Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych w Rzeszowie

0
Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych w Rzeszowie

Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych jest procesem skomplikowanym i co do zasady dwuetapowym, składającym się z postępowania likwidacyjnego i sądowego, do którego dochodzi w razie niezadowalającego efektu pierwszego z etapów. Przykład dochodzenia odszkodowania wraz z opisem każdego etapu, został oparty w niniejszym artykule na informacjach zawartych na stronie internetowej jednej z Kancelarii prawnych w Rzeszowie. Z uwagi na skomplikowanie wskazanego postępowania, jak również szereg wymogów formalnych, warto skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej, którą na terenie Rzeszowa m.in. oferuje LEGAL.F KANCELARIA.

Postępowanie likwidacyjne.

Pierwszym etapem dochodzenia odszkodowań komunikacyjnych w Rzeszowie i nie tylko, jest postępowanie likwidacyjne, inicjowane zgłoszeniem szkody do właściwego podmiotu. Na tym etapie niezwykle istotnym jest prawidłowe ustalenie adresata zgłoszenia.

Zgłoszenie szkody.

Szkodę należy zgłosić, co do zasady, do zakładu ubezpieczeń, z którym umowę posiada sprawca wypadku komunikacyjnego. Jednakże należy pamiętać, iż w przypadku szkody spowodowanej za granicą, zgłoszenie szkody należy skierować do reprezentanta do spraw roszczeń, o którym mowa w art. 78 i nast. ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Z kolejnym wyjątkiem mamy do czynienia, gdy sprawca nie posiada ważnej umowy ubezpieczenia, względnie niemożliwym jest ustalenie tożsamości sprawcy. W takim przypadku zgłoszenie kierujemy do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za pośrednictwem dowolnego zakładu ubezpieczeń, wykonującego działalność w przedmiocie ubezpieczeń obowiązkowych. Jeszcze jednym wyjątkiem jest sytuacja, gdy co prawda do szkody doszło w Rzeszowie, jednak sprawcą jest osoba kierująca pojazdem zarejestrowanym za granicą. Taka sytuacja powoduje konieczność skierowania zgłoszenia do Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Obowiązki ubezpieczyciela.

Ubezpieczyciel ma obowiązek ustalić swoją odpowiedzialność i wypłacić odszkodowanie w terminie 30 dni od daty zgłoszenia szkody. W wyjątkowych przypadkach termin ten może być przedłużony do 90 dni od dnia zgłoszenia. Warto pamiętać, iż w przypadku przekroczenia przez ubezpieczyciela wskazanych terminów, ma on obowiązek zapłaty odsetek ustawowych za opóźnienie.

Niekorzystna decyzja ubezpieczyciela.

Ubezpieczyciel ma obowiązek wydania decyzji w której może uznać swoją odpowiedzialność w całości, w części, bądź odmówić wypłaty odszkodowania. W każdym wypadku uprawniony ma prawo dochodzenia roszczeń przed sądem.

Postępowanie sądowe.

Postępowanie sądowe w niniejszej sprawie jest postępowaniem cywilnym o zapłatę. Pozew winien obejmować sumę dochodzonego odszkodowania niewypłaconą przez ubezpieczyciela oraz odsetki ustawowe za opóźnienie, a także inne możliwe do uzyskania należności. Na tym etapie należy pamiętać, że skierowanie powództwa do sądu, związane jest z uiszczeniem opłat sądowych i poniesieniem innych kosztów postępowania.

Podsumowanie.

Podsumowując, warto dodać, że pomoc profesjonalisty zalecana jest na każdym etapie postępowania. Nawet w przypadku wydania decyzji uznającej odpowiedzialność, warto udać się do specjalisty, w tym przypadku, do polecanej wcześniej LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny, z siedzibą w Rzeszowie posiadającej doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań w Rzeszowie, celem weryfikacji decyzji. Jest to o tyle istotne, że ZAWSZE zakłady ubezpieczeń zaniżają wartość odszkodowania.

