Przetwarzanie danych w BIK – jak cofnąć na to zgodę?

0
Przetwarzanie danych w BIK

W bazie BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej znajduje się kilkadziesiąt milionów Polaków. Oznacza to, że większość z nas znalazłaby tam informacje na swój temat – czy to odnośnie do obecnych zobowiązań, czy też tych, które już zostały spłacone. Jeśli kiedykolwiek wziąłeś kredyt lub pożyczkę, to najprawdopodobniej Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje na Twój temat – wszystko oczywiście odbywa się za Twoją zgodą.

Jak wiadomo nie każdy może być zadowolony z tego, że BIK gromadzi informacje na jego temat – szczególnie jeśli nie są one pozytywne i utrudniają zaciągnięcie nowego kredytu. Czy istnieje szansa na cofnięcie zgody o przetwarzaniu danych przez BIK? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Informacje w BIK – jakie są przechowywane i przez jak długi czas?

W bazie BIK znajdują się zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje na temat kredytobiorcy. Oznacza to, że można stamtąd wczytać zarówno o spłaconych na czas kredytach, jak i o ewentualnych opóźnieniach w spłacie, które pojawiły się podczas okresu kredytowania. Na szczęście większość informacji, które się tam znajdują, jest pozytywna, a baza BIK nie stanowi listy dłużników. Z Biurem Informacji Kredytowej współpracują wszystkie banki oraz większość firm pożyczkowych. Dzięki temu można tam znaleźć informacje o praktycznie każdym zaciągniętym przez nas zobowiązaniu.

Jeśli chodzi o czas, w którym dane na temat danego zobowiązania są przechowywane w bazie, to zależy to od kilku czynników. Jeśli dłużnik spłacił swoje zobowiązanie w terminie, to informacje na temat zobowiązania nie są przechowywane, jeśli nie wyrazimy na to zgody. Warto jednak zgodzić się na przetwarzanie danych o terminowo spłaconych zobowiązaniach, ponieważ pozytywnie wpływa to na zdolność kredytową. Jeśli jednak nie spłacimy kredytu na czas i będziemy zalegać z płatnościami, to informacje na ten temat mogą zostać usunięte nawet po upływie 5 lat od całkowitej spłaty długu.

Czyszczenie BIK

Negatywne wpisy w BIK mogą utrudniać ubieganie się o kredyt https://habza.com.pl/kredyt-z-opoznieniami-w-bik/ i być poważnym obciążeniem dla dłużnika. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się na tym, czy można „wyczyścić BIK”. W internecie można napotkać się na firmy, które oferują swoje usługi w tym zakresie i gwarantują pomoc w czyszczeniu negatywnych wpisów z Biura Informacji Kredytowej. Musisz jednak wiedzieć, że pozbycie się negatywnych wpisów z BIK jest w większości przypadków niemożliwe. Negatywne wpisy zostaną usunięte tylko wtedy, gdy od spłaty długu minęło 5 lat lub gdy wystąpił jakiś błąd.

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych w BIK

Zgodę na przetwarzanie danych można cofnąć pod warunkiem, że już całkowicie spłaciliśmy dług. Taką zgodę należy cofnąć u wierzyciela, czyli w banku lub w firmie pożyczkowej. BIK usuwa wpisy jedynie na wniosek kredytodawcy, dlatego kontaktując się bezpośrednio z tą instytucję w tej sprawie, nie zdziałamy zbyt wiele.

Dokument zawierający informacje o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych możemy złożyć osobiście w oddziale banku lub firmy pożyczkowej bądź listownie, wysyłając go na adres centralny instytucji. Warto, aby list był wysłany za poleceniem odbioru.

Podsumowanie

Z bazy BIK korzysta większość banków oraz firm pożyczkowych. Z tego względu warto zadbać o to, aby znajdowały się tam jedynie pozytywne wpisy. W razie problemów z uzyskaniem kredytu np. przez złe wpisy w BIK warto skontaktować się z doradcą kredytowym Habza Finanse. Pomoże Ci on znaleźć najlepszą ofertę i przeprowadzi przez cały proces ubiegania się o dodatkową gotówkę.

Jakie są wymagania w pracy copywritera?

