Czy warto skorzystać z leasingu samochodów używanych?

Leasing przede wszystkim kojarzy się z prawem do korzystania z nowych aut, których właścicielem pozostaje firma leasingowa. Jednak warto mieć świadomość, że leasing może dotyczyć także samochodów z komisu – jest to szczególnie ważne w przypadku małych firm, które dopiero pojawiły się na rynku, gdyż rata leasingowa pojazdu używanego, w porównaniu z ratą za nowe auto, jest zazwyczaj sporo niższa. Firmą, która oferuje tego rodzaju leasing, jest obecna od lat w branży CLS Sp. z o.o.

Wiele firm leasingowych niechętnie decyduje się na finansowanie leasingu samochodów z komisów. Warunki leasingu samochodu używanego są zazwyczaj bardzo restrykcyjne, np. leasingobiorca może jedynie wybrać auto mające do 5 lat lub pozostające w posiadaniu komisu prowadzonego przez dealerów mających autoryzację producenta. Jednak realne zapotrzebowanie na auta używane wygląda nieco inaczej: wiele firm chciałoby skorzystać z leasingu, ale jedynie w przypadku, gdy będzie możliwość wybrania auta nawet 10-letniego czy mającego prywatnego właściciela. CLS Sp. z o.o. wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i oferuje leasing na samochody używane dostosowany do wymagań każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorcy.

Bez wątpienia warto skorzystać z leasingu samochodów używanych, który oferuje firma CLS. Przede wszystkim pozwoli to małym przedsiębiorstwom, szukającym oszczędności, zaopatrzyć się w wieloletnie, ale sprawne auto lub auta, za które nie trzeba będzie płacić bardzo wysokich rat leasingowych. Ponadto CLS nie wymaga wysokiej początkowej wpłaty własnej. Wynosi ona zaledwie 10% wartości pojazdu, a zatem jest bardzo niska – zazwyczaj firmy leasingowe wymagają o wiele większych wpłat, nawet na poziomie 30% wartości samochodu. Co więcej właścicielem auta nie musi być autoryzowany dealer, może to być mały komis czy każda osoba fizyczna.

By zrealizować leasing na samochód używany w CLS, nie trzeba przechodzić przez szereg procedur i wypełniać niezliczonej ilości dokumentów. Proces finalizacji leasingu jest bowiem uproszczony. Co więcej leasingobiorca nie musi martwić się o ocenę wartości samochodu – CLS dokona tego bez pobierania dodatkowych opłat. Leasing samochodu używanego jest z pewnością doskonałą alternatywą dla leasingu nowego auta, bardziej opłacalną z punktu widzenia nowego przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here