Doradca kredytowy

Każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądze są nieodłącznym elementem naszego życia. Potrzebujemy ich by opłacić rachunki, zrobić zakupy, a także nagrodzić się przyjemnościami. Jeśli prowadzimy własny biznes, równie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejsze dla firmy jest przede wszystkim zachowanie płynności finansowej i poczucie stabilizacji na rynku. Jednak w życiu nie możemy przewidzieć wszystkiego i nie rzadko się zdarza, że zarówno osoby prywatne jak i firmy mogą wpaść w poważne problemy finansowe, które mogą stać się zalążkiem jeszcze większych, problematycznych sytuacji. Można powiedzieć, że najlepiej takim sytuacjom jest zapobiegać, jednak nikt z nas nie jest wstanie się przed nimi uchronić. Wówczas z pomocą może nam przyjść doradca kredytowy. Na czym polegają jego usługi i dlaczego warto przyjąć tę pomoc?

Usługi doradcy kredytowego

Doradca kredytowy, szczególnie z wieloletnim doświadczeniem, można powiedzieć, że stanowi remedium na nasze problemy finansowe, bez znaczenia jest to czy jesteśmy osobą prywatną czy też firmą z długoletnim rynkowym stażem. Doradca kredytowy w pierwszej kolejności zajmie się przeanalizowaniem sytuacji klienta, a następnie oceni on szanse i zagrożenia i na tej podstawie, zaproponuje klientowi szereg rozwiązań. Każde z nich będzie przysłowiowo „szyte na miarę” i dopasowane nie tylko do sytuacji klienta, ale także jego możliwości i oczekiwań. Co więcej doradca kredytowy weźmie na siebie odpowiedzialność w przypadku wypełniania wniosków i załatwiania sytuacji w bankach lub innych instytucjach, dzięki czemu klient może być spokojny. Jego pomoc jest także nieoceniona w przypadku gdy staramy się o kredyt bankowy. To dzięki niemu możemy zapoznać się z ofertą bankową w sposób przystępny i zrozumiały. Doradca kredytowy często także ma bieżącą wiedze z zakresu różnego rodzaju promocji bankowych, więc z powodzeniem dzięki niemu będziemy mogli wybrać jak najkorzystniejszą ofertę. Wyliczy też on także naszą zdolność kredytową, dzięki czemu zmniejszy ryzyko związane z odrzuceniem wniosku.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy to przede wszystkim osoba obiektywna, której celem nadrzędnym jest poprawa sytuacji finansowej klienta. Możemy więc liczyć na rzetelne i obiektywne rozwiązania, które nie będą promowały danych produktów bankowych. Co więcej dzięki niemu, możemy zaoszczędzić sporo czasu, który poświęcilibyśmy na wizyty w różnych bankach, celem zebrania odpowiednich informacji np. o produktach kredytowych. Jako że zazwyczaj nie jesteśmy specjalistami w zakresie rynku finansowego, banki próbują usilnie sprzedać nam swoje produkty, co może doprowadzić do błędnej decyzji, która dodatkowo pogorszy naszą sytuację. Kolejno doradca kredytowy zajmie się złożeniem za nas odpowiednich wniosków i skompletowaniem niezbędnych dokumentów, w wyniku czego istnieje spora szansa, że cały proces przyznawania kredytu, przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji. Przy jego pomocy, zminimalizujemy także ryzyko odrzucenia wniosku.

Więcej informacji o doradztwie – doradca kredytowy Tomasz Wostal – sprawdź więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here