0
copywriter

Jeżeli marzysz o pracy zdalnej, to praca copywriter może być właśnie dla Ciebie. Jest to praca dla osób, które są typowymi domatora mi, ale posiadają zaangażowanie do pracy i potrafią organizować swój czas. Obecnie żyjemy w czasach, w których nie musimy nawet wychodzić z domu żeby zrobić zakupy czy opłacić rachunki. Wystarczy jedynie mieć laptopa i dostęp do internetu. Na czym polega praca copywritera? Kto może nim zostać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-copywritera-wymagania-obowiazki/

Na czym polega praca copywritera?

Copywriter jest to osoba, zajmująca się pisaniem tekstów. Wszystko, co zostało napisane w internecie, ktoś kiedyś fizycznie musiał napisać. Copyright nie jest zawodem, który posiada swój cel jedynie w internecie. Kupując nowy przedmiot do domu czytasz jego opis, ktoś również musiał go stworzyć. Nie robił to przecież producent, ani właściciel firmy. Tym wszystkim zajął się właśnie copywriter.

Czy każdy może zostać copywriterem? 

Tak jak jest to w każdym zawodzie, nie każdy może zajmować się copywritingiem. Wybór takiej kariery posiada kluczowy wpływ na nasz stan zdrowia, dobrobyt, a także zdrowie psychiczne. Copywriting dla jednej osoby może być zbawieniem, a dla drugiej męczarnią. Najlepiej jest zacząć od kanalizy. Szykując się na takie stanowisko musisz wiedzieć, że będzie to praca w domu. Oznacza to, że twoje mieszkanie musi posiadać wygospodarowany miejsce do pracy. Dodatkowo musisz posiadać niezawodny i dobry sprzęt, a także dostęp do internetu. Oczywiście nie musisz inwestować w najnowszej generacji komputer stacjonarny. Na początku możesz pracować na laptopie, który będzie nawet wygodniejszy.

Zobacz też: http://www.makeaconnection.pl/jak-wyglada-praca-fryzjera-wymagania-i-obowiazki/

Prawa pracownika a kodeks pracy

0
Wypowiedzenie umowy o pracę

Jeśli chcemy zrezygnować z pracy, musimy najpierw napisać wypowiedzenie umowy o pracę, tak stanowi prawo pracy. Kwestie sporne między pracownikiem, a pracodawcą rozstrzyga adwokat dla pracowników i pracodawców.

Jak chronić swoje rośliny przed stonką ziemniaczaną?

0
Jak chronić swoje rośliny przed stonką ziemniaczaną

Leczenie stonki ziemniaczanej może być dość trudne. Oczywiście znanych jest wiele różnych metod, dzięki którym można będzie skutecznie pozbyć się intruzów z naszych upraw.

Kilka słów na temat rozwodów w obecnych czasach

0
Kilka słów na temat rozwodów w obecnych czasach

Rozwód jest to rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego poprzez sąd na żądanie jednego lub obu małżonków. Warto wiedzieć, że obecnie istnieją dwa typy rozwodów takie, jak: rozwód z orzekaniem o winie, a także rozwód bez orzekania o winie. Ten ostatni z nich odbywa się w momencie, kiedy proces odbywa się za porozumieniem stron, a obydwoje małżonkowie zrzekają się jakichkolwiek praw roszczeniowych w stosunku do współmałżonka. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju rozwodów jest coraz więcej w naszym społeczeństwie. W dzisiejszych czasach zdecydowanie jesteśmy istotami, dla których indywidualność jest podstawą życia na tym świecie. Niestety bardzo często własne ja jest ponad wspólnym kompromisem, czy wyjaśnieniem różnych spraw, dlatego też nie dziwi tak obecnie duża liczba rozwodów na całym świecie.

Jak chronić drzewa owocowe przed szkodnikami?

0
Jak chronić drzewa owocowe przed szkodnikami

Nasze drzewa owocowe mogą ucierpieć z powodu różnego rodzaju insektów, aby się przed nimi chronić należy wykonywać opryski.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

0
Jak schudnąć bez ćwiczeń

Gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, odruchowo zapisujemy się na zajęcia fitness, godzinami męczymy się na siłowni lub zaczynamy ćwiczyć w zaciszu własnego domu. Tak naprawdę dodatkowa tkanka tłuszczowa (ta, której nie chcemy, bo przecież tłuszcz jest potrzebny do codziennego funkcjonowania) powstaje w… kuchni. Aby cieszyć się zdrowo wyglądającym ciałem, musimy więc zacząć od wprowadzenia zmian w naszej diecie. W tym obszarze niezmiernie ważne są następujące czynniki:

Jak przygotować się do pracy za granicą?

