Prowadzenie osobistego rachunku w banku stało się dzisiaj w pewnym sensie przymusem – przez nie właśnie opłacamy rachunki, otrzymujemy wypłatę itd. Jednak jak w przypadku każdego chyba produktu, który funkcjonuje na konkurencyjnym rynku, powinniśmy mieć możliwie najwięcej korzyści z korzystania z niego. Dlatego jeżeli posiadasz otwarte konto w banku, który nie przyznaje ci dodatkowych benefitów za jego prowadzenie, może powinieneś zastanowić się nad zmianą usługodawcy. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zmienić konto osobiste.

1. Nowi klienci mają lepiej

Tą zasadą kieruje się bardzo wiele przedsiębiorstw związanych z usługami – nie inaczej jest w przypadku banków. Wkładają one masę pracy i środków by zachęcić i przyciągnąć do siebie nowych klientów. Wiąże się to z szeregiem promocji i bonusów, jakie możemy otrzymać zakładając konto osobiste. Jeżeli w twoim banku jesteś już dłuższego czasu, najpewniej nie przysługuje ci prawo do skorzystania z najnowszych ofert i promocji. Częstą praktyką jest dzisiaj oferowanie dodatkowej gotówki za założenie lub polecenie konta – często może to być nawet kilkaset złotych, które otrzymacie tylko za przeniesienie się do innego banku.

2. Nowoczesne rozwiązania

Bardzo wiele banków zatrzymało się w udostępnianiu najnowszych zdobyczy technologii.  W zakresie bankowości, najważniejsze będą rozwiązania mobilne – jeżeli twój bank nie posiada aplikacji mobilnej, to znak, że powinieneś zrezygnować z jego usług. Jednak sama aplikacja mobilna to ledwie wierzchołek  góry lodowej. Nowoczesne banki oferują klientom rozwiązania takie jak wypłaty i płatności BLIK czy możliwość korzystania z aplikacji Apple Pay lub Android Pay.

3. Dodatkowe benefity

Jak już wspominaliśmy, rynek bankowości charakteryzuje się ogromną konkurencją, dlatego też wiele instytucji stara się przyciągnąć nowych klientów przy użyciu różnego rodzaju programów lojalnościowych. Działa to podobnie jak w przypadku wielu sklepów sieciowych – korzystając z usług, czyli dokonując płatności kartą i korzystając  z bankomatów zbieramy punkty, które później możemy wymienić na nagrody. Tego typu programy nie są bezpośrednio związane z wygodą czy funkcjonalnością konta osobistego, jednak jeżeli możemy zdobyć darmowy sprzęt czy markowe produkty, to  warto z tego skorzystać.

4. Więcej funkcjonalności

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy klientami danego banku jedynie z przyzwyczajenia – nie mamy czasu i ochoty na odwiedzanie innych placówek szukając lepszej oferty, jednak w dobie internetu znalezienie lepszego usługodawcy jest banalnie proste, wystarczy skorzystać z aplikacji internetowej porównaj oferty kont osobistych. Trzeba też pamiętać, że z czasem tracimy niektóre przywileje, jak chociażby możliwość darmowego korzystania ze wszystkich bankomatów, darmowego serwisu powiadomień sms czy przelewów „za zero”.

Pamiętajcie, że kurczowe trzymanie się tylko jednego usługodawcy działa tylko i wyłącznie na korzyść banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here