Stosowanie systemów zarządzania wypracowanych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną to już niemal standard w dzisiejszym świecie biznesu. Dzięki wdrażaniu różnego rodzaju norm organizacje usprawniają swoje działanie, a także zyskują poważanie i prestiż w środowisku. Poniżej prezentuję krótko kilka norm, na które warto zwrócić uwagę. Oczywiście wachlarz dostępnych systemów certyfikacyjnych jest bardzo szeroki, a ze szczegółami dotyczącymi ich wdrażania można zapoznać się biorąc udział w szkoleniach ISO.

Jakość przede wszystkim

System ISO 9001 odpowiadający za zarządzanie jakością to najczęściej wdrażana norma na świecie. Dzięki niej firmy podnoszą nie tylko jakość, ale też efektywność swoich działań, co przekłada się na wyniki finansowe. Poza tym wdrożenie ISO 9001 porządkuje strukturę organizacji, dzięki czemu ułatwia zarządzanie nią. Dodatkowym atutem uzyskania certyfikacji tej normy jest poprawa wizerunku organizacji oraz podniesienie poziomu zaufania do niej. Aby dowiedzieć się więcej o tej normie warto wybrać się na dedykowane szkolenie ISO przeprowadzane przez jednostkę certyfikacyjną.

Zadbaj o środowisko

Dbałość o naturę jest w dzisiejszych czasach nie tylko modna, ale wręcz wymagana przez klientów oraz partnerów biznesowych. Aby skutecznie obniżyć negatywny wpływ organizacji na środowisko warto wdrożyć normę ISO 14001. Dzięki niej ograniczamy zużycie energii, wody i surowców, co przekłada się także na zwiększenie efektywności działania i wymierne korzyści finansowe. Norma ta mobilizuje też do zmniejszenia ilości powstających w zakładzie odpadów oraz zanieczyszczeń.

Zapewnij bezpieczeństwo informacji

Poziom zaufania wobec organizacji w dużym stopniu zależy od jej dbałości o bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych, szczególnie osobowych. Aby zapewnić odpowiednią ochronę informacji należy wdrożyć ISO 27001. Dzięki tej normie w organizacji są wdrażane niezbędne procedury, które obniżają ryzyko uszkodzenia, wycieku, czy też nieuprawnionego użycia danych. Wymogi tego systemu dotyczą zarówno informacji przechowywanych w jako fizyczne dokumenty, jak i w formie cyfrowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here