Jak bezpiecznie ulokować nasze oszczędności? To pytanie zadaje sobie wielu z nas… W tak niepewnych czasach czasach dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości. Zwłaszcza jeśli chcemy ulokować nasz kapitał na dłuższy okres czasu.

Inwestowanie w nieruchomości. Jakie mamy możliwości do wyboru?

Najpopularniejszą opcją jest zakup mieszkania. Zysk ma przynosić ewentualny wynajem lokalu. To dobra, ale nie jedyna możliwość. Możemy kupić mieszkanie i wynajmować je krótkoterminowo. Na zachodzie jest to bardzo popularne. Taki lokal wynajmujemy na doby, podobnie jak pokój w hotelu. Wielu turystów woli wynająć mieszkanie, bo mają do dyspozycji większą przestrzeń mieszkalną, za stosunkowo niewygórowaną cenę.

Gdy nie mamy kapitału wystarczającego na zakup mieszkania możemy zdecydować się na nabycie garażu bądź miejsca postojowego. Przychody z takiej nieruchomości może nie będą oszałamiające, ale w obecnych czasach zalezienie wolnego miejsca do parkowania często graniczy z cudem. Taka inwestycja daje nam niewielki, ale stały dochód.

Lokale usługowe i magazyny

Nie każdy chce inwestować w mieszkania. W takim przypadku możemy zostać właścicielami lokalu usługowego bądź magazynu. W takiej sytuacji naszym dochodem jest czynsz, który pobieramy od najemcy. Jeśli lokal jest wyjątkowo atrakcyjny możemy wynegocjować otrzymywanie procentu od osiąganych zysków. W takim przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem jest umowa długoterminowa.

Która inwestycja jest najkorzystniejsza?

Wszystko zależy od tego jak duży kapitał jesteśmy w stanie zainwestować? Na ile możemy zaryzykować i po jakim czasie oczekujemy pierwszych zysków. Inwestując w nieruchomości musimy sobie zdawać sprawę, że czeka nas mnóstwo wyzwań. Będziemy musieli negocjować z najemcami. Nie ominą nas także remonty… Jednak w dzisiejszych, dość niepewnych czasach inwestowanie w nieruchomości wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Zwłaszcza dla osób, które nie znają się na runkach finansowych. Chcą zainwestować co dobrze znają…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here