Pracownik produkcji we Wrocławiu pilnie poszukiwany! Pracodawcy zgłaszają coraz większe problemy kadrowe

0
Pracownik produkcji

Wrocław może się pochwalić jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Ma to niestety swoje konsekwencje, a szczególnie mocno odczuwają je przedsiębiorstwa produkcyjne. Znalezienie pracownika produkcji we Wrocławiu może jeszcze nie graniczy z cudem, natomiast rzeczywiście jest bardzo trudne. Pracodawcy zaczynają więc sięgać po niestandardowe metody rekrutacji, w tym posiłkując się pomocą profesjonalnych agencji HR. Czy to dobry pomysł? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Zwykłe ogłoszenie już nie działa

Wielu pracodawców z branży produkcyjnej nadal ogranicza się wyłącznie do publikowania ogłoszeń o pracę na popularnych portalach internetowych czy w lokalnej prasie. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, że to, co działało 10-15 lat temu, dziś nie gwarantuje już sukcesu.

Rywalizacja o pracowników produkcji we Wrocławiu jest tak silna, że firmy są gotowe oferować nawet nierynkowe stawki, byle tylko pozyskać dodatkowe ręce do pracy i dotrzymać terminów. Na popularności zyskuje również headhunting, czyli bezpośrednie docieranie do pracowników produkcji zatrudnionych w innych firmach i kuszenie ich zmianą miejsca zatrudnienia (ta taktyka jeszcze do niedawna była zarezerwowana na potrzeby rekrutacji managerów i pracowników wyższego szczebla).

Można zatem napisać, że tradycyjne metody rekrutowania pracowników produkcji przestały działać, co wymusza na pracodawcach sięganie po inne, znacznie bardziej angażujące rozwiązania. Rozsądnie jest powierzyć obsługę tego procesu doświadczonej, wyspecjalizowanej agencji HR, oszczędzając tym samym czas, zasoby i energię potrzebne do skupienia się na swoim biznesie.

Pracodawcy coraz chętniej spoglądają w kierunku pracowników ze Wschodu

Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla emigrantów zarobkowych ze Wschodu. I choć jest ich w naszym kraju coraz więcej, to pozyskanie pracowników np. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy Gruzji wcale nie jest takie proste.

Pracodawcy powinni szukać ich przede wszystkim w rodzimych krajach, co z kolei wymaga znajomości tamtejszych rynków. To ważny argument uzasadniający nawiązanie współpracy z agencją HR, która ma doświadczenie w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu i może zaoferować swojemu klientowi kompleksową obsługę w zakresie m.in. załatwienia formalności, transportu oraz opieki nad cudzoziemcami już w Polsce.

Pracownicy tymczasowi – odpowiedź na problemy firm produkcyjnych?

Praca na produkcji wydaje się być wręcz stworzona dla pracowników tymczasowych. Okazuje się jednak, że nadal nie jest to chętnie wybierane rozwiązanie przez pracodawców we Wrocławiu i regionie. Nie warto go z góry odrzucać, ponieważ skorzystanie z pracowników tymczasowych niesie ze sobą wiele korzyści: optymalizację kosztów działalności, brak konieczności tworzenia nowych etatów oraz wsparcie produkcji wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne.

W pozyskaniu pracowników tymczasowych pomoże wyspecjalizowana w tym agencja HR, która skompletuje zespół, następnie zatrudni pracowników u siebie i oddeleguje ich do pracy w zakładzie klienta.

Więcej o tym, w jaki sposób agencje HR pomagają pracodawcom w znalezieniu pracowników produkcji we Wrocławiu przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jaką agencję HR do pozyskiwania pracowników produkcji wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru agencji powinno być to, czy rzeczywiście specjalizuje się ona w pozyskiwaniu pracowników produkcji – obowiązują tutaj nieco inne mechanizmy rekrutacyjne niż w przypadku np. managerów, pracowników IT itd.

Kolejną kwestią jest możliwość zbudowania zespołu pracowników tymczasowych i oddelegowania ich do pracy na produkcji w zakładzie klienta. Nie każda agencja HR posiada tę usługę w swojej ofercie, natomiast – jak już wcześniej wyjaśniliśmy – może to być bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z okresowymi brakami kadrowymi.

Ponadto warto zweryfikować kwalifikacje danej agencji, w czym na pewno pomoże zapoznanie się z opiniami jej dotychczasowych klientów. Jedną z najlepiej ocenianych agencji HR we Wrocławiu i regionie jest Crew For You. Sprawdź jej ofertę na stronie https://crewforyou.pl.

