Jak spiąć włosy do pracy w biurze

Tylko niewielka liczba kobiet może cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami bez żadnego wysiłku. W szerokości geograficznej Polski jest to rzadkością, inaczej niż na przykład w Indiach czy Ameryce Południowej, gdzie kobiety mają z natury piękne włosy. Na pewno też jednak Polkom nie pomaga fakt, że nieustannie narażają swoje włosy na działanie niekorzystnych czynników, na co wydatny wpływ na moda. Kiedy modne były proste, idealnie wygładzone włosy, wszystkie dziewczyny i kobiety paliły swoje włosy prostownicami, nie zwracając uwagi na fakt, że przez to wyglądają coraz gorzej oraz jest ich coraz mniej, gdyż kruszą się i łamią. Nie inaczej jest w przypadku mody na farbowanie, a na przykład rozjaśnianie w ramach ombre jest dla wielu włosów zabiegiem ogromnie obciążającym.

Poza tym nie wszystkie kobiety regularnie stosują niezbędne kosmetyki do włosów. Na nakładanie odżywki często brakuje czasu lub panie obawiają się, że po takim zabiegu ich włosy stracą objętość. Tymczasem odżywka powinna być nakładana po każdym myciu, nawet gdy stan włosów jest świetny, bo chociażby pozwoli to wygładzić pasma i łatwiej je rozczesać. Odżywka to jednak tylko minimum jeśli chodzi o włosy, które często poddaje się inwazyjnym zabiegom. W przypadku zniszczonych pasm niezbędne są też silnie działające maski, które powinno się stosować na przykład raz na tydzień, poświęcając na to nieco więcej czasu niż tylko kilka minut.

Włosy potrzebują pielęgnacji jeśli chce się, by były piękne, gdyż jeśli pozostawi się je samym sobie, a przy tym będzie im szkodzić, na pewno będą dalekie od doskonałości. Na tym nie koniec. Gorszy wygląd i brak połysku to nie jedyne konsekwencje zaniedbań i szkodzenia włosom. Warto też wiedzieć, że kiedy stale się je wysusza, z czasem ich stan stanie się na tyle zły, że będą kruszyć się i łamać. To zaś skutkuje znacznym przerzedzaniem się włosów, nawet jeśli wcale nie wypadają. W ten sposób można stracić znaczną część włosów nawet jeśli wcześniej były gęste, a tego chyba nikt nie chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here