Biuro w zabytkowej Kamienicy? Tylko w Katowicach!

Odrestaurowana i stylowa kamienica z pewnością potrafi wprawić w zachwyt. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zamienić ją na siedzibę swojej firmy. Taka lokalizacja nie tylko wyróżnia się unikaną atmosferą, ale i zapewnia niezwykle klimatyczne wnętrza. To doskonały wybór dla agencji marketingowych i wszystkich firm, w których stawia się na kreatywność. Najwięcej tego typu miejsc ma do zaoferowania Górny Śląsk.

Biznes już nie tylko w stolicy

Jeszcze do niedawna za najlepszą lokalizację dla firm wskazywano Warszawę lub Kraków. Owszem, to nadal w tych miastach, powstaje najwięcej przestrzeni biurowych, jednak o dziwo nieustannie goni je Śląsk. A wszystko to dzięki przemianie z górniczego miasta na prawdziwego rekina biznesu. Wynajem biur Katowice to dochodowe przedsięwzięcie. Właśnie dlatego tak wielu deweloperów rewitalizuje zabytkowe kamienice, a następnie adaptuje je na przestrzenie biurowe. Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza budynki zlokalizowane w centrum. Prym pod tym względem wiedzie Al. Roździeńskiego.

Rosnący popyt

Dane dotyczące wynajmu biur w Katowicach wydają się niezwykle pozytywne. W 2018 roku nastąpił wzrost popytu na powierzchnie biurowe o 24%. Nie zabrakło także dużych transakcji. Zalicza się do nich m.in. Farmacol, Fujitsu Technology Solutions czy Perform Media. Taki wzrost po części uwarunkowany jest atrakcyjnymi cenami. Wynajem biur w Katowicach to średnie nieco ponad 13 euro za m2. Wiele wskazuje jednak na to, że średnie ceny czynszu mogą niedługo wzrosnąć, dlatego warto już teraz przejrzeć dostępne propozycje.

Katowice to miasto, które prężnie się rozwija i coraz śmielej stawia na biznes. Widoczne jest to m.in. po liczbie inwestycji w lokalne na wynajem, zwłaszcza pod powierzchnie biurowe. To dobre miejsce ze względu na stosunkowo niskie ceny czynszu i dobre skomunikowanie z innymi miastami. Katowicki rynek biur zaczyna doganiać inne miasta. Nowo oddane inwestycje, te w budowie i planowane zaczynają różnicować ofertę, dając rynkowi oddech, a najemcom w końcu większe możliwość najmu – mówi Michał Dobrowolski, z firmy BREMA Development z Katowic.

Od kilku lat uwagę przyciąga adres w centrum –  Al. Roździeńskiego. Przy ulicy stoi już biurowiec LCC Corp i TETRIS, buduje się .KTW. W kwietniu z kolei do użytku oddano najnowszą inwestycję w Katowicach – BREMĘ. Skąd taka popularność ulicy, która przez lata kojarzyła się głównie z galeriami handlowymi i salonami samochodowymi? Zdaniem Michała Dobrowolskiego, Roździeńskiego z innymi adresami wygrywa dziś dobrą komunikacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here