Kiedy przydaje się laktator elektryczny?

0
Kiedy przydaje się laktator elektryczny?

Karmienie piersią to najbardziej naturalny sposób karmienia niemowląt i małych dzieci. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet doświadcza problemów z laktacją. Kiedyś kobiety miały znacznie więcej okazji by podejrzeć jak wygląda karmienie piersią — rodziny były znacznie większe i wielopokoleniowe, co oznacza, że dziewczynki dorastały widząc swoje starsze siostry lub matkę karmiącą piersią młodsze rodzeństwo.

Innowacyjność w zarządzaniu zdrowiem pracownika

0
Innowacyjność w zarządzaniu zdrowiem pracownika

Chcesz, by twoje przedsiębiorstwo zaczęło lepiej prosperować? Skup się na pracowniku! Być może to hasło zaskoczy niektóre osoby, ale prawda jest taka, że jeśli chcesz polepszyć pracę twojej firmy, to musisz zacząć od podstaw. A gdzie ich szukać, jeśli nie w osobach, które na co dzień wykonują dla ciebie wszelkie zadania?

Zdrowie pracownika: co musisz wiedzieć

Wiele osób, słysząc hasło „zdrowie pracownika” być może od razu pomyśli o zwolnieniach L4 oraz o braniu urlopu na żądanie. Nic bardziej mylnego! Chcemy spojrzeć na to zagadnienie z zupełnie innej strony, stąd też słowo „innowacyjność” w tytule. Zarządzanie zdrowiem pracownika to zagadnienie, z którym zdecydowanie warto zapoznać się bliżej. Troska o dobre samopoczucie możne znacząco zwiększyć motywację twoich podwładnych, jak i również przynieść korzyści ekonomiczne dla przedsiębiorstwa.

Czym jest system zarządzania zdrowiem?

Inaczej mówiąc, to zorganizowany proces społeczny, którego celem jest działanie na rzecz umocnienia zdrowia pracowników oraz wspieranie osiągania biznesowych celów organizacji. Co to oznacza w praktyce? Przedsiębiorstwo może zacząć organizować różne kursy i szkolenia wewnątrz firmy, by uświadamiać swoich podwładnych w kwestiach zdrowotnych. Efektem tego są ogromne korzyści dla wszystkich. Pracownik po serii szkoleń i wykładów jest bardziej świadomy na przykład błędów, które popełnia na co dzień przez swoje żywienie czy brak aktywności fizycznej. Przedsiębiorca wie, na co zwrócić uwagę (jeśli np. w firmie jest bardzo dużo palaczy, to warto zrobić serię spotkań z lekarzem czy szkoleń, które skutecznie zniechęcają do palenia). Efektem tego jest wypracowanie wspólnego pola, z którego każdy otrzymuje coś dla siebie. Dla pracodawcy będzie to korzyść materialna – zdrowszy pracownik to mniej zwolnień i bardziej efektywna praca. Dla podwładnego  to możliwość poszerzenia swojej wiedzy dzięki firmie. Wiele osób z pewnością doceni tego typu działania, ponieważ nie każdy ma na co dzień możliwość uczestniczenia w wykładach dotyczących zdrowia czy trybu życia.

Wdrażanie systemu

Jak wygląda wdrażanie systemu zarządzania zdrowia pracownikiem? Na początku przeprowadza się serię spotkań ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, jak i również z fachowcami do spraw zdrowia publicznego. Dzięki temu każdy otrzyma niezbędną wiedzę lub utrwali to, co wiedział do tej pory. Dopiero w późniejszych etapach można rozszerzać działalność o inne elementy, takie jak na przykład analizę stanu zdrowia pracowników, organizację zakładowych eventów prozdrowotnych czy promocję zdrowia.

Innowacyjność w zarządzaniu zdrowiem pracownika to ważna kwestia nie tylko dla dużych przedsiębiorstw. Mniejsze firmy również powinny dbać o jakość pracy, a wpływ na nią ma właśnie między innymi zdrowie podwładnych. W małych biznesach jest to o tyle istotne, że często nawet nieprzyjście do pracy 2-3 osób jest już znacząco odczuwalne przy wykonywaniu codziennych zadań.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy oraz dzięki uprzejmości firmy TeamPrevent Poland.

Praca i wakacje na Malediwach – czy to możliwe?

