Kredyty prywatne

Pożyczanie pieniędzy umożliwia zrealizowanie większych zakupów, niż jest to możliwe w związku z wysokością otrzymywanej wypłaty. Można oszczędzać i zbierać potrzebną sumę przez kilka lat, można też skorzystać z opcji kredytowania lub pożyczyć prywatnie. Wśród wielu opcji pożyczkowych, kredyty prywatne uważane są za jedne z najbardziej korzystnych – pod warunkiem trafienia na uczciwego pożyczkodawcę.

Dlaczego warto pożyczać prywatnie?

Kredyty prywatneW większości kredytów czy pożyczek warunki ich przyznania, jak i szereg innych dodatkowych postanowień ustalają instytucje finansowe – banki, parabanki, inne. Jeśli chodzi o kredyty prywatne, ich forma zależy wyłącznie od pożyczkodawcy. Gdy zechce, może obłożyć zobowiązanie dużymi odsetkami, a może całkowicie z nich zrezygnować. Może też o wiele korzystniej podejść do klienta indywidualnego, na przykład biorąc pod uwagę jego spory dochód i ignorując negatywne wpisy w bazach dłużników. „Dogadanie się” z pożyczkodawcą gwarantuje, w większości przypadków, atrakcyjne warunki kredytowania i możliwość odsunięcia terminów tak, by nie kolidowały z innymi wydatkami. Oferta wygląda świetnie, dlaczego więc takich pożyczek jest mało? Dlaczego łatwiej jest wziąć kredyt w banku czy obciążającą wieloma kosztami dodatkowymi chwilówkę?

Obustronne zaufanie

Z uwagi na łagodniejsze zasady przyznawania, kredyty prywatne są potencjalnie łatwiejszym celem dla osób, które chcą pożyczyć pieniądze i zapaść się pod ziemię. Przeciętny człowiek oferujący pożyczkę nie dysponuje narzędziami windykacyjnymi i może ewentualnie dochodzić swoich praw w sądzie, polubownie albo siłowo. Problem może wystąpić również od drugiej strony – zdesperowanej osobie, która szuka pilnie pieniędzy, łatwiej uwierzyć w korzystną ofertę kogoś, kto wcale nie ma uczciwych zamiarów. Naturalnie istnieją również uczciwi pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, jednak właśnie z powyższych przyczyn liczba prywatnych pożyczek, które doszły do skutku, wciąż jest zauważalnie niższa.

Dlaczego warto?

Osoby, które mają niezłą zdolność kredytową, umowy o pracę na czas nieokreślony, własną nieruchomość itd. bardzo rzadko decydują się na kredyty prywatne. Grupę potencjalnych klientów inwestorów pożyczających prywatnie pieniądze stanowią ludzie z zadłużeniem, nieudokumentowanymi dochodami, z negatywnymi wpisami w bazach typu BIK, które ciężko usunąć nawet po kilku, kilkunastu latach. Dla tych osób rozsądna, uczciwa pożyczka prywatna jest świetnym rozwiązaniem. Najlepiej pożyczyć kwotę pozwalającą pozbyć się wszelkich dotychczasowych zobowiązań. Nie ma sprawdzania baz, natomiast często trzeba przedstawić inwestorowi różne dokumenty – na szczęście jest duża dowolność. Chodzi o to, żeby nie ryzykować, pożyczając całkowicie w ciemno. Osoby bez dochodu również mogą starać się o pożyczkę, jednak najczęściej wtedy wymagany jest zastaw. Zastawem może być jakiś cenny przedmiot, samochód, ewentualnie nieruchomość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here