nasze mieszkanie szybko znajdzie nowego nabywcę. Kolejną istotną kwestią są koszty remontu. Musimy się zastanowić ile pieniędzy jesteśmy w stanie włożyć w odświeżenie wyglądu naszego mieszkania. Koszty będą mniejsze jeśli choć część prac wykonamy własnym sumptem. Zawsze możemy poprosić o pomoc przyjaciół i rodzinę.

Domowe zacisze

Pamiętajmy, że urządzone wnętrza znacznie lepiej się prezentują. Dlatego warto zainwestować w niedrogie, ale funkcjonalne meble. Dzięki temu potencjalni klienci łatwiej będą sobie mogli wyobrazić swoje własne sprzęty w naszym mieszkaniu. Warto zainwestować w dodatki, które nadadzą mieszkaniu charakteru.

Podsumowując mieszkanie do remontu jako inwestycja to dobre rozwiązanie dla osób cierpliwych, które chcą zaryzykować. Nie boją się nowych wyzwań i ciężkiej pracy. Decydując się na inwestycję tego typu z pewnością nie możemy liczyć na natychmiastowy zysk. Bywa, że dane mieszkanie czeka na nabywcę nawet rok.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak grać na giełdzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here