Trendy stosowane w urządzaniu biura podlegają dość dynamicznym zmianom. Nie we wszystkich branżach trendy są ważne, jednak kiedy dana firma ma kojarzyć się ze świeżością nie można ich nie śledzić.

Zmienia się organizacja pracy, zwiększa jej indywidualizacja. Cały czas wiele osób pracuje na tradycyjnym etacie w biurze. Jedynie kilkanaście procent pracujących Polaków wykonuje swoje obowiązki służbowe we własnych czterech kątach.

Niezależnie od miejsca pracy, w firmie czy w domowym zaciszu, ważne jest zapewnienie, warunków pracy zapewniających maksymalne skupienie.

Czasem o nie trudno, zwłaszcza gdy dysponujemy małą powierzchnią biura. Tutaj dochodzimy do pierwszego z trendów jakim jest zapewnienie własnej przestrzeni pracy odpowiedniej elastyczności. W jaki sposób można o nią zadbać, kupując meble biurowe? Po pierwsze, zwracając uwagę na modułowość, która już od jakiegoś czasu coraz bardziej wpisuje się w wygląd polskich biur. Może dotyczyć zarówno szafek, jak i regałów. Im, podzielonym na swego rodzaju moduły, można łatwiej i szybciej zmienić ułożenie względem np. biurka czy innego mebla.

Obok wspomnianej indywidualizacji pracy dalej silna w biurach jest potrzeba silnej kooperacji, jednak już na trochę innych niż kiedyś zasadach. Dominują małe zespoły odpowiadające za konkretny wycinek prac. Współpraca w ich ramach wymaga często, by meble biurowe znajdowały się dość blisko siebie, jednak z zachowaniem pewnej prywatności dla pracownika. W takich układach spisują się z powodzeniem biurka narożne, które dzięki łukowemu kształtowi zapewniają łatwy i szybki kontakt pomiędzy współpracownikami. To wpływa na efektywność ich pracy i zadowolenie z niej.

Meble biurowe – ergonomiczne i ekologiczne

O tym, jak ważne jest to ostatnie, przekonują specjalnie tworzone strefy relaksu. Często zielone i nie chodzi tylko o sporą liczbę roślin, ale też coraz bardziej modne zielone ściany, zapewniające właściwy obieg powietrza we wnętrzach firmowych. Z tymi elementami współgrają meble z ekologicznymi certyfikatami potwierdzającymi pochodzenie materiału z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Takie posiadają w swojej ofercie najlepsi producenci mebli w Polsce, w tym firma Wuteh: https://wuteh.com.pl/ . Dba ona o ergonomiczne rozwiązania, bo oprócz wspomnianej ekologii, ważnym jest dbanie o odpowiednią sylwetkę pracowników, co wpływa na funkcjonalność produkowanych mebli. To m. in. dlatego znajdziemy w nich coraz częściej funkcję regulowania wysokości blatu.

Jakie kolory dominują w tym roku?

Poza funkcjonalnością nie zapominajmy o estetyce. Nie można tu jasno określić kolorów, które królują w większości biur. Zauważalne jest jednak coraz odważniejsze stawianie na odcienie jasne, mimo że narażone na zabrudzenia. Ochronę przed nimi zapewniają lakierowane meble biurowe. Wtedy jednak liczmy się z tym, że nie zobaczymy wyraźnie choćby naturalnego usłojenia drewna.

Jak widać, nadążanie za trendami wiąże się z wieloma, czasem trudnymi, wyborami. Przy ich dokonywaniu zawsze warto kierować się charakterem naszej firmy. Bo to trendy mają być dopasowane do nas, nigdy odwrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here