0
Jak przygotować się do pracy za granicą

Wiele czynników składa się na podjęcie przez wielu Polaków ostatecznej decyzji o podjęciu zatrudnienia poza granicami kraju. Jedni decydują się na stałą emigrację za granicę z całą rodziną, inni podejmują czasowe zatrudnienie. Coraz częściej oferty pracy za granicą obserwowane są przez osoby młode, często w trakcie nauki w szkole średniej lub na studiach. Decyzję o pracy za granicą, najczęściej w okresie wakacyjnym, podejmują w celu usamodzielnienia się finansowego, by móc samemu opłacić wymarzone studia i ewentualne mieszkanie lub akademik, jeśli uczelnia znajduje się w innym mieście. Jest to też doskonała okazja na zwiedzenie i poznanie innych krajów i kultur.

Na czym polega praca grafika komputerowego?

0
praca grafika

Grafik komputerowy jest to bardzo szerokie pojęcie. Praca, którą się zajmuje uwarunkowana jest przez wiele czynników. To, nad czym pracuje na etacie bądź jako zależy w dużej mierze od jego wybranych wcześniej preferencji. Może on bowiem tworzyć materiały reklamowe, newslettery, wizytówki, plakaty, okładki; bądź znaki handlowe takie jak loga, projekty opakowań, a także katalogi reklamowe. Zupełnie z innej strony może zajmować się stworzeniem etycznego obrazka przedmiot który będzie ilustrował dany materiał. Jeszcze inny grafik będzie skupiał się na estetycznym i ergonomicznym projektowaniu designu danego magazynu. Jak więc wygląda praca grafika komputerowego? Czym się zajmuje?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-grafik-komputerowy/

Narzędzia grafika komputerowego

Profesjonalista do swojej pracy potrzebuję przede wszystkim potrzebnych aplikacji, które są standardem w jego codziennym życiu. Do takich aplikacji należą między innymi Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Sąd do programy śnieg o których z pewnością słyszałeś, jeżeli myślałeś kiedykolwiek o karierze grafika komputerowego. Mile widziana jest także znajomość popularnych bądź mniej popularnych programów takich jak PrintShopPro lub Corel. Takich programów używają Jeżeli potrzebne nam są materiały poboczne. W niektórych przypadkach grafik będzie potrzebował przenieść do komputera obraz namalowany ręcznie. Obraz jednak musi być wyświetlony. Właśnie dlatego tak ważne są monitory, Na których graficy pracują. Muszą być na nim idealnie odwzorowane barwy, naturalna czerń oraz kontrast kropka W takim wypadku przodują monitory z matrycami typu VA i IPS. W grafice 3D, muszą z kolei posiadać bardziej specjalistyczne narzędzia do pracy. Tworzą oni bowiem obrazy przestrzenne, modele oraz animacje. Tacy graficy bardzo potrzebni są w branży reklamowej, w tworzeniu gier wideo oraz kinematografii.

Graficy komputerowi – jakie typu pracy wykonują?

Wszystko zależy od wyżej już wspomnianego charakteru działalności pracodawcy. Grafik komputerowy może wykonywać prace takie jak np. tworzenie materiałów reklamowych. Musi wówczas uwzględniać reguły rynkowe. Powinien przy pomocy narzędzi graficznych uwydatnić walory omawianego produktu. Opakowanie produktu musi być przyjemne dla oka i przyciągać potencjalnych klientów. Reklama powinna być interesująca i zachęcająca w jednym. 

Graficy komputerowi mogą być to również  web-designerzy. Ich zadaniem z kolei jest projektowanie stron internetowych. Nie wystarczy, że mają pomysł na kolorystykę oraz ogólną stylistykę, ważne jest też, aby strona była przejrzysta i przyjemna do odbioru. 

Typograf z kolei zajmuje się estetyczną i niemal kaligraficzną sztuką zajmującą się tworzeniem liter. Oryginalne czcionki, które można opatentować, jako znaki handlowe są niezwykle cenione. Do tego dochodzą osoby zajmujące się DTP, czyli składaniem czasopism w graficzne ramy.

Zobacz też: http://www.makeaconnection.pl/grafik-komputerowy-jak-nim-zostac/

Jakie zalety ma system ERP?

0
Jakie zalety ma system ERP

Zintegrowane systemy informatyczne ERP mają bardzo wiele zalet, dlatego też z ich olbrzymiego potencjału korzysta tak wiele firm. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić właśnie na niezawodny system ERP i jakie są jego kluczowe atuty.

Zobacz też