0
Praca i wakacje na Malediwach

Wakacje z dala od czegokolwiek, tylko wypoczynek i piękne plaże? W takim wypadku musimy znaleźć naprawdę rajskie wyspy. Seszele i Mauritius doskonale wpasowują się w tę kategorię, niemniej jednak są nieco kosztowną destynacją. A może by tak wybrać się w podróż na Malediwy?

Kierunek Malediwy

Gdzie położone są Malediwy? Są to wyspy zlokalizowane na Oceanie Indyjskim w linii prostej pod Indiami i Sri Lanką. Oczywiście warto w tym momencie wspomnieć o klimacie, jaki na nich panuje. Temperatura powietrza jest w zasadzie niezmienna latem i zimą a oscyluje wokół 28- 32 stopni. Generalnie musimy nastawić się na wyższą temperaturę, która jest jednak łagodzona przez bliskość Oceanu a także wysoką wilgotność powietrza. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że temperatura wody wynosi około 27 stopni, przez co idealnie nadaje się na kąpiel.

Wakacje na Malediwach

Jakie jednak atrakcje spotkamy w tym egzotycznym miejscu? Przede wszystkim Malediwy słyną ze swoich pięknych piaszczystych, praktycznie białych plaż. Do tego dochodzi oczywiście przejrzysta, krystalicznie czysta woda oraz dżungla z palmami we tle. Stanowi to idealne miejsce na wypoczynek.

Główną atrakcją jest tutaj, oprócz odpoczynku i spacerów po plaży, nurkowanie oraz żeglowanie. Rafy koralowe, egzotyczne ryby, możliwość spotkania rekina wielorybiego – to wszystko możemy tam zobaczyć i przeżyć. Tu nie ma także gwałtownych wiatrów i sztormów, zatem żegluga jest stosunkowo bezpieczna. Dla Malediwów charakterystyczne są także specyficzne chatki – idealne na wakacje.

Indie i Sri Lanka

Jak jednak dotrzemy na Malediwy? Możliwości są w zasadzie dwie – drogą wodną oraz powietrzną. Przy czym warto zastanowić się, jeśli mamy więcej wolnego czasu, czy by może nie połączyć wyprawy na Malediwy z podróżą do południowych Indii albo na Sri Lankę. Obydwa kraje na pewno zachwycą nas swoją egzotyką i wyjątkowymi atrakcjami. Szczególni Sri Lanka, która posiada pola herbaty, góry, piękne plaże, świątynie, dżungle, a nawet obszar przypominający sawannę.

Bezpłatne porady prawne

0

Prawnicy lubią się cenić za swoje usługi, dlatego darmowe porady prawne to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie zarabia dużo. Nie każdego stać na to, aby wybrać się do profesjonalnego prawnika, a przecież każdy powinien mieć możliwość skorzystania z takich usług i poznania swoich przywilejów. Bezpłatne porady prawne to dobra propozycja dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele pieniędzy, a potrzebują wsparcia profesjonalisty. Obecnie z takiej pomocy można już skorzystać w bardzo wielu większych miastach, położonych w całej Polsce.

Warto wiedzieć, dla kogo przeznaczone są darmowe porady. Okazuje się, że nie każda osoba może z nich skorzystać! Do otrzymania bezpłatnej pomocy uprawnione są między innymi osoby, które nie ukończyły 26 roku życia, a także emeryci czy kobiety w ciąży. Dobrze jest sprawdzić, czy możemy skorzystać z takiego wsparcia.

Bezpłatne porady prawne mają też kolejne ograniczenie – nie obejmują wszystkich dziedzin prawa, lecz tylko niektóre. Osoba która chciałaby dowiedzieć się czegoś na temat prawa celnego czy handlowego, musi skorzystać z usług prywatnego prawnika. Darmowe porady nie obejmują tych dziedzin prawa.

Każdy, kto chce skorzystać z pomocy, musi sprawdzić, gdzie można ją otrzymać. Punkty, w których dostępne są bezpłatne porady prawne, są wypisane w internecie. W ten sposób każdy zainteresowany może w prosty sposób odnaleźć darmowe porady najbliższe jego miejscu zamieszkania.