Program do edycji PDF — korzyści i zalety płynące z wyboru dodatkowego oprogramowania

0
Program do edycji PDF

Pliki PDF to pliki, z którymi każdy z nas miał okazję się zetknąć. Zdecydowana większość osób miała jednak do czynienia wyłącznie z możliwością podglądu plików PDF i ich zawartości, bez możliwości aktywnej edycji. By móc jej dokonać, konieczne jest dysponowanie specjalnym oprogramowaniem do tego dedykowanym. Poniżej rozwijamy temat korzyści płynących wyboru programów do edycji PDF. Dowiesz się jakie możliwości otwierają przed Tobą oraz z jakich dodatkowych funkcji i opcji będziesz mógł skorzystać. 

Zalety formatu PDF — czyli kilka słów o ich popularności

PDF to piki wyjątkowo bezpieczne. Z tego powodu format ten jest często wykorzystywany w trakcie przesyłanie formalnej korespondencji oraz dokumentacji. Z plików PDF korzystają liczne przedsiębiorstwa, biura, banki, firmy księgowe, szkoły i uczelnie oraz liczne inne podmioty. Podstawową zaletą pliku PDF jest brak możliwości jego edytowania, jeśli tylko odbiorca nie je wyposażony w specjalny, dedykowany do tego zadania program. W ten sposób pliki są stosunkowo bezpieczne — przeciętny ich odbiorca nie będzie miał możliwości ich edytowania ani wprowadzania niekorzystnych bądź nieprawdziwych zmian w ich treści. 

Dodatkowe zalety związane z formatem PDF to najwyższy poziom dopasowania treści do warunków drukowania. Wiele drukarni decyduje się nawet na obsługiwanie klientów dysponujących wyłącznie plikami PDF. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że plik PDF wyświetla Ci dokładnie to, co zobaczysz na kartce papieru po wydrukowaniu. Wszelkie akapity, tytuły i śródtytuły, grafiki, tabele, przypisy — oraz inne składniki potencjalnego tekstu — będą znajdować się dokładnie w tym miejscu kartki A4, w którym wyświetlał je plik. 

Nie tylko podgląd — czyli o edycji plików PDF 

Jakie możliwości oferuje program do edycji PDF? Przede wszystkim, program taki pozwala przenosić treści z plików PDF do innych formatów oraz przeglądać je i odtwarzać korzystając z innych programów — na przykład pakietu Office. 

Edycja treści otwiera przed Tobą możliwość swobodnego komponowania wszelkich dokumentów oraz innych treści o charakterze formalnym. Po ich ukończeniu możesz zabezpieczać je za pomocą specjalnych rozwiązań, które uniemożliwia osobom niepożądanym wprowadzanie dalszych zmian. Dodatkowe formy zabezpieczeń obejmują też kontrolę otwierania pliku oraz jego dalszego wysyłania lub kopiowania. 

Zaawansowane narzędzia edytorskie pozwalają także potraktować plik PDF jako prosty format do tworzenia i projektowania treści graficznych. Będziesz mógł za jego pomocą przygotować informatory, broszury, materiały reklamowe oraz inne mniej i bardziej rozbudowane treści. Pod tym względem, aplikacje do tworzenia plików PDF oferują też możliwość współpracy z edytorami graficznymi oraz posługiwanie się rozmaitymi formatami graficznymi w czasie przygotowania plików. 

Warto też wspomnieć o dodatkowych korzyściach wynikających z wyboru programu do edycji PDF. Przede wszystkim — o opcjach współpracy zespołowej, możliwości korzystania z wspólnej przestrzeni w chmurze, a także dostępu do rozwiązań pozwalających na zdalną pracę, do której wykonywania wystarczy dostęp do internetu.

Jak zadłużeni są Polacy?

0
Jak zadłużeni są Polacy

Każdy człowiek ma w życiu jakieś cele, plany, marzenia. Wiele z tych celów wiąże się z potrzebą posiadania pieniędzy. Jeśli mowa o marzeniach typu budowa domu, zakup mieszkania, remont bądź kupno samochodu czy rozkręcenie własnej działalności, potrzeby finansowe są naprawdę duże. Większość statystycznych zjadaczy chleba nie jest w stanie wyciągnąć ogromnych pieniędzy z przysłowiowej skarpety, bo ich zwyczajnie nie ma. Wynika to z tego, że koszty takich przedsięwzięć jak zakup nieruchomości są nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do zarobków. To wszystko sprawia, iż mnóstwo ludzi, nie mając ochoty ciułać każdego grosza przez kolejne lata, wspomaga się zaciągnięciem kredytu.

