Podnoszenie wartości biura

0

Zarządcy przestrzeni biurowych, którym zależy na jak największym zarobku z każdego metra, zaczęli niedawno kalkulować, jak mogą uzyskać jeszcze większe profity. Oprócz pustych pomieszczeń do własnej aranżacji, oferują także wynajem gotowych, w pełni urządzonych biur. Jak można podwyższyć wartość biura i zarobić więcej na posiadanych nieruchomościach?

Jak powinna wyglądać obsługa prawna firm?

0

Nie sposób zaprzeczyć, że absolutnie każde przedsiębiorstwo musi przynajmniej sporadycznie współpracować z prawnikami. W jakich sytuacjach pomoc taka jest najbardziej potrzebna? W jakiej formie najlepiej jest współpracować z prawnikami?<

Lean managment – warto to wiedzieć!

0

Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle trudne zadanie. Wiele koncepcji, pomysłów, narzędzi i technik pozwala nam dostosować optymalne rozwiązanie dla naszej firmy. Które jednak będzie właściwe? Tego nie możemy przewidzieć do samego końca. Wszelkie analizy i próby prognozowania efektów mogą znacząco odbiegać od finalnego efektu, a jedynym stuprocentowo wymiernym werdyktem będzie jedynie ten uzyskany dopiero po wprowadzeniu i przetestowaniu rozwiązania. Dziś skupimy się na bardzo ciekawej koncepcji lean management i przedstawimy zalety i szanse jakie niesie jej wdrożenie.

Skąd się wziął lean management?

Lean management czyli tzw. szczupłe zarządzanie to koncepcja rozwinięta zaraz po II wojnie światowej w sektorze motoryzacyjnym Japonii. Wszystko zaczęło się w Toyota Motor Company pod okiem wizjonerskiego inżyniera Taiichi Ōno. To on właśnie przyczynił się do wdrożenia pierwowzoru szczupłego zarządzania do fabryk Toyoty, które przyniosło znaczącą poprawę wydajności.

Niedługo potem grupa badaczy powiązana z amerykańskim MIT napisała książkę “The Machine That Changed the World”, w której to różnice pomiędzy jakością i wydajnością japońskich fabryk od europejskich i amerykańskich wyjaśniono wprowadzeniem lean managementu właśnie.

Czym jest lean management?

Koncepcja szczupłego zarządzania opiera się na pięciu zasadach:

  • specify value
  • identify the value stream
  • flow
  • pull
  • perfection

Mówią one o tym, aby określać wartość oferowanej przez nas usługi lub produktu dla potencjalnego klienta, opisują. Następnie analizować wszystkich czynności składających się na strumień wartości oraz ciągłemu dążeniu do perfekcji tego procesu. Znajdziemy tu też zasady dotyczące tego jak dostarczać produkty i usługi zgodnie z zapotrzebowaniem danego klienta. Więcej o samej koncepcji można przeczytać w świetnej książce “Lean Thinking” Jamesa Womacka i Daniela Jonesa.

Gdzie szukać szczupłego zarządzania?

Najlepszym sposobem na poznanie tej koncepcji jest uczestnictwo w konferencjach Lean odbywających się co roku przez Lean Enterprise Institute Polska. Ponad 500 uczestników ma możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia najlepszych światowych ekspertów i praktyków tego rozwiązania. W ubiegłych edycjach konferencja gościła takich ekspertów jak Michael Hoseus, Orry J. Fiume, Beau Keyete czy Ian Glenday. Podczas konferencji praktyczną wiedzę przedstawia się na podstawie case studies największych zagranicznych firm produkcyjno usługowych, dzięki czemu mamy wiarygodne podstawy realnego zastosowania tej koncepcji. Jeśli chcesz nauczyć się jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem i poznać realne efekty płynące z lean management to ta konferencja jest właśnie dla Ciebie!

Po więcej informacji o tegorocznej edycji Lean Management zapraszamy na http://leankonf.pl/!

Czy pieczątka może być jeszcze bardziej poręczna? Poznaj długopisy z pieczątką

0

Pieczątka jest akcesorium, które w wielu branżach przydaje się na co dzień. Lekarze, taksówkarze, a nawet przedstawiciele handlowi stale mają swój stempel pod ręką – zawsze może się przydać do podbicia jakiegoś dokumentu. Nowoczesne pieczątki już w standardzie są dość niewielkie i można je z łatwością wrzucić do teczki czy do kieszeni. Istnieje jednak jeszcze poręczniejsza forma – to długopisy z pieczątką.

Różne pojemniki do transportu warzyw i owoców

0

Przewożenie oraz przechowywanie owoców i warzyw wymaga zastosowania różnych rozwiązań, które z jednej strony będą pozwalały na szybki załadunek i rozładunek przewożonych produktów, a jednocześnie uchronią go przed działaniem czynników atmosferycznych czy mechanicznym uszkodzeniem w czasie transportu. Z tego powodu popularne skrzyniopalety na warzywa wykonane z drewna zastępuje się coraz częściej pojemnikami wykonanymi z tworzywa, które jest lekkie, wytrzymałe oraz odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Co to są fundusze indeksowe?

