To pytanie zadaje sobie chyba każdy z nas. Oto garść praktycznych porad, które pozwolą nam zaoszczędzić sporo gotówki. Po pierwsze powinniśmy przyjrzeć się domowemu budżetowi. Są miesiące, kiedy on praktycznie pęka w szwach. My niestety nie wiemy gdzie podziały się nasze pieniądze. Przecież nie kupiliśmy nowego samochodu, ani też nie zafundowaliśmy sobie ekstra wakacji na Karaibach.

Domowy budżet pod ścisłym nadzorem.

W takich sytuacjach musimy zrewidować nasze wydatki. Być może bez problemu znajdziemy te, z których możemy zrezygnować. Dzięki temu oszczędzimy sporo pieniędzy. Wszak większość z nas posiada abonament telewizyjny, z którego praktycznie nie korzysta, nasz budżet rujnują karty kredytowe, karnety na basen i siłownię.

Likwidujemy zbędne wydatki

W okresie letnim możemy z powodzeniem zrezygnować z dojazdów do pracy własnym samochodem. Przejażdżki rowerem korzystnie wpłyną nie tylko na stan naszego konta bankowego, ale i na nasze zdrowie. Jeśli do pracy mamy dość daleko możemy skorzystać z komunikacji miejskiej. Bilet miesięczny na pewno będzie kosztował mniej niż paliwo do naszego samochodu.

Wiosenne wietrzenie garderoby

Warto też przejrzeć nasze szuflady i szafy. Z pewnością zalega w nich sporo nieużywanych ubrań i sprzętów. Z powodzeniem możemy je sprzedać na portalach aukcyjnych. Zarobione pieniądze przeznaczyć na wymarzone wakacje za granicą czy na zakup nowego samochodu.

Ekologiczny i tani dom

Sprawdźmy, czy nie opłaca nam się zmienić dostawcy energii elektrycznej i gazu. Dzięki temu prostemu zabiegowi możemy oszczędzić kilkaset złotych w skali roku.

Warto też zastanowić się nad gruntownym ociepleniem naszego domu i wymianą okien. Taka inwestycja nie jest tania, ale z pewnością zwróci się po kilku latach. Niemal od razu zauważymy, że nasze rachunki za ogrzewanie znacząco się zmniejszyły.

Podsumowując,nie ma uniwersalnego sposobu na oszczędzanie. Każdy musi znaleźć metodę pasującą do jego potrzeb i stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here