Kasety kominkowe

Wysoka inflacja wszystkim daje się we znaki. Ceny materiałów budowlanych poszybowały niesamowicie w górę i każdy, kto zajmuje się aktualnie wykończeniem swojego mieszkania, z przerażeniem przygląda się obecnej sytuacji. A jak ma się sprawa z kominkami? Czy myśląc “kasety kominkowe cena” doznasz takiego samego szoku jak ostatnimi czasy kierowcy na stacjach paliw?

Miało być pięknie…i nadal może być!

Posiadanie paleniska u siebie w domu to piękna sprawa! Te klimatyczne wieczory z lampką wina lub kubkiem gorącej herbaty…Łatwo można się rozmarzyć! Aby palenisko było w pełni bezpieczne, najlepiej jest je po prostu zamknąć: wtedy ani dzieci, ani niesforne zwierzaki domowe nie będą narażone na ryzyko poparzenia się. Palenisko można zamknąć na kilka sposób i każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im z bliska. Może taka analiza pomoże Ci w podjęciu najrozsądniejszej decyzji. Od razu tutaj zaznaczę, że moim skromnym zdaniem najlepiej sprawdzają się kasety kominkowe – cena jest jednym z zachęcających aspektów. Ale zacznijmy po kolei.

Szklane drzwiczki kominkowe

Szybko, łatwo, tanio – tak w skrócie można opisać to rozwiązanie. Drzwiczki do kominka nie wymagają żadnych skomplikowanych prac remontowych, a ich montaż jest dziecinnie prosty. Czy istnieje zatem jakikolwiek mankament takiego rozwiązania? Niestety tak. Średnia wydajność takiego paleniska kształtuje się na poziomie ok. 20%. Nie brzmi najlepiej, prawda? Palenisko za szklanymi drzwiczkami kominkowymi w nikły sposób ogrzewa pomieszczenie, dlatego też mimo niskiego kosztu zakupu pozostają wysokie koszty ogrzewania domu bądź mieszkania. Uważam więc, że na dłuższą metę to rozwiązanie jest mało korzystne. Jeżeli chodzi o kasety kominkowe ceny są może i wyższe, ale jest to zakup z bardziej długofalowymi korzyściami.

Wkłady kominkowe

Cechują się niesamowitą wydajnością – już na poziomie 85-90%. Zaoszczędzisz więc bardzo dużo pieniędzy na ogrzewaniu. Gdzie tkwi szkopuł? W montażu. Niestety, aby zamontować wkład kominkowy do już istniejącego paleniska potrzeba mnóstwo pracy oraz…pieniędzy. Sam wkład kominkowy to koszt ok. 4 tysięcy złotych. Do takiego wkładu konieczne jest wykonanie obudowy: tutaj ceny wahają się od 3 do 5 tysięcy złotych. No i pozostaje robocizna…rozebranie istniejącego kominka, zakup odpowiednich materiałów budowlanych itp. Jeżeli chcesz zainwestować w takie rozwiązanie, to 10 tysięcy złotych to minimum, na które powinieneś być przygotowany. Pocieszające jednak jest to, że dzięki wysokiej wydajności inwestycja ta zwróci się na przestrzeni kilku następnych lat.

Kasety kominkowe

Jak już wyżej mogłeś przeczytać kasety kominkowe, ceny z nimi związane i ogólnie całe to rozwiązanie najbardziej przypadło mi do gustu. Dlaczego? Ponieważ to świetny kompromis między wydajnością a niezbędnymi kosztami! Kasety kominkowe montuje się do już istniejących palenisk otwartych. Jeżeli komora spalania ma nietypowy kształt, to istnieje możliwość zamówienia kasety kominkowej na wymiar. Wydajność? Ok. 80%. Kasety kominkowe – ceny? Ok. 3,5 tysiąca. Montaż? Nie trzeba nic wyburzać ani budować od nowa – wystarczy jedynie wsunąć kasetę w odpowiednie miejsce. Mnóstwo plusów!

Gdzie kupić kasety kominkowe?

Zaledwie kilku producentów zajmuje się wyrobem kaset kominkowych. Ja polecam zajrzeć na stronę www.ignif.com i tam dokonać zakupu. IGNIF to niewielka, rodzinna firma, która stroni od masowej produkcji i ceni sobie indywidualizm oraz ręczną robotę. Jeżeli chodzi o kasety kominkowe ceny oferowane przez tą markę są najkorzystniejsze. A jakość – pierwsza klasa, nic dodać i nic ująć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here