Pieczątka jest akcesorium, które w wielu branżach przydaje się na co dzień. Lekarze, taksówkarze, a nawet przedstawiciele handlowi stale mają swój stempel pod ręką – zawsze może się przydać do podbicia jakiegoś dokumentu. Nowoczesne pieczątki już w standardzie są dość niewielkie i można je z łatwością wrzucić do teczki czy do kieszeni. Istnieje jednak jeszcze poręczniejsza forma – to długopisy z pieczątką.
Pieczątka w długopisie – niemożliwe? A jednak! To rozwiązanie łatwo dostępne i mniej kosztowne, niż mogłoby się wydawać. Funkcjonalne połączenie długopisu ze stemplem może znacznie uprościć życie. Takie akcesorium wystarczy wrzucić do zwykłego futerału na przybory piśmiennicze lub do klapy marynarki czy kieszeni koszuli biznesowej, aby nigdy o nim nie zapomnieć.
Pieczątka w długopisie: jak to działa?
Długopis lub pióro kulkowe, które w skuwce ukrywa pieczątkę, wcale nie odbiega rozmiarami od standardowych przyborów piśmienniczych. Co więcej, te oferowane np. przez Modico są dostępne w bardzo wielu różnorodnych wzorach i kolorach. Można więc wybrać model bardziej „kobiecy”, bardziej elegancki czy też praktyczny. Każdy zapewni komfort pisania (nawet przy robieniu dużej ilości notatek), a w odpowiednim momencie zamieni się w pieczątkę.
Pieczątka jest ukryta w skuwce – umieszczona na solidnym, metalowym wahadełku. Wystarczy kilka sekund, aby „uruchomić” tę drugą funkcję i wykonać wyraźny i profesjonalny stempel – na umowie, fakturze czy innej formie korespondencji. Co ważne, tusz olejowy, który został zaaplikowany w tym modelu zapewnia aż do 5000 wyraźnych odbić i do 7 lat trwałości bez zasychania. Stemple w tej formie więc nadają się również dla tych, którzy będą z nich korzystali tylko od czasu do czasu.
Dla kogo to rozwiązanie?
Z pieczątki w długopisie skorzystać mogą przedstawiciele różnych grup zawodowych. Warto pamiętać, że na stemplu od Modico mogą się pojawić aż 4 linijki tekstu, a to oznacza, że zmieszczą się tam nawet wszystkie dane rejestrowe firmy. Ale to nie wszystko. Z tego typu pieczątek chętnie korzystają:
- lekarze – dzięki nim jest im łatwiej wypisać recepty na poczekaniu,
- taksówkarze – pieczątka może zastąpić wizytówkę lub posłużyć do podbicia faktury za usługi, której potrzebuje część klientów,
- przedstawiciele handlowi – tak, aby wygodniej im było podpisywać zamówienia poza siedzibą firmy,
- prezesi i dyrektorzy firm – dla podniesienia prestiżu.
Warto pamiętać, że treść takiej pieczątki w długopisie można zmienić, jeśli po jakimś czasie się zdezaktualizuje. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wystarczy udać się do autoryzowanego punktu wyrobu stempli i zlecić nowe zamówienie. Proces aktualizacji potrwa dosłownie kilkanaście minut.