Czy perfekcjonizm w pracy to na pewno zaleta?

0
perfekcjonizm - czy to wada?

Wiele osób na rozmowie kwalifikacyjnej w odpowiedzi na pytanie o swoje wady, wymienia perfekcjonizm. Czy to faktycznie wada? Większość ludzi traktuje perfekcjonizm jako zaletę, bo przecież dbanie o drobiazgi to nic strasznego, wręcz przeciwnie. Jest to ogromna zaleta. Niby tak, ale co jeśli popadniemy w przesadny perfekcjonizm? Czy to na pewno zdrowe podejście do życia i pracy?

Jakie są zalety perfekcjonizmu?

Perfekcjonizm zazwyczaj kojarzy nam się z cechą pozytywną. Osoby, które są perfekcjonistami podejmują się zadania i realizują je do końca, aż efekt będzie ich satysfakcjonował. Taka osoba posiada wiedzę i umiejętności, które pozwalają krok po kroku realizować swój cel. Skupia się również na drobnostkach, które w efekcie mogą zniszczyć cały plan.

Czy praca z perfekcjonistą posiada jakieś wady?

Perfekcjonizm może wynikać z różnych przyczyn. Czasami jest to zaniżona samoocena, a czasami strach przed krytyką. Perfekcjonistą możemy się stać również w sytuacji, kiedy boimy się doświadczyć porażki. Często nawet boimy się podjąć jakiekolwiek działania, jeżeli podejrzewamy że coś się może nie udać.

Perfekcjonista jeżeli wie, że coś nie zrobi idealnie, to nie zabiera się za to w ogóle. Przez to traci wiele szans, na rozwój. Na pierwszy rzut oka, osoba nadmierne perfekcyjna nie jest problematyczna, czy podejrzana. Wydaje się być normalna, ale w głębi męczy się ze sobą. Ze swoimi dylematami.

Przeczytaj też: http://www.makeaconnection.pl/zasilek-dla-bezrobotnych-komu-przysluguje/

Praca z perfekcjonistą, nie jest prostym zadaniem. Nie tylko dla przełożonego, ale głównie dla współpracowników. Takiej osoby nie da się namówić do mniej skutecznej metody wykonywania swoich obowiązków, czy do pominięcia nieważnego szczegółu dla całości projektu.

Perfekcjonista nie jest w stanie zaakceptować błędu, dlatego stara się nie mylić. Jeśli nie czuje się idealny we wszystkich, zamyka się i demotywuje.

Jak walczyć z nadmiernym perfekcjonizmem?

Jeżeli sami dostrzegamy, że coś jest nie tak z naszym zachowaniem, powinniśmy na początku przestać być wobec siebie tak krytyczni. Nie powinniśmy wyznaczać sobie celów, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. W większości przypadków lepiej odpuścić. Jeżeli nam się nie udaje, powinniśmy udać się na konsultację do psychologa.

Źródło: https://praca-enter.pl/

Co to jest upadłość konsumencka? Wszystko co warto o niej wiedzieć

0
Co to jest upadłość konsumencka

O upadłości konsumenckiej z pewnością słyszała większość osób. Praktycznie co chwile słyszy się, że ktoś ją ogłasza i bankrutuje. Upadłość konsumencka dotyczy przeważnie zwykłych ludzi, którzy do pewnego momentu radzili sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Czasem zdarza się też tak, że ogłaszają ją ludzie z pozoru zamężni. Czym tak właściwie jest upadłość konsumencka i jak się ją ogłasza?

Czym jest upadłość konsumencka?

Najprościej mówiąc, jest to postępowanie w sądzie, które skierowane jest tylko do osób prywatnych, które są niewypłacalne. W momencie, gdy konsument nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań finansowych, bo np. jego wynagrodzenie jest zbyt niskie lub z powodu choroby nie może pracować, ma prawo ogłosić upadłość. Celem ogłoszenia upadłości jest przede wszystkim oddłużenie z całego lub też części zadłużenia. Daje to szansę kredytobiorcy, aby wyszedł na prostą i zaczął „nowe życie” wolne od wezwań do zapłaty i komorników, którzy pukają do drzwi.

