Każdy z nas wie, że zadaniem funduszy inwestycyjnych jest inwestowanie środków pieniężnych celem ich pomnożenia oraz osiągnięcia zysków. Na rynku istnieje jednak wiele ofert o mniejszym bądź większym ryzyku związanym z inwestowaniem. Wybór właściwego zależy tylko i wyłącznie od nas i naszych preferencji. Im wyższe ryzyko, tym większe szanse na osiągnięcie wysokich zysków.

Czym jest agresywny fundusz inwestycyjny?

Zadaniem funduszu inwestycyjnego agresywnego, jest zainwestowanie wszystkich środków pieniężnych w akcje. Inwestycja w same akcje wiąże się dla inwestora z bardzo dużym ryzykiem z uwagi na fakt, że są one uzależnione od panującej na rynku sytuacji. Wartość wykupionych, przez osobę inwestującą  jednostek uczestnictwa bądź certyfikatów, może dynamicznie się zmienić, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat działania mechanizmów na rynkach kapitałowych. Jeśli jej nie posiadamy konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów, tzn. firm takich jak Aviva, posiadających w swojej ofercie agresywne fundusze inwestycyjne.

Dla kogo przeznaczone są agresywne fundusze inwestycyjne?

Podjęcie decyzji nad inwestycją w agresywny fundusz inwestycyjny z całą pewnością nie jest łatwe. Wszystko zależy od naszych preferencji, ale i skłonności do poniesienia ryzyka. Jeśli obawiasz się poniesienia strat, ale też nie chcesz inwestować długoterminowo, powinieneś zapomnieć o agresywnym inwestowaniu. Lepszym wyborem okażą się lokaty terminowe, bądź obligacje.

Inwestowanie w fundusze agresywne, bez wcześniejszej właściwej analizy rynku, może okazać się złą decyzją. Inwestycja w agresywne fundusze inwestycyjne stanowi dobry wybór dla inwestorów inwestujących średnio- i długoterminowo. Inwestowanie na krótki czas może wiązać się z tym, że w momencie chęci wypłaty środków finansowych mogą one być mniej warte niż w momencie ich zakupu.

Jeśli liczysz się z tym, że bez ryzyka nie ma zysków to lepiej podjąć wyzwanie i zainwestować w długoterminowe fundusze inwestycyjne. Pamiętaj, że im dłużej inwestujesz, tym większe są Twoje zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here