Chcesz być rekruterem

Rekrutacja i selekcja pracowników do dużej i szanowanej firmy to wcale nie taka prosta sprawa. Dlatego też menedżerowie często zatrudniają tak zwane agencje HR (human resources), które mają im pomóc w przeprowadzeniu optymalnej rekrutacji i nabyciu najbardziej wartościowych pracowników na wolne wakaty, by produktywność firmy nie tylko na tym nie ucierpiała, ale i najlepiej także wzrosła.

Jeżeli więc marzysz o tym, by zasiąść w takim dziale i samemu zajmować się rekrutacją pracowników do szanowanych firm, koniecznie musisz ukończyć wartościowe kursy HR z zarządzania zasobami ludzkimi. Mówiąc wartościowe kursy chodzi tu o takie rekrutacja szkolenie HR, które skupiają się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności działania praktycznego.

Przede wszystkim, na takim kursie specjalista od HR uczy się, jak być najbardziej skutecznym w swojej pracy, to znaczy nie tylko wyławiać ciekawych kandydatów w procesie rekrutacyjnym do danej firmy, ale przede wszystkim celować w takich kandydatów, którzy są zbieżni z polityką i kierunkiem rozwoju firmy. Mawia się, że rekruter zadaje trudne pytania, ale czasami też otrzymuje trudne odpowiedzi od kandydatów, dlatego powinien wiedzieć, jak zachować się w każdej sytuacji i wybrnąć z kłopotliwego położenia.

Rekrurer uczy się się, jak powinny wyglądać poszczególne etapy prawidłowo przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego do firmy. Jak wstępnie pozyskiwać kandydatów oraz jak tworzyć ich profile. Jak wygląda diagnoza kompetencji u kandydata, jak odczytywać jego zachowania i wypowiedzi.

Rekruter musi być osobą wysoce komunikatywną i responsywną, kandydatami będą bowiem bardzo różne osoby. Musi zadawać właściwe, sądujące pytania, musi umieć odczytywać emocje, szybko reagować na zmieniający się tok rozmowy. Musi umieć ocenić, jak wszelkie mocne punkty i słabe strony kandydata mają się do ewentualnej pracy na oczekiwanym stanowisku, co dany kandydat może wnieść pozytywnego dla firmy, ale i wykryć, jeżeli może stać się potencjalnym niewypałem i zagrożeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here