Do kogo skierowana jest upadłość konsumencka?

Jak już wspomnieliśmy, upadłość konsumencką mogą ogłosić osoby prywatne, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz nie są częścią spółki. Aby to zrobić, dłużnik musi wnieść sprawę w sądzie. Wniosek może złożyć on, a także jego wierzyciel, któremu dłużny jest pieniądze. Podczas sprawy w sądzie dłużnik musi udowodnić swoją niewypłacalność oraz to, że nie jest w stanie spłacić całego lub części swojego długu.

Dłużnik może skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która poprowadzi go przez cały proces ubiegania się o ogłoszenie upadłości i tym samym zwiększy jego szansę na wyrok, który będzie korzystny dla dłużnika. Podczas rozprawy sąd decyduje o tym, czy umorzona zostanie jedynie część długu, czy jego całość. Może także nakazać sprzedanie mienia w celu uregulowania zadłużenia. Oznacza to, że możemy być zmuszeni wyrokiem sądu do tego, aby sprzedać auto lub mieszkanie.

Upadłość konsumencka – konsekwencje

Osoba, która ogłosiła upadłość konsumencką, może odetchnąć z ulgą jednak czy do końca? Niestety musi się on także liczyć z konsekwencjami swoich decyzji. Jeśli konsument np. bezpodstawnie rzuci swoją pracę zarobkową, może dać pretekst do tego, aby umorzyć całą sprawę. Przez to niemożliwe będzie oddłużenie w przyszłości.

Dobrą wiadomością jest to, że konsument zostaje skreślony z rejestru KRD, co daje mu pewnego rodzaju „nowy start”.

Osoba z ogłoszoną upadłością konsumencką traci także prawa do zarządzania swoim majątkiem, który zostaje przekazany syndykowi.

Alternatywa dla upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej powinno być dla dłużnika ostatecznością. Zanim się na to zdecydujesz, zastanów się na tym, jak możesz spłacić swój dług. Podejmij negocjacje z wierzycielem i zasięgnij porady doradcy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Gdy widzisz, że nie radzisz sobie z długami, reaguj jak najszybciej. Ubiegaj się o konsolidację lub kredyt oddłużeniowy. Jeśli w odpowiednim czasie weźmiesz sprawy w swoje ręce, to masz duże szanse na to, że wyjdziesz z długów bez ogłaszania upadłości.

Paragon z NIP

0
Paragon z NIP

Rozpoczęliśmy już 2020 rok, a wraz z nim w życie weszły nowe przepisy dotyczące obowiązku umieszczania numeru NIP na paragonie, jeżeli chcemy wystawić na jego podstawie fakturę. Państwo zdecydowało się na ten krok, aby ukrócić działania związane z wystawianiem tzw. pustych faktur. Do tej pory na wystawianiu takich faktur państwo traciło sporo pieniędzy. Głównym zamysłem umieszczania numeru NIP na paragonie jest zapobieganie takim działaniom oraz poprawa systemu podatkowego w Polsce.

Umowa o dzieło a pożyczka

0
Umowa o dzieło a pożyczka

Brak umowy o pracę bardzo często przekreśla nasze starania o pożyczkę w banku. Jednakże pomimo posiadania innej formy zatrudnienia, wciąż mamy szansę na dodatkową gotówkę. Z rozwiązaniem przychodzą nam instytucje pozabankowe, które akceptują także inne formy zatrudnienia.

Jakie formy zatrudnienia są akceptowalne?

W trakcie starania się o kredyt w banku umowa o pracę jest wręcz niezbędna. To dzięki niej instytucja finansowa ma pewność, że pożyczkobiorca jest wypłacalny i nie będzie miał problemów ze spłatą zatrudnienia.

