Zainteresowanie pożyczkami internetowymi ciągle rośnie. To doskonały wybór dla osób, którym zależy na komforcie, ponieważ wszystkie formalności jesteśmy w tanie załatwić bez wychodzenia z domu – po prostu wypełniamy wniosek, a pieniądze mogą być u nas jeszcze tego samego dnia. Czy jednak pożyczki on-line są w pełni bezpieczne?

Na pewno wielu z nas słyszało już historię o osobach oszukanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Takie przypadki nierzadko są nagłaśniane i trafiają do telewizji. W konsekwencji pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe traktowane są jako mniej bezpieczne niż te oferowane w bankach. Sprawa nie jest jednak wcale czarno-biała. Do wyboru mamy obecnie wiele firm pożyczkowych, które oferują pożyczki bezpieczne, na przykład KredytOK.pl. Także udostępniają one swoim klientom pożyczki dostępne całkowicie przez internet.

Pożyczka przez internet jest bardzo łatwa do wzięcia, gdy spełnimy podstawowe wymogi firmy pożyczkowej. Musimy mieć przede wszystkim konto bankowe z dostępem przez internet oraz telefon komórkowy. Większość firm ma podobne warunki – polskie obywatelstwo, aktualny dowód osobisty, regularne dochody, a także brak negatywnych wpisów w bazach takich jak BIK. Oczywiście, znajdziemy też pożyczki bez BIK, ale są one już droższe.

Wniosek o pożyczkę on-line wypełniamy na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Po jego zatwierdzeniu i weryfikacji, która odbywa się najczęściej przez przelew z konta, jest on rozpatrywany. Zwykle zajmuje to od kilku do kilkunastu minut w godzinach pracy firmy pożyczkowej. Gdy nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie, pożyczkę dostajemy praktycznie od ręki.

Jednak zawsze musimy mieć się na baczności, gdy wybieramy firmę pożyczająca pieniądze on-line. Najbezpieczniej korzystać z pomocy firm znanych, które mają wiele pozytywnych opinii od klientów. Uważajmy na firmy, które nie publikują dokładnych danych na swoich stronach, a także wymagają od klientów wysokich wpłat wstępnych za rozpatrzenie wniosku.

Do zaciągania bezpiecznych pożyczek zachęca KredytOK.pl. Złóż swój wniosek już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here