Być może jeszcze nie słyszałeś o wszystkich zaletach opakowania termokurczliwego. Czym jest takie opakowanie termokurczliwe i czy jest coś, do czego można go efektywnie użyć? Opakowanie z folii termokurczliwej to użycie folii z tworzywa sztucznego, którą można owijać dowolny przedmiot, niezależnie od wielkości i kształtu. Następnie traktuje się powierzchnię odpowiednią temperaturę, co powoduje, że tworzywo sztuczne kurczy się. Zmniejsza się, dopasowuje się do kształtu obiektu i uszczelnianego.

Folia termokurczliwa – wykorzystaj ją w pełni!

Istnieje kilka sposobów na jeszcze większe zmniejszenie objętości opakowania. Mniejsze przedmioty można umieścić w worku foliowym, a następnie podgrzewać za pomocą ręcznego pistoletu grzejącego. Inne przedmioty mogą być umieszczone w folii termokurczliwej z regulowaną długością. Poniższy  tekst został przygotowany na podstawie folii termokurczliwej https://www.zingpackaging.com.pl/product-pol-49-FOLIA-TERMOKURCZLIWA-POLIOLEFINOWA-600mm.html

Zalety wykorzystania folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa ma wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale oferuje także wiele korzyści.

Ochrona

Wykorzystanie folii termokurczliwej tworzy bardzo dobre uszczelnienie. To plastikowe uszczelnienie w pełni chroni opakowany przedmiot. Po zapieczętowaniu elementy nie są już podatne na uszkodzenia spowodowane kurzem, zabrudzeniem lub wilgocią. Niektóre rodzaje folii termokurczliwych są nawet ochroną przed promieniowaniem UV, chroniąc produkty przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Trwałość

Folia termokurczliwa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest trudna do do rozdarcia lub przebicia. W przeciwieństwie do innych materiałów, folia termokurczliwa nie staje się krucha ani nie osłabia, gdy znajduje się w słońcu lub w bardzo zimnych temperaturach. Gdy folia termokurczliwa jest podgrzewana i uszczelniona w odpowiedni sposób – nie poluzuje się ani nie opadnie.

Niektóre typy folii termokurczliwej stosowane są przez banki i agencje rządowe, bowiem folia kurczliwa zmienia nieco swój wygląd, gdy plastik zostanie nawet lekko rozciągnięty, co może wskazać, że zapieczętowane przedmioty zostały dotknięte.

Przystępność

W porównaniu do innych materiałów opakowaniowych, folia termokurczliwa może być bardzo przystępnym wyborem. Ma również na celu zminimalizowanie wykorzystania przestrzeni – utrzymuje towary w pakietach blisko siebie bez użycia dodatkowych nieporęcznych materiałów, takich jak pudełka. Oszczędność miejsca to oszczędność pieniędzy, zarówno w magazynowaniu, jak i transporcie.

To wszystko sprawia, iż we właściwie niemalże każdej branży można obficie korzystać z folii termokurczliwej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here