Niestety nie każdy z nas ma możliwość podjęcia pracy na ten rodzaj umowy. Wiele firm wciąż stosuje umowę o dzieło bądź zlecenia. Dlatego też spora część klientów sięga po pożyczki na umowę o działo oferowane przez instytucje pozabankowe, nie ze względu na zadłużenia, czy złą historię kredytową, ale właśnie przez posiadanie umowy cywilnoprawnej.

Firmy udzielające pożyczek mają znacznie mniej restrykcyjne przepisy dotyczące udzielania pożyczek. Ciągłość dochodów może być uzyskiwana z różnych źródeł. Przeważnie będą to:

  • umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony
  • umowa o dzieło
  • umowa zlecenie
  • samozatrudnienie
  • pozarolniczą działalność gospodarczą

Ponadto niektóre firmy pożyczkowe udzielają zgody także w przypadku takich świadczeń, jak:

  • renta/emerytura
  • stypendium socjalne lub naukowe
  • świadczenia socjalne
  • świadczenia 500+
  • alimenty

Żeby sprawdzić, czy nasze źródło dochodu kwalifikuje się do uzyskania pożyczki, warto sprawdzić warunki dostępne w danej instytucji. Tak naprawdę wiele zależy od wewnętrznych przepisów i tego, co jest uznawane za stałe źródło dochodu, a co nie jest.

Jednakże w większości przypadków mamy szansę na otrzymanie pożyczki, kiedy nie jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Pamiętajmy jednak o jednym szczególe: stałe źródło dochodu nie oznacza, dobrej zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa a umowa cywilnoprawna

Stałe źródło dochodu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów, które pomagają nam w uzyskaniu pożyczki. Jednakże są one tylko częścią czynników branych pod uwagę przy ocenianiu zdolności kredytowej.

Żeby ją określić, instytucja finansowa skupia się między innymi na naszej historii kredytowej i tym, w jakim wieku jesteśmy, jaki jest nasz stan cywilny, a nawet status mieszkaniowy.

Nie obawiajmy się jednak o naszą zdolność, jeżeli składamy wniosek na chwilówkę z krótkim terminem spłaty. Zasady obowiązujące w takich instytucjach są luźniejsze, aniżeli ma to miejsce w bankach. Trochę bardziej surowe kryteria występują przy pożyczkach ratalnych, aczkolwiek są one wciąż bardziej ogólnodostępne aniżeli kredyty.

I właśnie z tego powodu dobrze jest samemu przeanalizować swoje zdolności finansowej. Dotyczy to przede wszystkim chwilówek z termin spłaty 30 dni. Nawet jeżeli uda nam się dostać wysoką kwotę, to czy będziemy potem w stanie ją spłacić? Warto dopasować pożyczkę do wysokości swoich dochodów. Dzięki temu unikniemy zbędnych kłopotów i stresu.

Pożyczka w parabanku jest ratunkiem dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki, a nie pracują na umowę o pracę. Warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, aby znaleźć najlepszą dla siebie promocję i podreperować swój domowy budżet.

Nie wszyscy skorzystają z podwyższonych kosztów uzyskania przychodu

0
Nie wszyscy skorzystają z podwyższonych kosztów uzyskania przychodu

Każdy z nas chce maksymalizować swoje zyski. To pojęcie odnosi się nie tylko do osób fizycznych, które pracują na etacie, ale również do wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw począwszy od jednoosobowych działalności gospodarczych, kończąc na spółkach akcyjnych. Często w odniesieniu do zarobków mówi się o przychodach. Warto pamiętać, że przychód to tylko jedna ze składowych odpowiadających za końcowy wynik finansowy.

