ETF SP500

Fundusze ETF to rodzaj inwestycji wybierany przez ogromną liczbę osób na całym świecie. Zadaniem ETF-ów jest odwzorowywanie wartości poszczególnych surowców, np. indeksów giełdowych. Jednym z najbardziej znanych indeksów jest amerykański SP 500. Ma on za zadanie śledzić notowania 500 najbardziej znanych amerykańskich firm. W poniższym artykule przedstawiamy wszystko, co powinien wiedzieć początkujący inwestor na temat funduszy ETF oraz indeksu SP 500. Zapraszamy do lektury.

Fundusze ETF – najważniejsze informacje

Fundusze ETF (ang. Exchange Traded Fund) to wyspecjalizowany rodzaj funduszy, tzw. gotowe koszyki rozmaitych surowców, akcji lub obligacji. Każdy, kto decyduje się na zakup ETF-ów, ma możliwość bardzo szybkiego zainwestowania w wybraną branżę czy indeks bez konieczności samodzielnego wybierania składników w swoim portfelu. Niewątpliwą zaletą stawiania na ETF-y jest fakt, iż w ten sposób niezwykle łatwo można efektywnie zdywersyfikować własny portfel inwestycyjny.

Każdy, kto chciałby zainwestować w fundusze ETF, musi jednak pamiętać o tym, iż mają one wyłącznie za zadanie odwzorowywać indeksy konkretnych akcji czy surowców. Osoba kupująca ETF od razu ma znaczną ilość akcji. Jest to też rodzaj inwestycji wyróżniający się bardzo małym progiem wejścia, dlatego to dobra opcja dla osób początkujących, które nie posiadają dużego kapitału.

Wybór właściwego funduszu ETF to podstawa

W tej chwili fundusze ETF to niezwykle szeroka kategoria produktów inwestycyjnych. O czym trzeba pamiętać przy wybieraniu ETF-u? Jedną z najistotniejszych spraw, na które trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość aktywów funduszu. Informacja ta mówi nam o tym, jaka kwota pieniędzy została wpłacona do funduszu przez inwestorów. 

Inny element to czas istnienia konkretnego ETF-u. Te fundusze, które mogą pochwalić się wieloletnią historią, zazwyczaj są uznawane za najbardziej renomowane i mają stabilną pozycję, dlatego uważa się, iż inwestycja w nie obarczona jest najmniejszym ryzykiem. Jednym z najbardziej znanych indeksów giełdowych jest SP 500 – ETF SP500 ma za zadanie śledzić jego notowania. Wspomniany indeks zawiera 500 największych i najbardziej płynnych amerykańskich spółek notowanych na giełdzie.

Amerykański indeks SP 500 – co go cechuje?

Indeks S&P 500 to wskaźnik rynkowy obejmujący 500 największych i najbardziej płynnych amerykańskich spółek z giełdy. Składają się na niego przedsiębiorstwa z bardzo różnych branż, np. finanse, przemysł, zdrowie czy najnowocześniejsze technologie. Zadaniem ETF SP500 jest śledzenie notowań tego indeksu i ich odwzorowywanie. Decydując się na zakup takich funduszy ETF możemy mieć dużą pewność, iż nasze szanse na osiągnięcie sukcesu będą stosunkowo wysokie.

Ryzyko przy inwestowaniu w ETF-y

Niezależnie od tego, w który fundusz ETF zdecydujemy się zainwestować, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że właściwe przygotowanie do takiej decyzji jest bardzo istotne. Jeśli nie będziemy mieli odpowiedniej wiedzy na temat inwestowania, może okazać się, że w krótkim czasie stracimy wszystkie zainwestowane środki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here