Przeglądanie ofert pracy – na co zwracać uwagę?

0
praca

Nie każda osoba, która publikuje w sieci oferty pracy, ma dobre intencje. Oszustów na świecie niestety nie brakuje. Nawet jeśli jak dotąd nie miałeś z nimi bezpośredniej styczności, dość łatwo możesz natrafić na nich właśnie w sieci, zwłaszcza jeśli nie do końca wiesz, jak bezpiecznie z niej korzystać. Do przeglądania internetowych ofert pracy powinieneś być odpowiednio przygotowany i to pod różnymi względami. Najpierw sprawdź sobie, jak wyglądają zmiany w prawie pracy w 2022 roku, by móc samodzielnie stwierdzić, czy wynalezione ogłoszenie jest zgodne z przepisami obowiązującymi w Polsce. Ten tekst pokaże ci natomiast, w jaki sposób powinieneś czytać i analizować poszczególne ogłoszenia, by umieć odróżnić te wartościowe od tych, na które nie ma nawet co patrzeć. Nie możesz dopuścić do tego, by ktokolwiek cię oszukał. Pamiętaj więc, by podczas korzystania z Internetu zachować pewną ostrożność i raczej nie ufaj ludziom na słowo, nawet jeśli przekazują ci oni takie informacje, które są dla ciebie naprawdę zadowalające.

Kredyt gotówkowy dla klientów indywidualnych

0
Kredyt gotówkowy dla klientów indywidualnych

Masz swoje plany, ale ich realizacja wydaje się trudna ze względu na brak odpowiedniej ilości gotówki od ręki? A może w twoim życiu wydarzyło się coś, co wymaga natychmiastowej inwestycji dodatkowych środków, jednak nie masz skąd ich wziąć, nie naruszając przy tym swojej poduszki finansowej? Niezależnie od tego, jakie masz powody, w każdym z tych przypadków kredyt gotówkowy może być dla ciebie nieocenioną pomocą.

Kredyt na dowolny cel bez zbędnych pytań

Kredyt gotówkowy na dowolny cel dla klientów indywidualnych to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie własnych celów bez potrzeby przedstawiania ich instytucji udzielającej kredytu. Dzięki temu niezależnie od tego, na co planujesz wydać udostępnione ci pieniądze, będziesz mógł to zrobić – i nikt nie powie ci, że cel jest zły albo nie wchodzi w możliwości banku.

Oznacza to ogromną swobodę w podejmowaniu działań. Jeśli twój cel to na przykład kosztowna operacja, dodatkowo unikniesz tłumaczenia się ze swojego stanu zdrowia (lub twoich bliskich), co dla wielu osób mogłoby być sytuacją niezręczną i niechcianą. Możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy na dowolny cel, sprawiają, że nigdy nie spotka cię taka przykra sytuacja.

Bez poręczycieli i z minimalnymi formalnościami

Kolejnym ważnym aspektem kredytu gotówkowego jest brak konieczności przedstawiania szeregu zaświadczeń i poręczeń. Został przygotowany w taki sposób, aby gwarantował minimalną ilość formalności i procedur. Wniosek można złożyć online, co ułatwia osobie zaciągającej kredyt przemyślenie wszystkich jego aspektów. Następnym krokiem jest co najwyżej jeden kontakt z bankiem, w ciągu którego należy dostarczyć wymagane dokumenty. Jeśli tylko bank potwierdzi zdolność kredytową osoby pragnącej pożyczki – z pewnością zostanie jej udzielona właśnie taka kwota, jaka jest jej potrzebna. Bez dalszych pytań, poręczycieli i potwierdzeń.

Ważną cechą takiej formy kredytowania jest jej szybkość. Przy spełnieniu wszystkich warunków pieniądze można mieć praktycznie od ręki na swoim koncie, co pomaga w zdobyciu szybkiej gotówki nawet w nagłej, kryzysowej sytuacji.

Wygodne raty

Kredyty dla wielu osób są prawdziwą zmorą. Comiesięczna spłata długu może pociągać za sobą wiele problemów, w tym między innymi obciąża budżet domowy, jeśli kwota pożyczki nie została w nim odpowiednio uwzględniona. Właśnie dlatego już planując zaciągnięcie kredytu, warto pomyśleć o tej kwestii.