0

Giełda jest teraz popularnym rynkiem, o czym świadczy chociażby fakt, że na inwestowanie decyduje się coraz więcej osób. Nie trzeba w końcu być ekspertem od bankowości i finansów, żeby się na to zdecydować. Zwłaszcza, że obecne są teraz na rynku nowe produkty inwestycyjne, dzięki jakim rzeczywiście można odnosić sukcesy.

Jak zbudować zaufanie i zadbać o swój wizerunek w biznesie?

0

Wszystkie firmy, niezależnie od branży, w jakiej działają, dążą do tego, by być postrzegane jako profesjonalne podmioty, które warto jest obdarzyć zaufaniem. Jego budowanie to złożony i długoterminowy proces – zupełnie inaczej niż ma to miejsce w opozycyjnym wariancie – utraty sprzymierzeńców i wizerunkowych niejasności. Ze względu na łatwy i szybki dostęp do informacji, raz nadszarpniętą reputację, trudno jest odbudować. Dlatego nasz wizerunek biznesowy od początku powinien kojarzyć się dobrze – w każdym możliwym aspekcie.

Jaka pożyczka pod kupno samochodu?

0

Każda osoba, która zdecyduje się na zakup samochodu powinna dokładnie przemyśleć, czy ma być to samochód nowy, czy może używany. Oczywiście, wiele zależy przede wszystkim od tego, jakimi środkami finansowymi dysponujemy na ten cel właśnie.

Dopełnienie biznesowego wyglądu

0

Każdy wie, że odpowiednia prezencja w biznesie ma kolosalne znaczenie. Nie ma czegoś takiego jak banalny detal. Nawet najdrobniejszy element w ubiorze lub źle dopasowany dodatek może błyskawicznie zniszczyć z trudem wypracowywany efekt i zniweczyć biznesowe plany. Wie o tym każdy kto chociaż raz prowadził negocjacje. W nich wszystko, ale to absolutnie wszystko ma znacznie. Mowa ciała jest dodatkiem, ale to wygląd sprawia pierwsze wrażenie, a na nim nadbudowuje się całą resztę.

Styl biznesowy to nie tylko dobrze skrojony garnitur, ale również buty, zegarek, fryzura oraz co najważniejsze aktówka. Teczki skórzane męskie od zawsze charakteryzowały się określonym stylem, z którego bił profesjonalizm. Taka teczka na poziomie podświadomym polepsza nasz wizerunek w oczach rozmówcy. Dawniej teczki skórzane męskie stanowiły artykuł swoiście elitarny – ich koszt przekraczał możliwości przeciętnego konsumenta. Obecnie czasy się zmieniły. Jesteśmy sobie w stanie pozwolić na więcej, w efekcie więcej tez wymagamy. Nowocześni konsumenci nastawieni pro rozwojowo oraz zdeklarowani by za wszelką cenę rozwijać swoją karierę przykładają znacznie większą wagę to tego jak prezentują się w drodze do, po i w samej pracy.

Wraz z faktem, że skórzane dopełnienie, które wspomagają stylowy wygląd stały się łatwiej dostępne, na rynku namnożyło się sporo sklepów oferujących tego rodzaju produkty. Zarówno stacjonarne, jak i sieciowe sklepy kuszą promocjami oraz dodatkami, które poruszają wyobraźnie. Kupując dobrej jakości teczkę skórzaną męską można bardzo szybko poczuć się jak wilk z Wall Street. Jednak trzeba uważać na jakość. Duża ilość oferowanych modeli z jednej strony ułatwia z drugiej bardzo utrudnia sprawę. W pierwszym wypadku ma się duży wybór, co oznacza, że znalezienie wariantu, który będzie się wpisywał w nasz styl, indywidualny zakres preferencji estetycznych oraz budżet jest łatwiejsze. Z drugiej strony bardzo łatwo jest się dać ponieść zakupowemu szaleństwu i zwyczajnie nie trafić z kupnem. W dobie gdzie większość zakupów dokonywana jest za pośrednictwem sieci warto korzystać z ofert sklepów o sprawdzonej renomie jak np.: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Teczki_Teczki-skorzane-meskie-210.html. Uniknie się w ten sposób zbędnych wydatków, szczególnie jeśli np. wspomniana teczka skórzana męska będzie prezentem świątecznym.

Pamiętajmy inwestować w swój wygląd w biznesie jest zawsze dobrym pomysłem, jeśli zamierzamy zmodernizować swój wygląd pamiętajmy jednak żeby zrobić to z głową, inaczej nasz portfel na pewno nam nie podziękuje.

Programista – praca na etat czy własna działalność?

0

Osoby, które od dłuższego czasu pracują w zawodzie programisty i mogą pochwalić się wysokimi kompetencjami, często zastanawiają się, czy nie zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie każdy bowiem dobrze znosi pracę w korporacji, bywa, że programista nie jest usatysfakcjonowany z wynagrodzenia, chce być niezależny i zajmować się projektami zgodnymi z jego preferencjami. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno praca na etat, jak i freelance mają swoje blaski i cienie, dlatego decyzja o założeniu własnej działalności powinna być dokładnie przemyślana i skonfrontowana z indywidualnymi potrzebami.

Zobacz też