ERP i Quik Sense – oprogramowanie stworzone dla rozwoju biznesu

0
ERP i Quik Sense - oprogramowanie stworzone dla rozwoju biznesu

Obecne systemy informatyczne pozwalają w efektywny sposób zarządzać przedsiębiorstwem niezależnie od jego wielkości, zasobów oraz ilości danych. Jeśli zależy nam na dynamicznym rozwoju firmy w oparciu o różne zasoby przedsiębiorstwa, warto zainwestować w profesjonalne oprogramowanie dla biznesu. Zaawansowane systemy ERP oraz BI pozwolą przyśpieszyć codzienne operacje przetwarzania danych i usprawnić procesy analityczne. Ma to na celu zwiększenie wartości firmy i wsparcie dla jej rozwoju.

Zabawki sportowe dla dzieci – dlaczego warto kupić?

0
jaką zabawkę sportową wybrać dla dziecka?

Zabawki sportowe są rodzajem zabawek, które pozwalają dzieciom poznać ducha rywalizacji, nauczyć się jak współpracować z innymi i co to są zasady fair play. Dzięki zabawkom sportowym maluchy są aktywne, co w dzisiejszych czasach jest ważne. Większość dzieci spędza swój wolny czas przed telewizorem, telefonem i komputerem.

Najczęściej wybieranymi zabawkami sportowymi są rzutki, piłka do kosza, piłka do gry w piłkę nożną, piłka do siatkówki, stół do piłkarzyków, kije do hokeja oraz kije do golfa. Dzięki tym wszystkim zabawkom dzieci mogą rozegrać mecz na świeżym powietrzu lub w domowym zaciszu.

Zabawki sportowe polecane są dzieciom w różnym wieku, bez znaczenia na płeć. Są świetną zabawą również dla dorosłych.

Rodzaje zabawek sportowych

Wybór zabawek sportowych w sklepach jest ogromny. Dzięki mnogości możemy wybrać sprzęt dopasowany do zainteresowań, wieku i możliwości naszego dziecka. Zabawki sportowe pozwalają uprawiać różnorodny sport.

Z wielu produktów dostępnych w sklepach sportowych, największą popularnością cieszy się stół do piłkarzyków oraz rzutki.

Zabawki sportowe dla dzieci

Stół do piłkarzyków, jest chętnie wybierany przez dzieci oraz przez dorosłych. Występuje on w dwóch wersjach. Jeden stół jest mini wersją, która dedykowana jest młodszym dzieciom. Druga wersja to klasyczny stół do piłkarzyków, o normalnych rozmiarach. Mogą korzystać z niego dzieci starsze oraz dorośli.

Rzutki, są również lubiane. Jest to prosta zabawka sportowa, która polega na rzucaniu rzutką do celu. W zestawie oprócz rzutek, znajduję się specjalna tarcza. Gra w rzutki dedykowana jest starszym dzieciom i dorosłym. Jeżeli chodzi o maluchy, żeby nie były poszkodowane, zostały wymyślone rzutki w postaci tarczy, do której rzuca się miękkimi piłeczkami.

Dlaczego warto kupić dziecku zabawki sportowe?

Zabawki sportowe są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które są aktywne i uwielbiają właśnie w taki sposób spędzać swój wolny czas. A przecież ruch jest niezwykle ważny w prawidłowym rozwoju dziecka.

Zadaniem zabawek sportowych jest rozwój ruchowy dzieci. Takimi zabawkami dzieci mogą bawić się samodzielnie lub w większej grupie. Jest to świetna forma spędzania czasu z rodziną i najbliższymi.

Przeczytaj też: http://www.makeaconnection.pl/zabawki-optyczne-dla-dzieci-zabawki-ktore-daja-zludzenie-optyczne/

Bezpieczni w sieci z SSL

0
Bezpieczni w sieci z SSL

Technologia SSL wykorzystuje zaawansowane szyfrowanie danych, aby zapewnić bezpieczeństwo przesyłania informacji pomiędzy komputerem a serwerem. Oprócz zabezpieczenia naszych sieciowych personaliów, SSL jest gwarancją integralności, czyli niezmienności informacji podczas ich transferowania.