Volkswagen Bank udziela kredytów bez dodatkowych kosztów i prowizji, co już jest pierwszym krokiem do obniżenia całkowitego kosztu kredytu. Możliwość wnioskowania online i wygodny podgląd wszystkich parametrów kredytu, w tym okresu spłaty pożyczki (od 3 do nawet 84 miesięcy) oraz wysokości rat również pomaga w podjęciu dobrych decyzji. Widząc wyraźnie jaka jest kwota kredytu, uwzględniająca RRSO, można bez problemu zdecydować się na rozwiązanie, które nie zaburzy domowej równowagi finansowej i będzie łatwe do spłaty.

Pojemniki z plastiku

0
Pojemniki z plastiku

Pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych cieszą się coraz większą popularnością w różnych sektorach gospodarki. Z uwagi na swoją dużą wytrzymałość i stosunkowo niską wagę, pojemniki plastikowe znakomicie sprawdzą się zarówno na produkcji, jak i podczas transportu.

Ceny firm od przeprowadzek – Gdynia

0
Ceny firm od przeprowadzek - Gdynia

Korzystanie z usług przeprowadzki Gdynia to dobry krok. Dlaczego? Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu i energii. Nie odczujesz stresu związanego z niemożnością przewozu nowej pralki czy lodówki w inne miejsce. Specjaliści zrobią to za Ciebie. Pozostaje jedno pytanie – jak duży będzie to koszt i czy na pewno warto się na to zdecydować?  

Przeprowadzka – zalety skorzystania z usług firmy

Skorzystanie z usług firmy od przeprowadzek z Gdyni niesie z sobą sporo zalet. Jeśli nie jesteś do końca przekonany przemyśl dokładnie za i przeciw. Przede wszystkim jednak firma zdecydowanie odciąży Ciebie i twoich bliskich. Zniknie problem związany z przewozem dużych i ciężkich rzeczy, których nie można zdemontować na mniejsze części.

Dzięki pracownikom, którzy znają się na swojej pracy, przestaniesz odczuwać stres. Firma nie tylko przeniesie wszystkie meble i sprzęty do wozu transportowego. Dokładnie zabezpieczy ona twoje dobra na czas podróży. Dzięki temu nic nie ulegnie uszkodzeniu – w przypadku samodzielnego przewozu zawsze coś może spaść lub zniszczyć się.

Przeprowadzki z Gdyni pomogą Ci także ustawić meble i sprzęty w nowym domu czy mieszkaniu. To bardzo korzystne szczególnie jeśli przenosisz się na wysokie piętro w nowym bloku mieszkalnym.

Ceny usług przeprowadzek z Gdyni

Ceny, które oferują firmy przeprowadzkowe są uzależnione od kilku czynników. To właśnie je musisz wziąć pod uwagę planując skorzystanie z usług tego rodzaju firmy. Przede wszystkim cena jest uzależniona od wielkości wozu przewozowego. Im większa ilość rzeczy tym większy kontener do przewozu będzie potrzebny.

Kolejny czynnik to ilość kilometrów, którą pracownicy firmy przeprowadzki Gdynia będą musieli pokonać. Im dalej – także po za granice kraju, tym drożej. Jest to standardowy cennik. Pamiętaj, że samodzielny przewóz, który objąłby wiele wyjazdów byłby równie kosztowny – szczególnie przy dzisiejszych cenach paliwa.

Na cenę wpływa także ilość pracowników. Jeśli przewóz obejmuje wiele dużych i ciężkich elementów, do pomocy będzie potrzebna większa ilość ludzi.

Czy można sprawdzić cenę przez podjęciem decyzji?

Sprawdzenie ceny przewozu przed skorzystaniem z usług danej firmy od przeprowadzek z Gdyni jest możliwość. Wielu specjalistów posiada na stronie najważniejsze informacje lub kalkulatory, które pomogą Ci obliczyć prawdopodobną cenę przewozu.

Jak znaleźć świetną pracę?

0
Jak znaleźć świetną pracę

Każdy chciałby ją mieć, ale oczywiście mało kto wie, jak w ogóle zabrać się za jej poszukiwanie. O czym mowa? Oczywiście o pracy, czyli bardzo ważnej sferze życia, która pochłania mnóstwo czasu, a jednocześnie potrafi dawać mnóstwo satysfakcji i umożliwia realizację przeróżnych celów i marzeń. Żadna praca nie hańbi, jednakże nie każda jest warta tego, by ją wykonywać. Jak więc znaleźć dla siebie posadę wprost idealną? Czym się kierować na etapie jej poszukiwań i po czym poznać, że to właśnie ona okaże się w pełni satysfakcjonująca?

