Jak dobrze wiadomo, artykuły spożywcze czy kosmetyki mają swoje daty ważności i zalecane sposoby przechowywania. Czy wiesz, że te same zasady dotyczą wody do dystrybutora w Twojej firmie? Butle – w celu zachowania czystości i walorów smakowych wody – powinny być bowiem przechowywane w odpowiednich warunkach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Specjaliści z firmy Eden.pl, zajmujący się m.in. dzierżawą i obsługą dystrybutorów wody, przygotowali listę zaleceń dotyczących bezpiecznego przechowywania i eksploatowania butli z wodą. Sprawdź, czy w Twojej firmie przechowuje się je odpowiednio!

Jak przechowywać wodę?

Butle z wodą nie muszą być składowane w chłodni lub innym specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Należy jednak zadbać o to, by:

  • nie były narażone na działanie promieni słonecznych – miejsce przechowywania wody powinno być dość chłodne i zacienione. Promienie słoneczne i wysoka temperatura niekorzystnie wpływają bowiem na trwałość opakowań z tworzyw sztucznych;
  • nie zostały uszkodzone mechanicznie – tylko nienaruszona butla gwarantuje, że woda jest czysta i bezpieczna. Każde uszkodzenie opakowania (pękniecie, przedziurawienie itd.) może spowodować, że do środka dostanie się kurz i inne zanieczyszczenia. W bezpiecznym przechowywaniu butli pomogą specjalne stojaki metalowe, które zapewniają stabilną pozycję, a jednocześnie pozwalają oszczędzać miejsce;
  • nie miały kontaktu z produktami o intensywnym zapachu lub środkami chemicznymi – intensywne i długotrwałe oddziaływanie tego typu substancji może spowodować uszkodzenie struktury tworzywa, z którego jest wykonana butla, a w wyniku tego – wpłynąć na właściwości wody.

Każda butla wody Eden jest fabrycznie zamknięta kapslem i naklejką zabezpieczającą. Przed zamontowaniem butli w dystrybutorze należy przetrzeć jej górną część, by usunąć zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wody z zewnątrz.

Pamiętaj również, by nie napełniać butli innymi płynami niż wodą!

Serwisowanie dystrybutorów

Poza odpowiednim przechowywaniem butli równie istotna jest kontrola stanu technicznego dystrybutora wody oraz jego regularne czyszczenie. Należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny:

  • nie należy dotykać wnętrza kapsla na butelce ani końcówek kraników;
  • nie wolno zostawiać dystrybutora bez butli (po opróżnieniu butli należy jak najszybciej zamontować nową);
  • powinno się regularnie oczyszczać ociekacz.

Samodzielne czyszczenie to jednak tylko część zalecanych czynności konserwacyjnych, jakie powinno się stosować w przypadku dystrybutora. Dlatego też w trosce o zdrowie i komfort naszych klientów dwa razy w roku przeprowadzamy obowiązkowy zabieg sanityzacji dystrybutorów, polegający na wymianie wszystkich części mających kontakt z zimną wodą – wyjaśnia przedstawiciel firmy Eden.

Sprawdź również, dlaczego warto zamówić dystrybutor wody do firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here