Karta kredytowa przez internet – krok po kroku

0
Karta kredytowa przez internet - krok po kroku

Przez internet możemy załatwić szereg różnych rzeczy. Od opłacenia rachunków, przez zamówienie interesujących nas towarów, po uzyskanie kredytu czy pożyczki. Z pomocą internetu, mamy możliwość założenia również karty kredytowej. W jaki sposób ją uzyskać, do tego całkowicie online?

Karta kredytowa daje nam szereg możliwości. Obecnie możemy wykorzystywać ją zarówno do płatności bezgotówkowych. A więc takich, które dokonujemy w punktach usługowo-handlowych. Jak również do płatności za zakupy wykonywane przez internet w portalach aukcyjnych, czy sklepach internetowych. Według najnowszych danych udostępnionych przez portal Porfel24 Finanse, co raz więcej kart kredytowych umożliwia również wykonywanie przelewów z karty czy wypłaty gotówki z bankomatów.

Czy kartę kredytową możemy otrzymać przez internet?

Decydując się na założenie karty kredytowej, możemy skorzystać z udogodnień, jakie daje nam internet. Większość banków umożliwia uzyskanie takiej karty kredytowej przez internet. Dzięki takiej możliwości nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać kartę kredytową. Niektóre banki wymagają jednak podpisanie umowy w najbliższej placówce bankowej, jeśli już otrzymamy pozytywną opinię o przyznaniu karty kredytowej.

Od czego zacząć?

Oczywiście pierwszym krokiem będzie złożenie wniosku o kartę kredytową. Na rynku usług finansowych mamy szereg różnego rodzaju ofert. Decydując się na założenie karty kredytowej, warto wziąć pod uwagę głównie koszty miesięczne. Tylko nieliczne banki oferują bezpłatne utrzymanie karty kredytowej. Większość z nich wiąże się ze stałą opłatą miesięczną. Niekiedy można jej uniknąć, jeśli będziemy spełniać określone warunki ustanowione przez bank. W przypadku kart kredytowych mówią one najczęściej o tym, by dokonać określonej liczby transakcji w danym miesiącu. Jeśli wywiążemy się z tego warunku, bank nie naliczy nam opłaty miesięcznej.

Dodatkowe bonusy

Niektóre karty kredytowe umożliwiają skorzystanie z dodatkowych bonusów oraz promocji. Najbardziej popularne to Citi Specials (Citi Handlowy) czy Mam Bonus (BNP Paribas). Korzystając z karty kredytowej tych banków i przynależąc do konkretnych programów, możemy uzyskiwać rabaty w wielu punktach handlowych oraz usługowych. A więc zarówno w sklepach, kinach czy restauracjach.

Zakładamy kartę kredytową przez internet

Jeśli wypatrzyliśmy dla siebie już odpowiednią kartę kredytową, to kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku przez internet. Tu oczywiście przydadzą nam się nasze dane, najczęściej te znajdujące się na naszym dowodzie osobistym. Niektóre banki posiadają w pełni zautomatyzowane wnioski, które prowadzą klienta krok po kroku, informując go, co ma po kolei zrobić. Od podania danych, po przesłanie zdjęcia dowodu osobistego. Niektóre jednak stosują tzw. krótki formularz, po którego wysłaniu kontaktuje się z nami pracownik banku i przeprowadza nas przez proces rejestracji i weryfikacji danych. W obu tych przypadkach nie obędzie się bez przesłania dokumentu, na podstawie którego bank oceni naszą zdolność kredytową. Na tej podstawie, bank będzie mógł wydać pozytywną opinię o wydaniu karty oraz ustalić maksymalny limit kredytowy karty. Uzależniony on będzie w głównej mierze, od wysokości uzyskiwanych dochodów.

Po podpisaniu umowy, która w zależności od banku może zostać podpisana elektronicznie, lub w najbliższej placówce, bank przystąpi do udostępnienia nam karty kredytowej. W większości przypadków, w ciągu maksymalnie 7 dni wysyłana jest drogą pocztową na nasz adres zamieszkania.

Zobacz też