Plastikowe pojemniki w magazynie – jakie są ich zalety?

0
plastikowe pojemniki

Trudno jest dziś znaleźć magazyn, w którym nie byłyby wykorzystywane pojemniki z tworzywa sztucznego. Popularność tego typu pojemników wynika przede wszystkim stąd, iż świetnie się one sprawdzają do przechowywania różnego rodzaju produktów wysokiej jakości. Najczęściej produkowane są one z solidnego tworzywa PP, czyli polipropylenu. Jakie są jeszcze zalety pojemników plastikowych, dzięki którym są one tak szeroko stosowane?

Bezpieczne przechowywanie towarów

Plastikowe pojemniki przede wszystkim zapewniają bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju produktów i towarów. Co ważne, mowa tu także o produktach wysokiej jakości. Można być pewnych, że znajdujące się produkty w takich pojemnikach nie zostaną zabrudzone czy uszkodzone. Pojemniki z tworzywa sztucznego bardzo dobrze sprawdzają się także w trakcie transportu produktów. Wynika to z ich solidnej konstrukcji.

Oszczędność kosztów i miejsca

Na rynku dostępne są zarówno pojemniki plastikowe, jak i jednorazowe pudła kartonowe. Trzeba jednak podkreślić, że to pierwsze rozwiązanie jest znacznie tańsze. Stosowanie wysokiej jakości pojemników plastikowych wielokrotnego użytku pozwala w znaczący sposób zmniejszyć koszty łańcucha dostaw. Zamian dokonywać zakupu setek pudeł kartonowych, znacznie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w pojemniki z tworzywa sztucznego, które mogą służyć przez bardzo długi czas. Nie trudno jest się bowiem domyślić, że pojemnik plastikowy jest znacznie trwalszy i odporniejszy w porównaniu z kartonowym pudłem. Stosowanie pojemników plastikowych to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i oszczędność miejsca w magazynie. Jest tak zwłaszcza, jeśli stosuje się modele pojemników, które umożliwiają ich gniazdowanie. Mowa tu po prostu o chowaniu jednego pojemnika w drugi. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystanie zwłaszcza w przypadku transportu powrotnego. Plastikowe pojemniki będą zajmować znacznie mniej miejsca.

Dbałość o przechowywane produkty

Jak wspomniano, stosowanie pojemników plastikowych zapewnia bezpieczne przechowywanie towarów. Produkty zabezpieczone są przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. To m.in. właśnie dlatego pojemniki z tworzywa sztucznego znajdują zastosowanie w tak wielu branżach. Wykorzystywane są w branży farmaceutycznej, kosmetycznej, elektronicznej czy FMCG. Dodatkowo na rynku dostępne są pojemniki o różnej pojemności i różnych kształtach. Dzięki temu jeszcze bardziej można je dostosować do przechowywanych i transportowanych towarów. Nie może zatem dziwić, że to właśnie pojemniki plastikowe są dziś najczęściej stosowane w magazynach.

Szukasz firmy rekrutacyjnej w Warszawie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

0
Szukasz firmy rekrutacyjnej w Warszawie

Jeszcze kilkanaście lat temu z usług profesjonalnych firm rekrutacyjnych w naszym kraju korzystały niemal wyłącznie zagraniczne korporacje. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Zapotrzebowanie na usługi rekrutacyjne jest najwyższe w historii, co oczywiście wynika z bardzo trudnego położenia pracodawców. Brak rąk do pracy zmusza przedsiębiorców, również tych małych i średnich, do skorzystania z pomocy specjalistów, co jest bardzo dobrym krokiem. Jeśli sam właśnie rozglądasz się za firmą rekrutacyjną w Warszawie, ale nie wiesz, jak zweryfikować kompetencje agencji, to kilka cennych wskazówek znajdziesz w naszym artykule. Skorzystaj z nich i wybierz dobrze!

Zakres oferty firmy rekrutacyjnej

Analizując poszczególne agencje, na które natrafiłeś np. w Internecie, warto zacząć od sprawdzenia, co one właściwie oferują. Na rynku znajdziemy dziś firmy rekrutacyjne, które specjalizują się w typowym pośrednictwie pracy (w tym leasingu pracowniczym), zatrudnianiu pracowników ze Wschodu, ale też takie, które zapewniają dostęp do znacznie bardziej wysublimowanych usług – i to na tych ostatnich radzimy się skupić.