Takie wsparcie jest dla wielu osób jedyną możliwością, aby skorzystać z profesjonalnej usługi prawnej. Dzięki temu mogą dowiedzieć się wszystkiego, co ich interesuje i być może znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, na przykład rodzinnej. Takie usługi jak bezpłatne porady prawne powinny być dostępne dla każdego obywatela, a skorzystanie z nich nie powinny być w żaden sposób ograniczone! Każdy ma prawo dowiedzieć się, jakie przysługują mu przywileje i w jaki sposób może rozwiązać swoje problemy. Darmowe porady prawne o alimenty to świetna inicjatywa i powinno być takich znacznie więcej.

darmowe porady

Organizacja pracy działu kadr i płac

0
Organizacja pracy działu kadr i płac

W średnich i dużych firmach pracownicy działu HR mają wiele obowiązków. Niekoniecznie oznacza to, że dział księgowości musi być rozbudowany, by móc dobrze radzić sobie z powierzonymi zadaniami. Wystarczy odpowiednia organizacja pracy i narzędzia, by księgowi mogli rozliczać wszystko na bieżąco.

Wybór teczki męskiej do pracy – na co warto zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

0
Wybór teczki męskiej do pracy

Szukasz porządnej teczki bądź torby, która sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na wyjścia ze znajomymi? Jednak, aby wybrać odpowiednią męska teczkę dla siebie musisz pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach. Aby teczka pasowała do Twojej osoby oraz stylu, musisz wybrać jej odpowiedni charakter. Specjalnie dla Was wybraliśmy 2 męskie stylizacje oraz pasujące o nich teczki męskie. Aby starczyła nam na kilka dobrych lat oraz na długo prezentowała się w stanie jak podczas jej zakupu, podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru .Ostatnią ważną rzeczą jest jej główne przeznaczenie. W dzisiejszym wpisie poznacie teczki męskie, które sprawdzą się do przechowywania ważnych dokumentów oraz teczki na co dzień, które będą miejscem dla różnego typu rzeczy.

Teczka męska dla eleganckiego biznesmena

Na co dzień ubierasz się dość elegancko do pracy, jak i na co dzień? Idealną teczką dla Ciebie będzie wybór modelu o sztywnym profilu, pokryta cienka warstwą skóry. Bardziej elegancką wersja teczki, torby czy aktówki męskiej będzie wybór materiału o matowym wykończeniu. Połysk na teczce sprawdzi się jako ekstrawagancki dodatek, który urozmaici Twoją klasyczną stylizację w dzień. Oprócz tego warto wybrać torbę, która w swojej konstrukcji będzie stabilna, którą bez problemu będziemy mogli postawić na biurku. Dodatkowo wielkość teczki to kolejny aspekt, o którym należy pamiętać podczas zakupów. W zależności od rozmiarów przechowywanych dokumentów, teczka powinna być dopasowana do wielkości kartek przechowywanych w jej wnętrzu. Takie rozwiązanie zapewni, że ważne dokumenty dotrą na miejsce spotkania całe i zdrowe. Rączki umieszczone na górnej powierzchni torby to bardzo ważny dodatek. Takie teczki męskie w odróżnieniu od tych z pakiem na ramie będą dodawać Ci o wiele więcej szyku oraz elegancji. Torby na ramie to zdecydowanie bardziej casualową, sportowa wersja, która nie nada się na spotkania biznesowe czy konferencje.

Teczka męska dla stylu półformalnego

Cenisz sobie klasę i elegancję, ale nie jesteś zwolennikiem formalnego stylu na co dzień, jak i w pracy? Łączysz nietypowe marynarki z klasycznymi jeansami? Tak zwany smart casual jest bardzo w trendach, z którego korzysta oraz większa cześć panów. Elegancja z przełamującymi dodatkami jak zamszowe buty, czy skórzany pasek wygląda bardzo efektownie. Teczka w naturalnej skórze to coś co z pewnością idealnie uzupełni się z wybraną przez Ciebie stylizacją. Stawiając na niezobowiązujący look, torba może śmiało posiadać pasek na ramię oraz mniej sztywną wersję, niż w przypadku formalnego stylu na co dzień. Tego typu torba sprawdzi się zarówno do przechowywania codziennych akcesoriów, jak i dokumentów. Polecany materiał to nubuk, o matowym wykończeniu, który sprawdzi się dla większości butów męskich. Kolor powinien być spójnie dopasowany do większości obuwia. Duże kieszonki po zewnętrznej stronie teczki nie ujmą na prezencji, lecz wraz z metalowymi akcentami dodadzą lekko pożądanego miejskiego szyku.

Różne rodzaje niszczarek

0
Różne rodzaje niszczarek

Istnieje wiele różnych rozdrabniaczy papieru dostępnych na rynku, przeznaczonych zarówno dla firm jak i właścicieli domów prywatnych. Nie każdy potrzebuje niszczarki w takim samym zakresie, na szczęście wybór jest tutaj dość bogaty i nie jest trudno znaleźć maszynę odpowiadającą naszym potrzebom.

