Biurko to często miejsce pracy przy którym spędzamy znaczną część dnia. Aby uprzyjemnić sobie czas, warto zadbać o odpowiednie zorganizowanie tej przestrzeni. Duży bałagan i chaos nie wpływają pozytywnie na naszą pracę. Również brak pewnych akcesoriów biurowych może nam ją skutecznie utrudniać. W zależności od tego jakiego rodzaju pracę wykonujemy, będziemy potrzebować różnych narzędzi. Istnieją jednak uniwersalne artykuły, które powinny się znaleźć w każdym biurze bez względu na jego charakter. Co wobec tego będzie niezbędne i powinno znaleźć się w naszym biurze?

1. Długopisy

W dzisiejszych czasach bardzo dużo dokumentów powstaje w wersji elektronicznej, jednak nie wszystkie zapiszemy na komputerze. Z tego powodu jednym z podstawowych artykułów biurowych umożliwiających nam przeniesienie naszych myśli na papier jest długopis. Kolor niebieski i czarny to standard przydatny przy wypełnianiu dokumentów. Jeśli często gubimy narzędzia do pisania, warto zakupić długopis z ciężką podstawką lub przylepcem. Zarówno długi łańcuszek jak i sprężynka umożliwiają swobodne operowanie narzędziem podczas pisania oraz zapobiegają jego zgubieniu.

2. Markery i zakreślacze

Markery i zakreślacze to z kolei niezastąpione artykuły biurowe jeżeli chcemy zaznaczyć najważniejsze informacje. Notatki wykonane przy użyciu kolorów stymulują dodatkowo mózg, co potwierdzają badania naukowe. Prezentacje czy mapy myśli stworzone przy ich pomocy zyskają większą siłę wyrazu. Możemy wybierać pośród markerów szybkoschnących, olejowych, permanentnych czy suchościeralnych do tablic. Ciekawym rozwiązaniem jest również marker kontrolny, czyli tajnopis, który pozwala oznaczyć elementy napisami widocznymi tylko w świetle UV.

3. Bloczki samoprzylepne

Biały, żółty pastelowy, zielony neonowy to tylko kilka z wielu dostępnych kolorów samoprzylepnych karteczek. Idealnie nadają się do robienia krótkich notatek czy pozostawienia ważnych wiadomości. To artykuły przydatne na każdym biurku. Dostępne są w wielu formatach i wielkościach. Powinny znajdować się w naszym zasięgu, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy akurat będą potrzebne. Można je bezpiecznie przyklejać do monitora czy ściany.

4. Nawilżacz

Nawilżacz glicerynowy to narzędzie, które usprawni codzienną pracę w biurze. Nie pozostawia śladów, a dzięki jego bezwonnemu wypełnieniu, wertowanie kartek będzie łatwe, szybkie i estetyczne.

5. Spinacze, zszywacze

Trójkątne, krzyżowe, okrągłe, to tylko niektóre z rodzai spinaczy. Te małe, metalowe elementy są bardzo pomocne przy organizacji dokumentów. Oprócz nich przydatne mogą być dla nas również zszywacze. Tego typu urządzenia elektryczne to opcja dla biur, gdzie powstaje bardzo dużo dokumentów wymagających zszycia. Taki produkt potrafi połączyć precyzyjnie i jednorazowo do 65 kartek.

6. Przybornik

Przybornik pomoże nam usystematyzować inne artykuły znajdujące się na biurku. Dzięki niemu wszystko będzie miało swoje miejsce. W zależności od jego wielkości umieścimy w nim długopisy, zakreślacze, spinacze, karteczki oraz wiele innych przedmiotów. Niektóre posiadają kieszenie na smartfona ze specjalnym otworem umożliwiającym podłączenie ładowarki oraz pozwalają na łatwą obsługę jego interfejsu. Przybornik w nowoczesnym oraz minimalistycznym designie może być dodatkowo ciekawą dekoracją, natomiast wykonany z surowców wtórnych idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o ekologię.

7. Półki, segregatory oraz pudełka archiwizacyjne

Do organizacji bieżącej dokumentacji najlepiej nadają się półki i sortery. Metalowe, plastikowe z możliwością sztaplowania lub bez niej. Dzięki rożnego rodzaju segregatorom, skoroszytom i teczką łatwo i szybko uporządkujemy inne, mniej pilne dokumenty. Segregatory ofertowe i konferencyjne idealnie nadają się do prezentacji. Materiały z których zostały wykonane to w większości twarda tektura i folia PVC, dlatego zapewniają długotrwałe użytkowanie i łatwą wymianę przechowywanych w nich rzeczy. Plastikowe klipsy umożliwiają szybkie i proste przeniesienie niepotrzebnych dokumentów z segregatora. Dodatkowo ułatwiają dostęp do zarchiwizowanych już dokumentów. W utrzymaniu porządku niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie danych wymagających archiwizacji. Istnieją przepisy prawne określające jakiego rodzaju dokumenty oraz jak długo należy przechowywać. Nieokazanie ich w razie kontroli może skutkować karą. Pudełka archiwizacyjne wykonane z grubej tektury falistej idealnie uchronią ważne dla nas dokumenty przed uszkodzeniami zarówno w biurze jak i transporcie.

8. Koperty

Nie wszystko możemy wysłać e-mailem. Zwykłe papierowe koperty, bąbelkowe oraz tzw. bezpieczne powinny znajdować się w wyposażeniu naszego biura. Te ostatnie służą do przechowywania i transportowania niezwykle cennych danych takich jak wpłaty bankowe, tajne klucze. Każda próba otwarcia takiej koperty będzie widoczna.

Na sam koniec powstaje pytanie – gdzie najlepiej kupić te oraz wiele innych artykułów biurowych? Jeżeli dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, możemy śmiało wybrać się do sklepu stacjonarnego i kupić coś u lokalnego sprzedawcy. Jednak oferowany tam asortyment będzie z pewnością mniejszy niż ten w sklepie internetowym. Oferty online są zwykle dużo atrakcyjniejsze. Możliwość porównania parametrów artykułów i ich cen nie wiąże się również w tym wypadku z dojazdem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są hurtownie internetowe proponujące liczne rabaty. Sklep w którym można gruntownie zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie biura w przystępnej cenie: www.solokolos.pl. Tam z pewnością odnajdziemy rzeczy, których nie powinno zabraknąć w naszym miejscu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here