Karta kredytowa przez internet - krok po kroku

Przez internet możemy załatwić szereg różnych rzeczy. Od opłacenia rachunków, przez zamówienie interesujących nas towarów, po uzyskanie kredytu czy pożyczki. Z pomocą internetu, mamy możliwość założenia również karty kredytowej. W jaki sposób ją uzyskać, do tego całkowicie online?

Karta kredytowa daje nam szereg możliwości. Obecnie możemy wykorzystywać ją zarówno do płatności bezgotówkowych. A więc takich, które dokonujemy w punktach usługowo-handlowych. Jak również do płatności za zakupy wykonywane przez internet w portalach aukcyjnych, czy sklepach internetowych. Według najnowszych danych udostępnionych przez portal Porfel24 Finanse, co raz więcej kart kredytowych umożliwia również wykonywanie przelewów z karty czy wypłaty gotówki z bankomatów.

Czy kartę kredytową możemy otrzymać przez internet?

Decydując się na założenie karty kredytowej, możemy skorzystać z udogodnień, jakie daje nam internet. Większość banków umożliwia uzyskanie takiej karty kredytowej przez internet. Dzięki takiej możliwości nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać kartę kredytową. Niektóre banki wymagają jednak podpisanie umowy w najbliższej placówce bankowej, jeśli już otrzymamy pozytywną opinię o przyznaniu karty kredytowej.

Od czego zacząć?

Oczywiście pierwszym krokiem będzie złożenie wniosku o kartę kredytową. Na rynku usług finansowych mamy szereg różnego rodzaju ofert. Decydując się na założenie karty kredytowej, warto wziąć pod uwagę głównie koszty miesięczne. Tylko nieliczne banki oferują bezpłatne utrzymanie karty kredytowej. Większość z nich wiąże się ze stałą opłatą miesięczną. Niekiedy można jej uniknąć, jeśli będziemy spełniać określone warunki ustanowione przez bank. W przypadku kart kredytowych mówią one najczęściej o tym, by dokonać określonej liczby transakcji w danym miesiącu. Jeśli wywiążemy się z tego warunku, bank nie naliczy nam opłaty miesięcznej.

Dodatkowe bonusy

Niektóre karty kredytowe umożliwiają skorzystanie z dodatkowych bonusów oraz promocji. Najbardziej popularne to Citi Specials (Citi Handlowy) czy Mam Bonus (BNP Paribas). Korzystając z karty kredytowej tych banków i przynależąc do konkretnych programów, możemy uzyskiwać rabaty w wielu punktach handlowych oraz usługowych. A więc zarówno w sklepach, kinach czy restauracjach.

Zakładamy kartę kredytową przez internet

Jeśli wypatrzyliśmy dla siebie już odpowiednią kartę kredytową, to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku przez internet. Tu oczywiście przydadzą nam się nasze dane, najczęściej te znajdujące się na naszym dowodzie osobistym. Niektóre banki posiadają w pełni zautomatyzowane wnioski, które prowadzą klienta krok po kroku, informując go, co ma po kolei zrobić. Od podania danych, po przesłanie zdjęcia dowodu osobistego. Niektóre jednak stosują tzw. krótki formularz, po którego wysłaniu kontaktuje się z nami pracownik banku i przeprowadza nas przez proces rejestracji i weryfikacji danych. W obu tych przypadkach nie obędzie się bez przesłania dokumentu, na podstawie którego bank oceni naszą zdolność kredytową. Na tej podstawie, bank będzie mógł wydać pozytywną opinię o wydaniu karty oraz ustalić maksymalny limit kredytowy karty. Uzależniony on będzie w głównej mierze, od wysokości uzyskiwanych dochodów.

Po podpisaniu umowy, która w zależności od banku może zostać podpisana elektronicznie, lub w najbliższej placówce, bank przystąpi do udostępnienia nam karty kredytowej. W większości przypadków, w ciągu maksymalnie 7 dni wysyłana jest drogą pocztową na nasz adres zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here