Kawa jest nie tylko paliwem napędzającym pracowników przez cały dzień, ale także sposobem na chwilę relaksu i poprawę atmosfery w pracy. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w kawę do biura, która będzie wszystkim smakować. Najczęściej będzie to kawa, która nadaje się do ekspresu, dlatego wyposażenie każdej małej, średniej lub większej firmy nie może obejść się bez ekspresu do kawy. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób na codzienne dostarczenie pracownikom oraz kontrahentom najwyższej jakości kawy, a dzięki bogatym możliwościom leasingowym również najbardziej ekonomiczny.

Kawa konsumowana w firmie

Właściciele firm bardzo często nie są w stanie prawidłowo oszacować ilości kawy konsumowanej przez pracowników przedsiębiorstwa. Ponieważ ekspresy do kawy do firm posiadają określone wydajności, nie mogą funkcjonować na granicy swoich możliwości technologicznych. Dlatego decydując się na zakup tego typu urządzenia do firmy, warto wybrać sprzęt posiadający parametry nieco wyższe od minimalnych.

Dobry ekspres do kawy do firmy powinien działać praktycznie bez obsługowo. Przygotowanie napoju musi być przeprowadzone szybko i wymagać naciśnięcia zaledwie jednego guzika. W przeciwnym wypadku oddzielne zaparzenie kawy dla kilku kontrahentów oraz pracowników firmy mogłoby trwać bardzo długo. Dodatkowo konieczne byłoby samodzielne ogrzewanie filiżanek oraz spienianie mleka.

Nowoczesny sprzęt dla firm

W mniejszych punktach usługowych oraz niedużych firmach najlepiej sprawdzają się ekspresy pozwalające na zaparzenie ok. kilkunastu kaw dziennie, w tym przynajmniej dwóch jednocześnie. Ich obsługa jest w pełni zautomatyzowana i pozwala na przygotowanie kawy czarnej, cappuccino, latte macchiato czy espresso za pomocą zaledwie jednego przycisku.

Ekspresy do kawy do firm bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności. Pozwalają one na przykład na utrzymanie systemu spieniania mleka w czystości po każdym użyciu. Wiele modeli posiada obsługę przy pomocy komend graficznym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Innym ciekawym dodatkiem może być bojler z gorącą wodą, który przyspiesza czas przygotowania napoju.

Ekspres w leasingu

Nowoczesne ekspresy do kawy do firm pozwalają na przygotowanie nawet kilkudziesięciu napojów dziennie, jednak są to stosunkowo drogie urządzenia. Dlatego korzystnym rozwiązaniem na ich zakup jest leasing. Wówczas firma opłaca tylko comiesięczną ratę, której wartość jest równa kwocie netto stanowiącej dla firmy koszt uzyskania przychodu, a podatek jest odliczany.

Po zakończeniu umowy urządzenie może zostać wykupione za symboliczną kwotę, po czym staję się własnością firmy. Comiesięczne raty leasingowe nie są wysokie, zwłaszcza w porównaniu do wielu innych abonamentów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here