Dlaczego? Ponieważ wówczas istnieje szansa, że agencja nie idzie po linii najmniejszego oporu, ale rzeczywiście stara się dopasować swoje usługi do realnych potrzeb klienta oraz specyfiki jego biznesu – a to zawsze dobrze wróży.

Jeśli chodzi o te najbardziej przydatne pracodawcom usługi, to warto tutaj wymienić przede wszystkim:

  • rekrutację stałą,
  • headhunting (czyli aktywne wyszukiwanie najlepszych kandydatów, niekoniecznie dostępnych na rynku, a następnie składanie im propozycji pracy w imieniu klienta),
  • outsourcing,
  • obsługę kadrowo-płacową,
  • branding, czyli budowanie atrakcyjnej marki pracodawcy, co przełoży się na skuteczność jego przyszłych rekrutacji.

Jeśli znajdziesz agencję rekrutacyjną w Warszawie, która oferuje te usługi, to możesz mieć pewność, że trafiłeś na profesjonalistów i warto poprosić tutaj o ofertę.

Pierwszy kontakt z agencją ma kluczowe znaczenie

Jakość agencji rekrutacyjnej można wstępnie ocenić już na etapie pierwszego kontaktu – nawet mailowego. Koniecznie zwróć uwagę na podejście danej firmy. Jeśli widzisz, że nie jest ona specjalnie zainteresowana Twoim biznesem i od ręki składa propozycję współpracy zgodnie z jakimś wypracowanym wcześniej schematem, to zachowaj ostrożność.

W rekrutowaniu uniwersalne rozwiązania się nie sprawdzają lub sprawdzają bardzo rzadko. Jedna firma może potrzebować pracowników tymczasowych, inna stałej opieki rekrutacyjnej, jeszcze inna postawi na outsourcing czy headhunting. Zadaniem agencji jest dobranie takiej strategii, która najlepiej zadziała w tym konkretnym przypadku, a tego nie da się zrobić bez dobrego poznania indywidualnej sytuacji pracodawcy.

Dowiedz się, czy agencja ma doświadczenie w pracy z klientami z Twojej branży

Jest to zasadnicza kwestia, zwłaszcza w przypadku firm działających w dość specyficznej branży, gdzie poszukuje się pracowników mających konkretne kwalifikacje zawodowe. Dobrym przykładem będzie tutaj branża IT. Jeśli dana agencja do tej pory obsługiwała wyłącznie firmy budowlane i pozyskiwała dla nich pracowników tymczasowych, to trudno jest oczekiwać, że ma wystarczające kompetencje do oceny kandydatów na stanowiska programisty, analityka, project managera etc.

Dlatego w rozmowie z przedstawicielem agencji wprost zapytaj o to, czy reprezentowana przez niego firma realizowała zlecenia dla przedsiębiorstw z Twojej branży, a jeśli tak, to poproś o krótkie portfolio.

Jasny model współpracy i rozliczenia usługi agencyjnej

Bardzo ważne jest również to, abyś od początku wiedział, co dana agencja oferuje w ramach ustalonego zakresu świadczenia usługi. Pisząc wprost: za co właściwie bierze pieniądze. Klarowny model współpracy pozwala zbudować zaufanie między stronami i działać na partnerskich zasadach. Jeśli agencja wyraźnie coś ukrywa, nie chce zdradzić swojej strategii, a przy tym oczekuje płatności z góry, to powinna Ci się już zapalić lampka ostrzegawcza.

Profesjonalne firmy rekrutacyjne w Warszawie zawsze stosują model rozliczeń, który jest bezpieczny dla klienta, czyli wystawiają fakturę po skutecznym pozyskaniu pracowników dla pracodawcy.

Kieruj się rekomendacjami

To opinie dotychczasowych klientów są najlepszym wyznacznikiem jakości usług oferowanych przez daną firmę rekrutacyjną w Warszawie. Jeśli więc masz już wstępnie wytypowanych kilka agencji, to sprawdź, jak są one oceniane np. pod ich wizytówkami w Google. Możesz również poprosić o rekomendacje zaprzyjaźnione firmy, które korzystały już z profesjonalnych usług HR w przeszłości i były zadowolone.

Na stołecznym rynku szczególnie dobrą renomą cieszy się Verita HR firma rekrutacyjna w Warszawie, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z pełną ofertą Verita HR możesz się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej agencji.

Zobacz też