Niezależnie od tego, czy mamy na uwadze dobro środowiska naturalnego, chcemy niszczyć wrażliwe informacje biznesowe, czy po prostu bezpiecznie pozbyć się starych kart kredytowych, ważne jest, żeby dobrać do tych zadań odpowiednią maszynę. Niszczarki wallner, dla przykładu, to oferta kilkudziesięciu różnych urządzeń niszczących. Tak zróżnicowana oferta nie jest dziełem przypadku – każda z tych niszczarek ma troszeczkę inne zastosowanie.

Odpowiednie urządzenie

Niewłaściwa niszczarka może nie tylko zmarnować nasz czas i pieniądze, ale w niektórych przypadkach nawet nieprawidłowo wypełniać swoją pracę, umożliwiając nieupoważnionym odczytanie poufnych i osobistych informacji. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, która niszczarka jest dla nas najlepsza, powinniśmy zdobyć ogólną wiedzę na temat tego, jak działają niszczarki (wallner, kobra czy opus – to nie marka jest tutaj najważniejsza, ale właśnie możliwości urządzenia). Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne typy niszczarek: do prywatnego użytku w domu, do użytku komercyjnego dla firm oraz przemysłowego, dla tych przedsiębiorstw, w których jest potrzeba niszczenia naprawdę wielu dokumentów.

Proste niszczarki do domu – jest wiele korzyści z posiadania maszyny rozdrabniającej w domu. Rozdrabniacze „domowe” zazwyczaj tną dokumenty w pionowe paski. Minusem tego rozwiązania jest to, że każdy odpowiednio zmotywowany przestępca, który chce uzyskać nasze dane osobowe i wykorzystać je w niecny sposób (na przykład do kradzieży tożsamości), może ponownie złożyć dokument niczym puzzle.

Komercyjne niszczarki – komercyjne niszczarki mają ostrza przecinające dokumenty zarówno pionowo, jak i poziomo. To sprawia, że ​​trudniej jest je złożyć i przeczytać ponownie. Jednak niszczarki tego typu mają niską wydajność, więc jeśli mamy setki dokumentów, które trzeba rozdrobnić, zajmie to trochę czasu.

Niszczarki przemysłowe – urządzenia te są większe od innych, a także mocniejsze i wydajniejsze. Te wydajne niszczarki mają większą zdolność do obsługi naprawdę dużych ilości dokumentów. Niszczarki wallner korzystają ze specjalnego podajnika lub pojemnika do niszczenia dokumentów, tak aby można to było robić masowo. Podobnie jak inne typy niszczarek komercyjnych, tego typu niszczarka tnie dokumenty zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jedyny problem z tego typu niszczarkami polega na tym, że są one drogie i zajmują dużo miejsca.

Ubezpieczenie na czasową niezdolność do prac: składka jednorazowa czy regularna?

0
Ubezpieczenie na czasową niezdolność do prac: składka jednorazowa czy regularna

Ubezpieczenie na czasową niezdolność do pracy to gwarancja zabezpieczenia finansowego na czas trudny dla całej rodziny, również pod względem rozplanowania domowego budżetu. Wykupując polisę, można mieć pewność, że w razie wypadku lub choroby, niezdolny do podjęcia pracy członek rodziny otrzyma świadczenie na utrzymanie oraz pokrycie kosztów leczenia. Dostępne na rynku polisy mają różne ceny i gwarantują różnego rodzaju zabezpieczenia na czas powstałej w wyniku zdarzenia losowego niezdolności do pracy. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przed wykupieniem ubezpieczenia, jest wybór składki. Która z nich opłaca się bardziej: jednorazowa czy regularna?

Outplacement a założenie własnej firmy

0

Utrata pracy bywa dla wielu osób niezwykle trudnym doświadczeniem. Zdarza się jednak, że może stać się również ciekawym impulsem do zmian, które przestawią naszą karierę zawodową na zupełnie inne tory.

Jakie akcesoria są niezbędne do pracy w biurze?

0

W biurze korzysta się z różnorodnych akcesoriów, dzięki którym praca jest zdecydowanie wydajniejsza oraz bardziej komfortowa. Wśród takich akcesoriów można wyróżnić przede wszystkim segregatory na dokumenty.

Zobacz też